Damacana su satışlarında rekor

Elazığ’da mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıkları damacana su satışlarını artırdı.

Damacana su satışlarında rekor
Özel Haber

Yaz döneminde hava sıcaklıklarının 40 derecenin üzerine çıktığı Elazığ’da, kavurucu sıcakların etkisiyle 'damacana su' satışları arttı. 
Ev ve iş yerlerinde kullanılan damacana suya talep, sıcaklıkların etkisini daha da fazla hissettirdiği Temmuz ayında üst seviyeye ulaştı. 
Elazığ’da damacana su satışı yapan firma yetkilileri, satışlarında artış olduğunu belirtti. Satıcılar, dağların zirvesinden gelen kaynaklarla üretilen sulara talebinin rekor seviyede olduğunu kaydetti. 
Satıcılar yaptıkları açıklamada, “Bu yıl yaz mevsimi çok sıcak geçiyor. Hava sıcaklığı 45’i geçiyor. Şu anda su firmaları talebi karşılayamaz durumda. Özellikle biz son bir haftadır fazla mesai yapıyoruz. Yaz aylarında insan vücudunda su oranı çok azalıyor. Bu çok önemli. İnsanlar sadece susadıklarında su içiyorlar. Ama vücudun bir ihtiyacı var. Bu hissedilmeyebilir ancak vücut her zaman su ister.” dediler. İnsanların doğal kaynak suyuna önem vermesinin, kentte hazır su tüketme bilincinin oluşmasının kendilerini mutlu ettiğini anlatan satıcılar, işlerinin bugünlerde iyi olduğunu söylediler. 
 

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.