Daha sıcak olacak

Yetkililer sıcakların bu değerler üzerinde seyredeceğini ve Elazığ’da Temmuz ayı boyunca sıcaklığın 36 derecenin altına düşmeyeceğini bildirdiler.

Daha sıcak olacak
Elazığ Güncel

Mayıs ve Haziran aylarında mevsim normallerinin altında sıcaklık geçiren Elazığ, Temmuz ayı itibariyle kırk derece ve üzerini gördü.
Sıcaklık değerleri Haziran ayının son çeyreğinde anormal artış göstermeye başladı.
Doğu Anadolu Bölgesi, Haziran ayında uzun yıllar ortalama sıcaklığı 18.7°C iken, 2018 Haziran ayı 19.5°C olarak gerçekleşmişti. En düşük ortalama sıcaklık 12.8°C olarak Sarıkamış’ta, en yüksek ortalama sıcaklık ise 25.9°C olarak Ergani’de gerçekleşmişti.
Temmuz ayının ilk haftasında ise ortalama sıcaklık değerleri 38 ile 44 arasında artış gösterdi.
Yetkililer sıcakların bu değerler üzerinde seyredeceğini ve Elazığ’da Temmuz ayı boyunca sıcaklığın 36 derecenin altına düşmeyeceğini bildirdiler.

YAŞLILAR, HASTALAR VE ÇOCUKLAR UYARILDI
Yüksek hava sıcaklığının olumsuz etkilerinden kurtulmak ve etkilenmemek için özellikle yaşlılar, çocuklar ve kronik hastalığı bulunanların saat 10:00 ile 16:00 arası dışarı çıkmamaları  konusunda uyarıldı.
Elazığ’da 40 derece üstünde seyreden hava sıcaklığının devam edeceğini belirten yetkililer özellikle yaşlı, hasta ve çocukların sağlıkları için güneşin dik açıyla vurduğu saatlerde dışarı çıkmamaları gerektiğinin ve günlük normal ihtiyaçtan daha fazla su tüketmelerini söylediler.
 

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.