ELAZIĞ'IN SESİ VE SÖZCÜSÜ OLACAĞIZ

Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Adayı Asilhan Arslan, yönetime gelmeleri halinde hayata geçirecekleri çalışmaları kamuoyu ile paylaştı.

ELAZIĞ IN SESİ VE SÖZCÜSÜ OLACAĞIZ
Ekonomi
Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkan Adayı Asilhan Arslan, 1 Nisan 2018 tarihinde yapılacak Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerinin Elazığ’ın her alandaki geleceği ve ekonomisi için bir dönüm noktası olacağını söyledi.  
Elazığ’da esnafın, sanayicinin ve tüccarın ticaret hacminin genişlediği başarılı kurumsal bir yapıyı oluşturabilmek için Elazığ Ticaret ve Sanayi Odasını yönetmeye talip olduklarını belirten Arslan, göreve gelmeleri takdirde Elazığ'daki  ekonomi yönetimini A’dan, Z’ye yeniden yapılandıracaklarını vurguladı.
Yeni yönetim anlayışı ile yönetim ve kalkınma modellerini hayata geçireceklerini ifade eden Arslan, şunları kaydetti:
 
“ELAZIĞ’I 2023’E HAZIRLAYACAĞIZ”
“Bu seçimde Elazığ olarak şuna karar vereceğiz; ya vasat bir yönetim modelleriyle Malatya, Diyarbakır gibi çevre illerimizi Ekonomik, Sosyal ve Siyaseten geriden takip edeceğiz, ya da sizlerin de katılımlarıyla profesyonel, vizyon sahibi üretken, sizin sorunlarınızı bilen ve çözüme kavuşturma kararlığında olan, İlimizi ekonomik, kültürel, sosyal ve şehircilik anlamında 2023 yılına hazırlayacak ve bulunduğumuz bölgede üretken ve marka kent yapacak her biri kendi sektöründe saygın, profesyonel ve dinamik bir yönetim kadrosunu göreve getireceğiz. Ben, ekip arkadaşlarımla Başkan adaylığımı açıkladığım günden bu yana, Elazığ ekonomisinin siz çok kıymetli, emektarı ve lokomotifi olan hemşehrilerimin  şahsıma ve ekibime gösterdiği yoğun ilgi ile teveccüh Allah’ın izniyle başarıya ulaşacağımızın göstergesidir. Bu hedef doğrultusunda Allah’ın izni ve siz hemşehrilerimizin desteğiyle göreve geldiğimiz zaman, Elazığ'daki  ekonomi yönetimini, kuracağımız ekonomi temelli yeni Ajanslarla, mesleki tabanlı sivil toplum kuruluşları ve organizasyonlarla A’dan, Z’ye yeniden yapılandıracağız.”
 
“MARKA BİR ELAZIĞ EKONOMİSİ HEDEFLİYORUZ”
“Kuracağımız yeni sektörel ajanslar, kurumsal yapılar ve organizasyonlarla Elazığ ekonomisini katma değeri yüksek, üretim ve hizmette etkin, verimli  yeni makro ve mikro projelerimizle yeniden dinamik olarak yapılandıracak, geleceğin vizyonel üretim ve hizmet planlamasını gerçekleştireceğiz. Tüketen Elazığ’dan üreten Elazığ’a, ürettiğini ulusal ve uluslararası pazarlara ihraç eden, bölgemizde ve Ülkemizde marka bir Elazığ ekonomisi hedefliyoruz. Bu hedef doğrultusunda Türkiye ve Dünya'da lider firmaların yıllardır uyguladığı, sektörel bazda bütün firmalarımızın güçlü ve zayıf yönlerini ortaya çıkaran, olumsuz risk ve tehditleri ortadan kaldıracak profesyonel yöntemlerle örnek, üretken ve  rekabetçi kurumlara dönüştürmek birinci önceliğimiz olacaktır.”
 
“YERİNDE YÖNETİM VE KALKINMA MODELİNİ HAYATA GEÇİRECEĞİZ”
“Yeni yönetim anlayışımızda Köy, Belde, İlçeler  nezdinde merkez dahil bütün ilimizi kapsayacak şekilde  Ticari, tarımsal ve Turizme dayalı yeni alternatif projeler geliştirerek yerinde üretim, yerinde hizmet, yerinde yönetim ve kalkınma modelini hayata geçireceğiz. Elazığ Valiliği, Elazığ Belediyesi, Elazığ Organize Sanayi başkanlığı, Fırat Üniversitesi, Fırat Kalkınma Ajansı, Bilim Sanayi ve Teknoloji il Müdürlüğü, Kosgeb, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü, İl tarım Müdürlüğü, İl Turizm müdürlü ile  konuyla ilgisi olan resmi ve özel kuruluşlarla eş güdümlü, sağlıklı, sürdürülebilir ilişkilerimizi geliştirerek ortak projeler geliştirmeyi hedefliyoruz. Elâzığ’ı, her alanda yatırım yapılabilir bir konuma taşımak istiyoruz. Bu çerçevede Başbakanlık yatırım ajansı ve ulusal düzeyde gelişmiş illerle ortak yatırım ve Pazar geliştirme birimleri kurarak Ulusal ve uluslararası firmaların ilimize yatırım yapmasını teşvik ederek, yerel üreticilerimizle faydaya dayalı entegre olmasını sağlamak önceliklerimiz arasında yer almaktadır.”
 
“SESİNİZ VE SÖZCÜNÜZ OLMAK  EN BÜYÜK TAAHHÜDÜMÜZDÜR”
“Elazığ'ın yerelde ve bölgede en eski, köklü büyük sanayi kuruluşlarından birisinin sahibi ve üst düzey yöneticisi sıfatıyla sektörel olarak sorunlarınızın  ne olduğunu biliyorum, hangi şartlarda nasıl ayakta durmaya, üretmeye ya da hizmet vermeye çalıştığınızın farkındayım.  Üretim ve hizmette verimliliğinizin  arttırılması, sektörel sorunlarınızın ilgili kamu kuruluşları, diğer ilgili taraflar ile ticari organizasyonlar nezdinde çözüme kavuşturulması, engellerin kaldırılması, bütün gerekli kolaylıkların sağlanması adına kısacası sesiniz ve sözcünüz olmak  en büyük taahhüdümüzdür. İlimizin nüfusunun sürekli arttığı, ekonomik sebeplerle büyük illere göçün azaldığı, kişi başına düşen gelir seviyesinin yükseldiği, esnafın, sanayicinin ve tüccarın ticaret hacminin genişlediği başarılı kurumsal bir yapıyı oluşturabilmemiz için ekip arkadaşlarımızla hep birlikte Elazığ'ın en önemli resmi mesleki kuruluşu olan ETSO'yu yönetmeye talibiz. Bu yolda bugüne kadar gösterdiğiniz teveccüh ilgi ve desteği bundan sonrada göstereceğinize inancım tamdır.”
  • Etiketler

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.