EKONOMİ YENİDEN CANLANACAK

Elazığ Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Suat Öztürk, “Ülkemiz için dönüm noktası olan referandumun evet ile sonuçlanması neticesinde ekonomik anlamda çok büyük atılımlar olacağına yürekten inanıyorum. dedi.

EKONOMİ YENİDEN CANLANACAK
Ekonomi
HABER: SEVDA DEMİR
Elazığ Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Yönetim Kurulu Başkanı Suat Öztürk, anayasa değişikliği referandum sonucu, cazibe merkezi iller programı ve üretim reform paketi konularında gazetemize özel açıklamalarda bulundu.
Öztürk, 16 Nisan referandum oylamasında evet sonucunun çıkmasıyla birlikte ülke ekonomisinde canlanma görüldüğünü, önümüzdeki süreçte ekonomik anlamda çok büyük atılımlar olacağına inandıklarını kaydetti.
Referandum sonrası Türkiye’de yeni bir dönemin başladığını ifade eden Öztürk, “Ülkemiz için bir dönüm noktası olan referandumun evet ile sonuçlanması neticesinde ekonomik anlamda çok büyük atılımlar olacağına yürekten inanıyorum. Bir devir artık tamamen kapanmıştır. Bu ülkede hiçbir güç kesinlikle darbe yapamayacak, yapmaya kalkışamayacaktır. 15 Temmuz da hainler her ne kadar ülkemizi bölüp parçalamaya çalışsalar da tüm millet tek vücut olarak Vatanımıza sahip çıktık ve fırsat vermedik. Sayın Cumhurbaşkanımız da bu ülkenin bir daha böyle kalkışmalar ile karşı karşıya kalmaması için gerekli çalışmaları yaparak yeni Anayasa paketini halkın oyuna sundu. Çok şükür ki millet ülkesine, devletine bir kez daha sahip çıkarak evet oyunu verdi. Böylelikle Cumhurbaşkanımız, hükümetimiz güven tazelemiş oldu. Tabii bu süreçte Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin de vermiş olduğu destek asla unutulmamalıdır. Çok şükür ki şunu bir kez daha gördük her ne kadar farklı partiler de siyaset devam etse de ülkemizin geleceği ve ülkemizin menfaatlari söz konusu olduğu zaman siyasilerimizin tek çatı altında bir araya geldiklerini görebiliyoruz. 16 Nisan referandum oylamasında evet sonucunun çıkmasıyla birlikte ekonomimizde bir canlanma görüyoruz. Borsa İstanbul tarihi rekoru kırarak en üst seviyelere kadar çıktı. Euro ve dolar da ciddi manada düşüşler ve dalgalanmalar oldu.” şeklinde konuştu.
 
İHRACAT RAKAMLARINDA CİDDİ ARTIŞ VAR
Elazığ ekonomisini değerlendiren OSB Başkanı Suat Öztürk, Elazığ’ın ihracat rakamlarında ciddi
artış görüldüğünü kaydetti.
Cazibe Merkezi İller programı kapsamında Elazığ’da 227 yatırım başvurusu yapıldığını vurgulayan Öztürk, “Cazibe Merkezleri programı kapsamında Kalkınma Bankası tarafından verilecek desteklere 227 adet yatırımcı müracaat etti. Elazığ Organize Sanayi Bölgesinde yapılacak olan yatırımlarda teşvikten  altıncı bölge imkanlarından faydalanacaklardır. Uzun zamandır beklenilen teşvikte altıncı bölge olmamızda bu şekilde gerçekleşmiş oluyor. Müracaat eden yatırımcıların projeleri onaylanıp da işletmelerini açtıkları zaman hem işsizlik konusunda ciddi bir istihdam sağlanmış olacak hem de önce ülke ekonomisine sonra da ilimiz ekonomisine etkileri olacaktır. Bizler Elazığ Organize Sanayi Yönetimi olarak ülkemizin ve ilimizin kalkınması için her zaman her türlü fedakarlığı yapmaya elimizi değil, vücudumuzu taşın altına koymaya hazırız. Allah hiçbir zaman devletimize ve milletimize karşı art niyetli olanlara fırsat vermesin.” dedi.
 
ELEKTRİKTE İNDİRİM YAPILMALI
Üretim Reform Paketi ile ilgili açıklamalarda bulunan Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Suat Öztürk şöyle devam etti. “Üretim yapan firmalarımız işlerinin tamamını elektrik ile yapmaktadır. Elektrik faturalarındaki TRT payının ve Emlak Vergisinin kaldırılması kısmen de olsa sanayicilere ekonomik olarak fayda sağlayacaktır. Ayrıca reform paketinde bir çok önemli destekler var. Bu destekler hayata geçirildiği zaman ülkemiz ekonomisine ve istihdam sağlanmasına faydalı olacaktır. Burada dikkat çeken hususlardan biride OSB’lerdeki okullarda eğitim gören öğrencilere eğitim ve kredi desteği verilecek olmasıdır. Elazığ OSB olarak bizim Meslek Yüksek Okulumuz ve Meslek Lisemiz var. Ayrıca Üniversite-Sanayi İşbirliğimiz mevcut. Öğrencilerimize eğitim hayatları boyunca stajları da dahil olmak üzere her türlü desteği veriyor okulları bittiği zamanda bitirdikleri bölüme göre firmalarda istihdam sağlıyoruz.”
“DEVLET ERKANIMIZA TEŞEKKÜR EDİYORUM”
Türkiye’nin ciddi bir sınavdan geçtiğini aktaran Öztürk, “Komşu ülkelerin neredeyse tamamında iç savaş var. Ülkemizde bir çok terör örgütü ile mücadele ediyor. Bu durum ister istemez Ülkemizi ekonomik olarak etkiliyor. Ama çok şükür ki başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Hükümetimiz tehditlere ve olumsuzluklara karşı ekonomimizin zarar görmemesi için her türlü fedakarlığı yapıyor. Bilim Sanayi Bakanımız Sayın Doktor Faruk Özlü’nün açıklamış olduğu Üretim Reform Paketi de bu fedakarlığın en büyük göstergesidir. Elazığ Organize Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı olarak tüm Devlet Erkanımıza yapmış oldukları bu atılımlardan dolayı teşekkür ediyorum” dedi.
 
 
  • Etiketler

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.