ELAZIĞ EN BAŞARILI ŞEHİR

Vergi alacak tahsilatlarına ilişkin Defterdarlar toplantısı yapıldı. Toplantıda yapılan değerlendirmede 1 Ocak – 31 Ağustos 2016 Yılı ile 1 Ocak – 31 Ağustos 2017 tarihleri arasındaki vergi tahakkuk ve tahsilat artışında Elazığ en başarılı il olarak belirlendi.

ELAZIĞ EN BAŞARILI ŞEHİR
Ekonomi

Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından vergi alacak tahsilatlarına ilişkin Defterdarlar toplantısı düzenlendi. Afyonkarahisar’ da gerçekleştirilen toplantıda 1 Ocak – 31 Ağustos 2016 Yılı ile 1 Ocak – 31 Ağustos 2017 tarihleri arasındaki vergi tahakkuk ve tahsilat artışları değerlendirildi.

Toplantıda 1 Ocak – 31 Ağustos 2016 Yılı ile 1 Ocak – 31 Ağustos 2017 tarihleri arasındaki vergi tahakkuk ve tahsilat artışında Elazığ'ın en başarılı il olduğu belirlendi. Yine 1 Ocak – 31 Ağustos 2017 Yılı vergi tahakkuk ve tahsilat gerçekleşmesi oranı yüzde 94.7 ile Elazığ Türkiye genelinde 15. Sırada yer aldı.

Elazığ Defterdar Vekili Av. Osman Akdemir, yaptığı açıklamada, mükelleflerin taahhüt ettikleri vergi borcu taksit ödemelerini düzenli olarak ödemelerinin öneminin büyük olduğunu belirtti.

Bu başarıdan dolayı ilgili kurum ve kuruluşları tebrik eden Akdemir; “Elazığ Defterdarlığı Harput ve Hazar Vergi Dairesi Müdürlüklerimiz ile İlçe Malmüdürlüklerimiz gelir servislerinde çalışan personellerimizin becerili ve özverili çalışmalarından dolayı; ayrıca Ticaret ve Sanayi Odası, Esnaf ve Sanatkârlar Odası ve Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Başkan, Yönetim Kurulu ve Üyelerinin gayret ve duyarlılıklarından dolayı her birini ayrı ayrı kutluyor ve şükranlarımı sunuyorum. Bu ortak tanıtım ve bilgilendirme çalışmaları sonucu mükelleflerimiz de aynı duyarlılığı göstererek yapılandırma yasalarıyla lehlerine getirilen hak ve menfaatlerden azami ölçüde faydalanmışlardır. Bu hak ve menfaat kazanımının zayî olmaması için mükelleflerimizin taahhüt ettikleri vergi borcu taksit ödemelerini düzenli olarak ödemelerinin öneminin büyük olduğunu hatırlatmak isterim.” dedi.

  • Etiketler

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.