Cumhur İttifakı geçmişte kuruldu

Ak Parti Elazığ Milletvekili Adayı Sermin Balık, 15 Temmuz’da sadece AK Partili olanların sokaklarda olmadığını, vatanı için canını hiçe sayan her vatandaşın parti gözetmeksizin mücadele ettiğini dile getirdi.

Cumhur İttifakı geçmişte kuruldu
Siyaset

Ak Parti Elazığ Milletvekili Adayı Sermin Balık, 15 Temmuz’da sadece AK Partili olanların sokaklarda olmadığını, vatanı için canını hiçe sayan her vatandaşın parti gözetmeksizin mücadele ettiğini dile getirdi.
 Cumhur ittifakının 15 Temmuz sürecinde kuruluğunu anlatan Sermin Balık, vatan ve millet söz konusu olduğunda siyasetin önemini yitirdiğini ifade etti.
Türkiye düşmanlarının tökezleme beklerken, dostların dört gözle AK Parti’nin yeniden şahlanarak yola devam etmesini beklediğini kaydeden Balık, AK Parti’nin kaderi ile Türkiye’nin kaderini her zaman eş tuttuklarını aktardı.
 Vatandaşlardan oy kullanırken ellerini vicdanına koymasını isteyen Balık, “2001 yılında her şey millet için dedik. Önce halkımız dedik ve hizmete talibiz dedik. 15 Temmuz’da hainler kanla yapamadıklarını şimdi ekonomi ile yapmaya çalışıyorlar. Ben özellikle vatandaşlarımızdan daha duyarlı karar vererek sandığa ellerini vicdanlarına koyarak gitmelerini istiyorum. 15 Temmuz’da eğer güçlü bir iktidar olmasaydı, belki de bugün pek çok ülkenin sömürgesi haline gelecektik. Vatanı ve milleti olmayan bir topluluktuk. Şu da bir gerçektir ki; 15 Temmuz’da sadece AK Partili olanlar değil, vatanı için canını hiçe sayan herkes sokaklardaydı. Bizim ittifakımız aslında o gece kurulan bir ittifak. Vatan ve millet söz konusu olduğunda gerisinin teferruat olduğu bir ittifaktı. Ben vatandaşlarımızdan bizi iktidara taşırken güçlü taşımalarını rica ediyorum. Bu ülke koalisyonlardan çok çekti. Meclis bu dönem çok güçlü. Bu dönem AK Parti olarak mecliste güçlü olmak zorundayız.” açıklamasında bulundu.

“TECRÜBELERİMİZİ ELAZIĞ’A HİZMET OLARAK KSETTİRECEĞİZ”
Sermin Balık, Elazığ milletvekilliği görevinde tecrübeler edindiğini belirterek tecrübeleri Elazığ’a hizmet olarak yansıtacaklarını söyledi.
AK Parti hükümetleri olarak çok fazla hizmet gerçekleştirdiklerini anlatan Balık, “Elazığ Milletvekili görevimde çok güzel tecrübeler edindik. Siyasette tecrübenin çok önemli olduğunu gördük. Tecrübelerimizi Elazığ’a hizmet olarak aksettireceğiz. Sahalara indik. Sahalarda gördük ki; Cumhurbaşkanımıza büyük bir ilgi var. Halkın çok büyük bir sevgisi var. Halkımızın bizden beklentileri var. Biz iktidar partisiyiz. Denenmiş ve bu işi başarabilen bir parti olduğumuzu ispat ettik. Yaptıklarımız ve yapacaklarımızın garantisidir. Çok fazla hizmet verdik.” şeklinde konuştu.

“ELAZIĞ’IN EN ÖNEMLİ SORUNU İŞSİZLİK”
Elazığ’ın en önemli sorunun işsizlik olduğunu vurgulayan Sermin Balık şunları söyledi: “Birinci önceliğimiz işsizlik. Ne iş olsa yaparım düzenini değiştirmek istiyoruz. Meslek grupları oluşturacağız. Meslek gruplarına ayırırken de onları önce eğitmeliyiz. Hangi alanda yatkınlıkları varsa o alanda eğiteceğiz ve mesleklendireceğiz. Hem işsizlik var hem de işverenler çalışacak elemen bulamıyor. Biz bu iki grubu bir araya getirebilirsek Elazığ’ın kalkınacağı ve herkesin mutlu olacağı bir sistemi kurabilir. Önceliğimiz işsizliğe çözüm bulmak. Öte yandan istihdam alanı oluşturmayı ve yatırımcı bulmayı hedefliyoruz.” 
“STADYUM SÖZÜMÜZÜ  TUTACAĞIZ”
Geçmiş yıllarda Elazığ’a stadyum ile ilgili sözler verildiğine dikkat çeken Balık, “Geçmiş dönemlerde söz verilen bir stadyum var. Ama farklı aksaklıklar nedeniyle yerine karar verilemedi, yer değiştirildi. Önümüzdeki günlerde ihalesi yapılacak. Stadı kazandırdığımız zaman verdiğimiz en önemli sözlerden biri yapılmış olacak. Biz bu sözümüzü tutamadığımız dönemde mevcut stadyumu yeniledik. Belki biraz geç kaldık ama inşallah stadyum sözümüzü gerçekleştireceğiz.” dedi.

“MALİYET HALKA DAHA AZ YANSIYACAK”
Uluova sulama sorunun sorunun 2019 yılının sonunda büyük ölçüde ortadan kalkacağına vurgu yapan Balık, “Uluova’ya verdiğimiz bir sulama sözümüz var. Ben de Uluovalıyım. Dolayısıyla aynı sorunları yaşıyoruz. Vatandaşlarımıza verdiğimiz su sözü ile ilgili çalışmalarımızı yaptık. 2019 yılının sonunda çok geniş  bir alan sulanmış olacak. Yeni sistemle birlikte bu sorun çözülürken elektrik güneş enerjisi panelleri ile sağlanacak. Daha ekonomik olacak. Maliyet bölgedeki halka daha az yansıyacak.” ifadelerini kullandı.

“ELAZIĞ’IN EKONOMİSİ HAREKETLENECEK”
Doğukent’te yapımı devam eden Şehir Hastanesi’nin Elazığ’ın doğusunun gelişmesine katkı sağlayacağını anlatan Balık, hastanenin etrafında açılacak otel ve pansiyonlarla kentin ekonomisinin hareketleneceğini dile getirdi.
Elazığ’ın olumlu yönde ilerleme kaydettiğine değinin Balık, “Elazığ’ın hava yolu taşımacılığında yolcu kapasitesi nüfusun yarısından fazla. Bu nedenle havalimanında ikinci pist hazırlıklarına başlardık. Elazığ çok daha iyisini hak ediyor. Bunun için Elazığ’ı mecliste güçlü bir şekilde temsil edebilmek için 5 milletvekili ile gidebilmemiz gerekiyor.” dedi.

HABERİ PAYLAŞ!

Habere Yorum Yaz


Yorumlar / 4

 • Mehmetali | 08 Haziran 2018 17:08

  Bir Vekillik uğruna türbana giren Sermin hanım önceki dönemde Elazığ için ne yaptı çok merak ediyorum. Değermiydi koltuk uğruna türbana girmek. Yarın CHP gel bize dese vallahi başını tekrar açar gidersin Sermin hanım. Neden milleti enayi yerine koyuyorsun Sermin hanım. Yedi sülalende tek bir türbanlı yok, sen AKEPE seçmenine şirin gözükmek için türbana giriyorsun. Yazıklar olsun sana oy verenlere.

 • mete | 07 Haziran 2018 11:39

  sana oy moy yok metin.

 • Gurbette bir gakgoş | 07 Haziran 2018 10:07

  Türbanlı sermin hanım daha normal seçime 1.5 yıl varken erkenden de öte neden BASKIN SEÇİME gittiniz? Ekononomik kriz 15 Temmuz feto kalkışmasından sonra patladı dolar-euro ve akaryakıt TAVAN yaptı da onun içi nmi? Daha 3 sene öncesine kadar birbirlerine yapmadıkları hakaret ve küfür kalmayan rte ve bahçeli nasıl oldu da cumhur ittifakı denen bir oluşum içine girdi?Ülkeyi 16 senedir ezici bir TBMM çoğunluğu ile idare eden akepe nasıl oldu da yeni vaadler sunar oldu.Ülkenin kaderini ilgilendiren ve akepe nin yanlış politikası sonucu 4 milyon vatan kaçkını soysuz Suriye'li arabı mülteci diye alıp bu fakir milletin KUL hakkı olan 30 milyar dolar devasa parayı neden harcadınız?? Türk halkı artık 25 Haziranda İNCE lehine TAMAM deyip noktayı koyacak inşallah.

 • Mustafa | 06 Haziran 2018 22:37

  Daha önce Sn Vekil Elazığımıza ne faydası olmuş?neler yapmışlar ki tekrar vaatlerini sıralamışlar. Bir malatya kadar siyasette etkili olamıyorlar. Ne diyelim Elazığ için hayırlısı olsun Elazığlı iyi düşünsün.

 • Ana Sayfa
 • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.