Elazığ'ın siyasetten beklentisi ne?

Elazığ STK Platformu Dönem Sözcüsü İbrahim Kayaoğlu, Elazığ halkının ve STK’ların vekil adaylarından beklentilerinin olduğunu söyledi. 

Elazığ ın siyasetten beklentisi ne
Elazığ Güncel

Elazığ STK Platformu Dönem Sözcüsü İbrahim Kayaoğlu, Elazığ halkının ve STK’ların vekil adaylarından beklentilerinin olduğunu söyledi. 
İbrahim Kayaoğlu, gazetemize yaptığı açıklamada, vekil adaylarından beklentilerini açıkladı.
Elazığ'ın vekillerinin, Elazığ'a hizmet için el ele verebilmesi, güç birliği yapabilmesi, nefsani ve benlik hesabı yapmaması gerektiğini anlatan Kayaoğlu, “Vekillerinin milli ve manevi değerlere bağlı, kişisel menfaati ve siyasal ikbalini düşünmeden halka hizmetin Hak’ka hizmet olduğunun bilincinde,  kişi hak ve özgürlüklerinden yana tavır alması gerekiyor. Emaneti ehline vererek, ehil insanları tercih edip,  ülke menfaatlerini gözetmeli. Milletvekilliğini meslek olarak benimseyip, bunun hizmette bir bayrak yarışı görmelidir. Elazığ'ın vekilleri bürokratları, Elazığ'a hizmet için el ele verebilmeli, güç birliği yapabilmeli, nefsani ve benlik hesabı yapmamalıdır. Vekil etiketi ile kendine ve yaķın çevresine menfaat sağlamamaĺıdır. Başta Elazığ STK platformu olmak üzere toplumun her kesimi ile belirli aralıklarla bir araya gelerek, sağlıklı bir iletişim kurmalı, çalışmalarını anlatmalı,  STK’ların proje ve önerilerini almalıdır.  İlimiz ve ülkemizin problemlerini ve çözüm önerilerini meclis gündemine getirebilen, Grup Başkanvekili, Genel Başkan Yardımcılığı gibi siyasette etkili konumlarda bulanabilecek bilgi ve donanıma sahip olmalı.” dedi.

"BAŞARISIZLIK  ACI VE ISTIRABA SEBEP OLDU"
İbrahim Kayaoğlu siyasetin, Türkiye’de yaşayan her insanın bugünü ve yarınını etkileyen en önemli unsur olduğuna dikkat çekerek, bu unsurun başarısının ülkenin insanının refah ve mutluluğuna yol açarken,  başarısızlığının ise kaynakların heba olmasına, yoksulluğa,  acı ve ıstıraba sebep olduğunu ifade etti.
Her seçim döneminin ardından, vekillerin performansını yitirdiğini ve oy verenlerin tercihlerinden dolayı pişmanlık duyduğunu anlatan Kayaoğlu, “Çok partili dönemin başlamasından beri her 4-5 yılda bir vekâlet verdiğimiz kişileri yasama ve yürütme faaliyetlerinde bulunmak için TBMM ye göndermekteyiz. Ancak her nedense, vekillerin seçiminden kısa bir süre sonra oylarımızla seçtiğimiz vekillerin performansını yeterli görmeyip tercihimizden dolayı pişmanlık duymaktayız.” diye konuştu.

ELAZIĞ’IN PROBLEMLERİNE ÖNCELİK VERİLMELİ
Kayaoğlu Elazığ’daki tüm kuruluşların ve vatandaşların, hangi partiden olursa olsun vekil adaylarının vasıf ve özellikleri konusunda bilgi sahibi olmaları ve buna göre oy vermeleri uyarısında bulundu.
İbrahim Kayaoğlu, vekillerin Türkiye’nin ve Elazığ’ın problemlerinin çözülmesine öncelik verecek nitelikte olması gerektiğini belirterek, “Yine bir seçim sath-ı mailine girmiş bulunmaktayız. Haziran ayında yapılacak Genel Seçim ile 27. dönem için, bizleri temsilen 5 adet vekili TBMM ‘ye göndereceğiz. İlimiz ve ülkemizin problemlerinin çözülmesi, ülke insanının refah ve mutluluğu, TBMM ye göndereceğimiz vekillerin kişisel vasıf ve özellikleri ile yakından ilgili olduğu herkesin kabul ettiği bir gerçektir.  Bu sebeple ilimizdeki tüm kuruluşların ve de bu şehirde yaşayan herkesin, hangi partiden olursa olsun vekil adaylarının vasıf ve özellikleri konusunda azami özen göstermeleri gerekmektedir.” ifadelerini kullandı.

“BEKLENTİLERİMİZİ ORTAYA KOYMAK İSTİYORUZ”
Yeni dönemde Elazığ’ın siyasetten çok daha fazla fayda sağlamasını ümit ettiklerini kaydeden Kayaoğlu, “Elazığ Sivil Toplum Kuruluşları Platformu olarak böylesine önemli konuda, siyaset üstü bir anlayış ile  “Nasıl bir vekil istiyoruz?” sorusuna cevap aramaktayız. Platform Kurulu üyelerimizin düşünce ve beklentileri ile oluşan, vekillerin taşıması istenen vasıf ve nitelikleri elbette çok önemlidir. Olayı kişiselleştirmeden sadece nitelikler üzerinden beklentilerimizi ortaya koymak istiyoruz. Elazığ STK Platformu olarak beklentilerimizin tüm kamuoyu ve Siyasi partilerimiz tarafından dikkate alınarak, bu yeni dönemde Elazığ’ımızın ve de ülkemizin siyaset kurumundan çok daha fazla fayda sağlamasını ümit ediyoruz.” açıklamasında bulundu. 

  • Etiketler

HABERİ PAYLAŞ!

Habere Yorum Yaz


Yorumlar / 1

  • M.ali | 07 Haziran 2018 13:14

    Karadenizlilerin partisi, Elazığ düşmanı AKEPE nerede bir sevilmeyen ve işe yaramayan insan varsa milletvekili adayı gösteriyor. AKEPE resmen Elazığlılarla alay ediyor. Metin Bulut ve Sermin hanım Elazığ için ne yapmış ki tekrar aday gösterdi. Allah aşkına Mardin asıllı Tuncelili Sermin hanım Elazığa tek bir çivi çakmışsa ben eşşek gibi anırıp Semin hanımdan özür dileyecem. Ama maalesef AKEPE Elazığ insanıyla dalga geçiyor ve bu vasıfsız insanları aday gösterip Elazığlılara hakaret ediyor. Ne diyem yazıklar olsun. Ne yapak, vallahide billahide bizde AKEPEYE oy vermeyiz olur biter.

  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.