Ekonomi büyümeye devam edecek

Fırat Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (FIRATSİFED) Başkanı Yahya Alper Bektaş, Türkiye ekonomisinin 2017 yılının üçüncü çeyreğinde yüzde 11,1 oranında büyüme gösterdiğini belirterek, Türkiye ekonomisinin hız kesmeden büyümeye devam edeceğini söyledi.

Ekonomi büyümeye devam edecek
Ekonomi

Fırat Sanayi ve İş Dünyası Federasyonu (FIRATSİFED) Başkanı Yahya Alper Bektaş büyüme rakamı ile ilgili değerlendirmelerde bulundu.

Türkiye ekonomisinin 2017 yılının üçüncü çeyreğinde yüzde 11,1 oranında büyüme gösterdiğini hatırlatan Bektaş, Türkiye ekonomisinin hız kesmeden büyümeye devam edeceğini dile getirdi.

Bektaş açıklanan 11.1’lik rakamın beklentilerin üzerinde olduğuna dikkat çekerek, “Açıklanan bu rakam geleceğe umutla bakmamızın bir göstergesidir. Geçen yıl yaşadığımız olumsuzluklara rağmen 3.2’lik büyüme gösterirken bu sene ilk yarıda 5’in üzerinde gösterilen büyümenin, ülke ekonomisinin tahmin ettiğimizden daha güçlü olduğunun bir göstergesidir. Bu kadar kısa sürede toparlanma yaşanması güçlü bir ekonomini olduğunu, birlik beraberlik ruhu ile çalışıldığının göstergesidir” dedi.

TEŞVİKLER CANLAMA YARATTI

Bektaş Kredi Garanti Fonu başta olmak üzere, hükümet teşviklerinin reel sektörde yarattığı canlanmanın büyümede ana faktörler olduğunu dile getirerek, “KGF, özel tüketim vergisindeki indirimler ve desteklerin, büyüme rakamlarına çok önemli bir katkı yaptığı görülüyor. Ayrıca 2018 in ekonomik politikalar ve sonuçları açısından, birden fazla dengeye dikkat edilmesi gereken hassas bir yıl olacaktır. Odak sektörlerin tespit edilmesi, teknoloji getirecek, verimlilik ve kapasite artıracak yatırımların teşvik edilmesi ile doğru sonuçlar ortaya çıkacaktır. Teşvik ve desteklerin kontrol mekanizması doğrultusunda ilerlemesi ile de bu büyüme rakamları 2018 yılında da artış gösterecektir. Büyüme hedeflerimizin gerçekleşmesi için hepimizin fedakarca üzerine düşeni yapması gerekmektedir.” ifadelerini kullandı.

  • Etiketler

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.