Elazığ, yeni stadyum için gün sayıyor

Elazığ kamuoyunun merakla beklediği stadyum konusuna nihayet sona gelindi.

Elazığ  yeni stadyum için gün sayıyor
Spor

HABER: ÖZGÜR YILDIRIM

Elazığ kamuoyunun merakla beklediği stadyum konusuna nihayet sona gelindi.  Proje lansmanının 15 Mayıs’ta yapılacağı yeni stadyumun ihale tarihi ise 31 Mayıs olarak belirlendi.

Elazığlı futbolseverlerin merakla bekledikleri yeni stadyum ne zaman yapılacak sorusu, nihayet cevabını buluyor…
Uzun yıllardan buyana ilimiz gündemini meşgul eden fakat bir türlü somut bir adımın atılamadığı yeni stadyum konusunda, kuzey kale arkası tribünün yıkılmasının ardından gözler yapım çalışmalarına çevrilmişti.
Proje takibini Ak Parti Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı’nın yaptığı yeni stadyum konusunda, somut gelişmeler de bir biri ardında gelmeye başladı. Alınan bilgilere göre, Elazığ stadyumunun proje lansmanı 15 Mayıs Salı günü Ankara’da Gençlik ve Spor Bakanlığı’nda yapılacak. Kamuoyunun merakla beklediği ihale tarihi ise 31 Mayıs olarak belirlendi.
Buna göre 31 Mayıs Perşembe günü gerçekleştirilecek olan ihalenin ardından kısa bir süre içerisinde yapım çalışmalarının başlaması ve bu kapsamda Maraton Tribünü’nün de yıkılması bekleniyor. İhale sonrasına başlayacak olan çalışmalarla yapımına başlanacak olan yeni stadyumun, Yaklaşık 2,5 yılda bitirilmesi hedefleniyor.
Alınan bilgilere proje lansmanına Elazığsporlu yetkililerin de davet edileceği ve yapım çalışmaları konusunda Elazığspor’dan da görüş alınacağı öğrenildi. Tamamlandığında kompleks bir hale gelecek olan yeni stadyum içerisinde, 2700 ve 1200 Metrekare kiralanabilir alanın yanı sıra 600 metrekare restoran alanı da bulunacak ve maç günlerinde stadyum gelen taraftarlar, başta yiyecek-içecek olmak üzere bir çok temel ihtiyaçlarını bu alanlarda giderebilecekler.
 

HABERİ PAYLAŞ!

Habere Yorum Yaz


Yorumlar / 1

  • Misafir | 24 Nisan 2018 09:32

    İnanıyormusunuz ....

  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.