Elazığ'da açılan birimden Türkiye'de sadece 3 ilde var

Türkiye’nin 3. Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Birimi Elazığ’da hizmete girdi.

Elazığ da açılan birimden Türkiye de sadece 3 ilde var
Elazığ Güncel

Elazığ Sağlık Müdürlüğüne bağlı Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi bünyesinde Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Birimi,  YGAP) açılarak, Elazığ’ın ve bölge halkının hizmetine sunuldu.
Adana ve Kayseri’den sonra Şehir Hastaneleri bünyesinde Türkiye’nin 3.ncü Yüksek Güvenlikli Adli Psikiyatri Birimi  olarak Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi bünyesinde hizmete açılan 100 yatak kapasiteli YGAP,  24 Bin M2 kapalı alan üzerine kurulu olarak, çağdaş tıp alanındaki son teknolojiye uyumlu bir şekilde düzenlendi.
Çocuk Ergen ve Erişkin Psikiyatri hastalarına yönelik Sinema Salonları, Uğraş Terapi Salonları, Kütüphane,  Halı Saha, Basketbol Sahası başta olmak üzere sosyal alanları 8 ayrı servisi, tüm hasta odalarının tek kişilik her hasta odasında duş ve lavaboların bulunduğu YGAP biriminde;  1’i Çocuk Ergen olmak üzere 7 Ruh Sağlığı Uzmanı doktor, 2 Sosyal Hizmet Uzmanı, 1 Psikolog, 14 hemşire ve diğer çalışanlarından oluşan kadro ile hizmet verecek.
Şehir Hastanelerinin açılması ile birlikte hizmete açılan YGAP’lar adli merciler tarafından gönderilen adli psikiyatri hastalarına  tanı, tedavi ve raporlama işlemleri alanında geleneğinden gelen  ruhsal bozukluğu olan bireylere destekleyici yaklaşımlar ile modern psikiyatrinin tüm imkanlarının kullanıldığı rehabilite edici ve topluma kazandırma  yaklaşımı ile  hizmet sunulacak. 

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.