Döviz krizi TY Elazığspor’u vurdu

Ülke genelinde yaşanan ekonomik kriz sonunda TY Elazığspor’u da vurdu. Transfer tahtasını çözebilmek adına yoğun gayret gösteren Bordo-Beyazlı Yönetimi, İstanbul ve Ankara’da yapılan görüşmelerde “döviz” krizine takıldı…

Döviz krizi TY Elazığsporu vurdu
Spor

Tetiş Yapı Elazığspor’da yaşanan ekonomik krizlere bir yenisi daha eklendi. Lig’e Adana deplasmanında başlayan ve rakibi karşısında galibiyeti kaçıran Elazığspor’da idari kanatta ise yoğun çalışma mesaisi devam ediyor. 
Bir süredir Elazığ dışında bulunan ve transfer tahtasının açılması yönünde yoğun çaba sarfeden Başkan İrfan Yumakgil ve yönetimi beklemedikleri bir sorunla karşı karşıya kaldı.
Geçtiğimiz günlerde İdari ve Mülki yöneticilerin katılmış oldukları Ankara’daki istişare toplantısında belirlenen yol haritasına göre hareket eden başkan Yumakgil ve kurmayları, yapılan görüşmelerde beklentilerine bir türlü yanıt bulamadı.
Birebir yapılan görüşmelerde şuana dek sadece Elazığlı büyük inşaat firması Koloğlu’ndan forma reklamına karşılık 1 Milyon TL’ye yakın destek aldığı öğrenilen Elazığspor yönetiminin, diğer görüşmelerden şimdilik sonuç alamadığı öğrenildi.
Gazetemize konuşan Kulüp Başkanı İrfan Yumakgil, Pazartesi ve Salı gününü İstanbul’daki görüşmelere ayırdığını, Çarşamba günü ise Ankara’ya giderek burada bazı görüşmeler gerçekleştireceğini söyledi. Transfer tahtasının açılabilmesi adına bu yönde görüşmelerin devam ettiğini belirten Yumakgil, döviz kurundaki artışların ve beklenmeyen ölçüde yükselişin kuşkusuz kendilerini de olumsuz yönde etkilediğini ifade etti. 
İşadamları ve Elazığlı firmalar ile yapılan görülmelerde şuana dek sonuç alamamalarını bu duruma bağlayan Yumakgil, gidilen yerlerde genel olarak bekleme moduyla karşılaştıklarını da itiraf etti. Ekonomik krizin etkilerini hissettiklerini belirten Yumakgil, tahta açılmadan transferin konuşulmasının da çok mantıklı olmayacağı görüşünde olduklarını söyleyerek, bu sorunun çözümü noktasında bir kez daha işadamları ve büyük firmalara çağrıda bulundu.
 

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.