Elazığ Mektebli Oluyor

Üretken ve yenilikçi nesiller yetiştirmek amacıyla yola çıkan Mektebim Okulları, Elazığ’da anaokulundan liseye kadar faaliyet gösterecek eğitim kampüsü kuracak.

Elazığ Mektebli Oluyor
Eğitim

Türkiye genelinde 56 kampüs ve 165 okulla eğitim ve öğretim hizmeti veren Mektebim Okulları hizmet ağını genişletiyor.

Eğitim girişimcisi Ümit Kalko’nun kurucu başkanlığını yaptığı Mektebim okulları 2018 yılında yurt genelinde 12 kampüsü daha hizmete açacak.

Adını Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu “Millet Mektepleri”nden alan Mektebim Okulları, Elazığ’da da liseden eğitime kadar hizmet verecek eğitim kampüsü kuracak.

Elazığ’da Çayda Çıra Mahallesi’nde 7 dönümlük arazi üzerinde inşa edilen Mektebim Okulları, 2018 Eylül ayında tamamlanarak hizmete açılacak.

BÖLGEDEKİ İLK KAMPÜS OLACAK

Mektebim Okulları Basın Danışmanı Sinem Uğurlu Karaman, gazetemize yaptığı ziyarette, Mektebim Okulları ile ilgili bilgiler verdi.

Mektebim Okulları’nın 2011 yılında eğitim girişimcisi Ümit Kalko tarafından kurulduğunu belirten Karaman, “2016-2017 yılın çok iyi bir şekilde geçirdik. Türkiye genelinde 17 kampüs açtık. Toplamda 56 kampüs, 165 okulumuz var. 17 ilde faaliyet gösteriyoruz. Bu yıl da 12 kampüsümüz daha açılacak ve 12 il daha eklenecek çalışmalarımıza. Genç bir okul. Anaokulundan liseye kadar faaliyet gösteriyor. Ayrıca bizim bir Sağlık Lisesi grubumuz var. 12 tane sağlık lisemiz var. Elazığ bu bölgedeki ilk kampüsümüz olacak. Buradaki inşaatımız başladı. Ataşehir Mahallesi’nde okulumuzun temeli atıldı. 2018 Eylül ayında kampüsümüz açılacak.  7 dönümlük bir arazi üzerine yapıyoruz kampüsümüzü. Öğrenci kontenjanımız 1200 olacak diye düşünüyoruz. Sosyal alanları çok gelişmiş, anaokulundan liseye kadar tüm kademeleri kapsadığı için büyük bir alanı olan bir kampüs olacak. Genel müdürlüğün tüm idari ve akademik personeli burada yıl boyunca hizmet verecek: Buranın personelini Elazığ’dan alacağız. Personel alımıyla ilgili ilan çalışmalarımız yakında başlayacak. Kampüsle birlikte eş zamanlı olarak personelimizi de hazırlamış olacağız. Bu kampüs sadece okula gelen öğrencilerin değil, şehrin ihtiyaçların da karşılayacak. Açık spor salonlarıyla, konferans salonlarıyla, buz pistiyle, yüzme havuzuyla, drama atölyeleriyle ve laboratuvarlarla hizmet verecek. Kampüslerimizi eğitim öğretimin olmadığı saatlerde şehire de açıyoruz. Ayrıca devlet okulları belirlenen saatlerde yine bu sosyal alanlardan faydalanabiliyor. Güzel bir akademik içeriğimiz var. Yeni olmamıza rağmen kendimize özgü programlarımız var. Özelikle yeni dünyanın ve teknolojinin nimetlerini yakından takip ederek bunları planlıyoruz. Mektebim bir Türk eğitim markası olarak bir ilki daha gerçekleştirecek; 2019 yılında Londra’da daha sonra da Dubai’de kampüslerimiz açılacak. Akabinde de Mektebim üniversitesi gelecek. Ama tabi bu üniversite İstanbul’da olacak.” İfadelerine yer verdi.

  • Etiketler

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.