Ebubekir Irmak: 'Sivrice kabuğunu kırdı'

Sivrice Belediye Başkanı Ebubekir Irmak, 2017 yılında Sivrice’nin 2 Milyon turisti ağırladığına dikkat çekerek Sivrice’nin kabuğunu kırdığını dile getirdi.

Ebubekir Irmak   Sivrice kabuğunu kırdı
Elazığ Güncel

Sivrice Belediye Başkanı Ebubekir Irmak, Fırat Kalkınma Ajansı’na 50 kişilik otel projesini sunduklarını söyledi.
Projenin onaylanması halinde çalışmalara başlayacaklarını anlatan Ebubekir Irmak, “Bununla birlikte turistler güneye değil de ilçemize gelmiş olacak.” dedi. 
2017 yılında Sivrice’nin 2 Milyon turisti ağırladığına dikkat çeken Irmak, ilçeyi önemsediklerini dile getirdi.
Sivrice’nin sadece yaz aylarında turist ağırlamadığını,  12 ay boyunca hizmet verebilen bir ilçe olduğunu vurgulayan Irmak, “Sadece yaz aylarında serinlemek ve tatil yapmak isteyenler gelmiyor. Kayak Merkezi var. Çevre illerden gelen misafirlerin sayısı çok fazla. Konaklamada biraz sıkıntı yaşıyor bu misafirler. Kayak Merkezi’nin ciddi anlamda otel ihtiyacı var.” ifadelerini kullandı.
Irmak, UNESCO’ya Batık Şehir ve kültürel mirasların turizme açılması için müracaatlar yaptıklarını belirtti.  

“DAHA İYİ PROJELER GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ”
Sivrice’nin kabuğunu kırdığını aktaran Ebubekir Irmak, “Halkında isteği bu yöndeydi. Umuyoruz ki ilerleyen günlerde daha iyi projeler gerçekleştireceğiz. Belediye olarak, düğün salonu, aş evi, garaj çalışmalarını hayata geçireceğiz. Bu çalışmaların da projeleri önümüzdeki dönemde biterse yıl içerisinde çalışmalarına başlanacak.” şeklinde konuştu.
Alt yapı ve kanalizasyon çalışmalarının devam ettiğini anlatan Irmak, “5.5 Km kanalizasyon hattı yenilendi. İlçenin girişindeki yolda bisiklet ve yürüyüş yolu çalışması yaptık. Onu da İnşallah bayram öncesinde halkımızın hizmetine sunacağız. Çünkü bir ilçenin girişi çok önemli. İş adamları ile görüşüyoruz. Katkı sağlamaları için çalışmalar yapıyoruz.” açıklamasında bulundu.

“SİVRİCE’Yİ ANLATMAMIZ LAZIM”
Sivrice’nin 2017 yılında yaklaşık 2 Milyon turiste ev sahipliği yaptığını dile getiren Başkan Irmak; “Hazar’ı tanıtmak lazım, inanç turizmini tanıtmak lazım, Batık Şehri çok iyi anlatmak lazım. Sanat turizmini anlatmak lazım, Hazar Şiir Akşamları’nı tekrar ilçemizde gerçekleştirmemiz lazım. Göl turizmini çok iyi tanıtmamız lazım. Bunları ciddi anlamda tanıtırsak insanları davet edebiliriz.” dedi.
Sivrice’de turizme kazandırılacak çok sayıda bölgenin olduğunun altını çizen Irmak şunları söyledi: “Göl kenarında ilklere imza attık. Bin 800 kişilik AMFİ tiyatro yaptık. 3 güzel aile parkı yaptık. Bu yıl da 2 parkı daha kazandıracağız. Biri ilçe merkezine yapılacak. Diğeri de göl çevresinde olacak. 2018 yılı yatırım yılı olacak.  Değişim yılı olacak. Yüksek Öğretim Kurumu ile ilgili bir çalışmamız vardı. Yurt talebi olmuştu. Bununla ilgili talep onaylandı. Bununla birlikte bir iş adamımız ilçemize meslek Yüksek Okulu yapacak. 2018 yılı Ekim ayında 450 kişilik Kadın Tutuklu Ceza Evi hizmete açılacak. Bu da ilçemizin ekonomisine katkı sağlayacak.” 

TELEFERİK YENİDEN GÜNDEMDE
İlçede yapmayı hedefledikleri teleferik projesinin ekonomik sorunlar nedeniyle ertelendiğini hatırlatan Irmak, çalışmalara devam edeceklerini söyledi.
Ebubekir Irmak, projenin kamu ya da özel yatırım olarak hayata geçirileceğini ifade ederek, “Bu proje bizim olmazsa olmaz dediğimiz bir proje. Hem bölgeye hitap edecek hem de yatırımcıya kazandırılacak. Bunun peşini  bırakmayacağız. Bu yıl yapamasak da ilerleyen yıllarda mutlaka kazandıracağız.” dedi.

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.