Elazığ’ın nitelikli okulları açıkladı

TEOG yerine yeni gelen sisteme göre Elazığ’da sınavla öğrenci alan liselerin listesi  açıklandı.

Elazığın nitelikli okulları açıkladı
Eğitim

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından “Sınavla Öğrenci Alacak Ortaöğretim Kurumlarına İlişkin Yapılacak 2018 Yılı Merkezî Sınav Başvuru ve Uygulama Kılavuzu” yayınlandı. Yayınlanan kılavuza göre sınavla öğrenci alan liseler belli oldu. Sınavla öğrenci alan liselerin listesi tüm illere göre belirlenmiş oldu.

TEOG yerine yeni gelen sisteme göre sınavla öğrenci alan liselerin listesi Nisan ayının sonuna doğru açıklanacaktı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından illere göre sınavla öğrenci alan liselerin isimleri, okul türleri bugün itibari ile kamuoyu ile paylaşıldı. Bakanlık “2018 Yılı Merkezî Sınav Başvuru ve Uygulama Kılavuzu” kapsamında 81 ilde nitelikli liseler de açıklandı.

Listeye göre Elazığ’da 2018-2019 eğitim öğretim yılında sınavla öğrenci alacak olan ortaöğretim kurumları şöyle; “Hacı Hulusi Yahyagil Anadolu İmam Hatip Lisesi, Şehit Eyyüp Oğuz Anadolu İmam Hatip Lisesi, Elazığ Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Cemil Meriç Fen Lisesi, Çubukbey Anadolu Lisesi, Ahmet Yesevi Sosyal Bilimler Lisesi, Kaya Karakaya Fen Lisesi, Mehmet Koloğlu Anadolu Lisesi”

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.