Elazığ’a Yeni Bir İlahiyat Fakültesi Yapılacak!

İlahiyat Fakültesi Yaptırma ve Yaşatma Derneği Yeni Bir İlahiyat Fakültesi Binası İçin Elazığ’lı Hayırseverlerin Yardımını bekliyor.

Elazığ  8217a Yeni Bir İlahiyat Fakültesi Yapılacak
Eğitim

İlahiyat Fakültesi Yaptırma ve Yaşatma Derneği Yeni Bir İlahiyat Fakültesi Binası İçin Elazığ’lı Hayırseverlerin Yardımını bekliyor.

İlahiyat Fakültesi Yaptırma ve Yaşatma Derneği Olağan Kongresini yaptı. Dernek Başkanlığına İlahiyat Öğretim Üyesi Prof. Dr. Şuayip Özdemir, Başkan Yardımcılığına Harput Diyanet Eğitim Merkezi Müdürü Celal Sürgeç seçildi. Müftülükte görevli Ahmet Karaman, Sarayatik camisi din görevlisi İsmail Yıldız ve İlahiyat Fakültesi Tefsir Araştırma Görevlisi Davut Ağbal Dernek Yönetiminde görev aldı.
Elazığ İl Müftüsü Peyami Güngör, Elazığ Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Ali Dumandağ, Elazığ Medical Park Hastanesi Genel Koordinatörü İsmail Akdemir, Yıldız Eczanesi sahibi Ahmet Yıldız, Esnaf Şahin Kara, Esnaf Fetih Durusoy, Esnaf Nurettin Bayrak, Esnaf Mehmet Tunç, Esnaf Halil Toptaş, Elazığ İl Vaizi Turgut Tunç, İlahiyat Fakültesinde görevli Mehmet Erdem, Akif Aydın, Yeni Cami Din Görevlisi Cahit Kent, Sümer Yılmaz, İzzet Paşa Camii Din Görevlisi Mahmut Şakir Coşkun, Elazığ İl Müftülüğünde görevli Rasim Çetkin, Mikail Kıpçak, Mustafa Kemal İlköğretim Okulu Türkçe Öğretmeni Bilal Küçük, Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Doktoru Mehmet Şimşek, Üniversite Camii Din Görevlisi Yusuf Ziya Kurtuluş derneğin üyeleri arasında yer aldı.
 
Yapılan Olağan Kongrede yeni bir İlahiyat Fakültesi binası yaptırılması için çalışmaların hızlandırılması kararı alındı.
 
Dernek Başkanı Şuayip Özdemir yeni İlahiyat Fakültesi binası yapımı ile ilgili şu açıklamayı yaptı: “Fırat Üniversitesi İlahiyat Fakültesi 03.07.1993 tarih ve 3837 Sayılı Kanunla kurulmuş ve 1994-1995 öğretim yılında 54 öğrenci ile eğitim-öğretime başlamıştır. İlahiyat Fakültesinde Arapça Hazırlık sınıfı bulunmaktadır. Hem gündüz hem de gece eğitimi yapılmaktadır. Yaklaşık 50 öğretim elemanının görev yaptığı İlahiyat Fakültesinde gelecek yıl gündüz ve ikinci öğretim dahil 1250 öğrenci öğrenim görecektir. 2012-2013 öğretim yılından itibaren İlahiyat Fakültesinde İlköğretim Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Eğitimi Bölümü faaliyete geçecektir. 4 yıl içerisinde İlahiyat Fakültesinde öğrenim gören öğrenci sayısı 2000’i bulacaktır. İlahiyat Fakültesinde Uzaktan Eğitim çerçevesinde İlahiyat Lisans Tamamlama Programında 300 öğrenci öğrenim görmektedir. Gelecek sene YÖK’ten talep edilen 300 öğrenci ile bu sayı 600’ü bulacaktır. İlahiyat Fakültesinde ayrıca Felsefe ve Din Bilimleri, Temel İslam Bilimleri ve İslam Tarihi ve Sanatları Bölümlerinde Yüksek Lisans ve Doktora Programlarına öğrenci alınmaktadır.  
İlahiyat Fakültesinin 1994 yılından itibaren öğrenime devam ettiği mevcut bina derslikler, öğretim üyesi odaları ve kütüphane açısından yeterli durumda değildir. Küçükeller ailesinin yaptırıp Fakültemizin hizmetine sunduğu bina öğrencilerimizin derslik ihtiyacını karşılamada önemli ölçüde katkı sağlamış bulunmaktadır. Kendilerine bu önemli katkılarından dolayı teşekkür etmekteyiz. Ancak yeni bir derslik ve idari binaya olan ihtiyaç halen devam etmektedir.
İlahiyat Fakültesi Yaptırma ve Yaşatma Derneği, İlahiyat Fakültesinin gelecek yıllardaki ihtiyacını göz önünde bulundurarak içerisinde öğretim üyesi odaları, derslikler, anfiler, konferans salonu, kütüphane, seminer salonları, mescit, dil laboratuarı, bilgisayar odaları, kafeterya, dekanlık, bölüm odaları ve idari odaların yer aldığı bir Fakülte binası yaptırmayı amaçlamaktadır. Elazığ’lı hayırseverlerimizin derneğimize her türlü yardım ve bağışlarını beklemekteyiz.”
 
İlahiyat Fakültesi Yaptırma ve Yaşatma Derneği Hesap Numaraları:
Ziraat Bankası Elazığ Fırat Üniversitesi Şubesi
İban No: TR77 0001 0015 8658 9849 6150 01
Vakıflar Bankası Elazığ Merkez Şubesi
İban No: TR710001500158007299815823
http://www.ifyyd.org
İletişim: 0507 6972405 – 0532 7042863 – 0539 7361655

 

  • Etiketler

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.