Elazığ’ı renklendirerek aile bütçesine katkı sağlıyorlar

Elazığ’ı güzelleştiren kadınlar kavurucu sıcakta şehri renklendirirken, aile bütçesine de katkı sağlıyor.

Elazığı renklendirerek aile bütçesine katkı sağlıyorlar
Özel Haber

Elazığ Belediyesi'nin peyzaj çalışmalarında görev yapan kadınlar, kentin kavurucu sıcaklarında diktikleri çiçeklerle park, kavşak ve refüjleri renklendirirken, aile bütçesine de katkı sağlıyor.
Çiçek dikiminde çalışan kadınlar, işlerlerini severek yaptıkları için zorlanmadıklarını fakat diktikleri çiçeklere zarar verildiğini görünce üzüldüklerini ifade ettiler.
Elazığ Belediyesi, çiçek dikim çalışmalarını yoğunlaştırırken, mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklığı ise dikim ve çapa yapan kadın işçileri zorluyor.
Günün erken saatlerinden itibaren şehrin farklı noktalarına dağılan kadınlar, kavurucu sıcakta çalışarak kavşak, refüj ve parklara mevsimlik çiçek ve fidan dikiyor. Kentin çeşitli noktalarına diktikleri mevsimlik çiçeklerle kadınlar Elazığ’ı renklendirirken, aile bütçelerine de katkı sağlıyor.

“ELAZIĞ’I GÜZELLEŞTİRİYORUZ"
Çiçek dikiminde çalışan kadınlar, çiçek dikimi yaptıkları sırada, gün boyu dikim ve çapa işlerini yaptıklarını, işlerinden büyük keyif aldıklarını söylediler.
Görüşlerini aldığımız bir kadın, “İhtiyaçtan dolayı eşime yardımcı olmak için çalışıyorum. Çocuklarımı okutuyorum, evimiz olsun diye eve yazıldım. Çalışmazsan hayat zor. Elazığ’ın sıcağı meşhur anlatılmaz, yaşayan biliyor. Aileme katkıda bulunuyorum işimi de severek yapıyorum. Elazığ’ı güzelleştiriyoruz” dedi.

“ÇİÇEKLERE BASMAYIN"
Sıcaklarda çalışmanın zor olduğunu ama işini sevdiği için keyifli olduğunu anlatan başka bir kadın ise, çiçekler için büyük emek harcadıklarını bu nedenle basılmaması gerektiğini belirterek, “Çocuklarım için, eşim için, kendim için çalışıyorum. Elazığ sıcakları çok etkiliyor bizi. Çok sıcak 50 dereceyi bulan bunaltıcı sıcaklarda çalışıyoruz. Ama işimizi seviyoruz ve güzel yaptığımıza inanıyoruz. Halkımıza daha güzel görünmesi için çalışıyoruz. Ve halkımızdan sadece çiçeklere basmamasını rica ediyoruz” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.