Elazığ'ın dondurması Kahramanmaraş'a rakip

Elazığ’da vişne dondurması üretimi yapan üreticiler Elazığ’ın vişne dondurmasının Kahramanmaraş'ın kesme dondurmasına rakip olduğunu söylediler.

Elazığ ın dondurması Kahramanmaraş a rakip
Özel Haber

Elazığ'ın markası haline gelen vişne dondurması vatandaşlardan ilgi görüyor.
Elazığ’da sayılı pastanelerde bulunan vişne dondurması sıcak havaların vaz geçilmez tadı olmaya devam ediyor.
Elazığ dışındaki vatandaşların da rağbet gösterdiği vişne dondurması, özel otobüs veya kargoyla yurdun bir çok yerine gönderiliyor. 
Vişne dondurması üretimi yapan üreticiler yaptığı açıklamada, 1990’lı yıllarda ilk kez organik vişneden dondurma yaptığını söylediler.
Üreticiler 1990’lı yıllarda yapılan vişne dondurmasına talep artınca ürünün vaz geçilmez lezzetler arasında yerini aldığını belirttiler.
"Vişnenin çıktığı haziran ayından itibaren dondurma yapıp bir yandan satarken bir yandan da stokluyoruz. Stoklarımız ekim sonuna kadar idare ediyor. Elazığ’da az sayıda satışı yapılıyor. Yazın gelen gurbetçilerimizden yurt dışına götüren de oluyor. Orijinal olması çok önemli. Bazıları sadece aroma kullanıyor. Buna dikkat edilmesi gerekiyor. Tadını birebir etkiliyor.” dediler.
Elazığ’ın vişne dondurmasının Kahramanmaraş'ın kesme dondurmasına rakip olduğunu anlatan üreticiler, “Allah'ın izniyle çok kısa sürede bunu dünyaya tanıtacağız. Şu an satışlarımız çok iyi, stokların sonuna geldik, elimizde 20 günlük dondurmamız kaldı. Gelecek yıldan itibaren kapasitemizi de arttırmaya çalışacağız. Tanıtımını yetirince yapamadığımız için pazarlama sıkıntısı yaşanıyor. Ben inanıyorum ki Elazığ’ın vişne dondurmasını yiyen Kahramanmaraş’ın dondurmasını tercih etmez." diye konuştular.

HABERİ PAYLAŞ!

Habere Yorum Yaz


Yorumlar / 1

  • Dogan | 07 Temmuz 2018 00:39

    İl disina visne dondurmasi götureyim dedim.Elazigdaki dondurmacilarda şoklama icin karbondioksitbuzu olmadigini soylediler.bende goturemedim Haberde hata olmali ildisina goturemedim yurtdisina nasil goturmusler yontemini haber yaparsaniz sevinirim *özel otobüs veya kargoyla (Frigorifik Araçlar)

  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.