Dadaşlar’a, Gakgoş cezası

BB Erzurumspor-Tetiş Yapı Elazığspor mücadelesinde yaşanan olaylar nedeniyle PFDK'ya sevk edilen ev sahibi ekibe, para ve bloke cezası verildi.

Dadaşlara  Gakgoş cezası
Spor

Kısa adı PFDK olan Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu Spor Toto 1.Ligin 33. Haftası’nda oynanan BB Erzurumspor-Tetiş Yapı ElazığsporMaçı’nda ev sahibi kulübün taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle BB Erzurumspor’a para ve bloke cezası verdi…
Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun 03.05.2018 tarih ve 76 sayılı toplantısında almış olduğu karar şöyle; 
“BB Erzurumspor Kulübünün, 28.04.2018 tarihinde oynanan BB Erzurumspor - Tetiş Yapı Elazığspor Spor Toto 1. Lig müsabakasında, taraftarlarının neden olduğu çirkin ve kötü tezahürat nedeniyle ve bu eylemin aynı sezon içinde ev sahibi kulüp olduğu müsabakada 2. kez gerçekleştirilmesinden dolayı 10.000.-TL para cezası ile cezalandırılmasına, FDT'nin 53/3. Maddesi uyarınca çirkin ve kötü tezahüratta bulunan maraton E5,E6,E7,E8,F1,F2,F4,F6,G1,G2 bloka giriş yapan seyircilerin elektronik bilet kapsamındaki kartlarının bloke edilmesi suretiyle bir sonraki ev sahibi müsabakaya girişlerinin engellenmesine, aynı müsabakada BB Erzurumspor Kulübünün, görevli olmayan kişilerin akredite alanda yer almasından dolayı talimatlara aykırılık nedeniyle takdiren 7.500.-TL para cezası ile cezalandırılmasına karar verilmiştir.” 
 

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.