Elazığlı Tunç, bakan yardımcılığı görevine getirildi

Elazığlı Mehmet Hadi Tunç, Tarım ve Orman Bakanlığı bakan yardımcılığı görevine getirildi. 

Elazığlı Tunç  bakan yardımcılığı görevine getirildi
Elazığ Güncel

Elazığlı Mehmet Hadi Tunç, Tarım ve Orman Bakanlığı bakan yardımcılığı görevine getirildi. 
Resmi Gazete’de 2018/84 sayılı kararlarla Tarım ve Orman Bakanlığı Bakan Yardımcılığına 3 isim atandı.
Daha önce müsteşarlık görevini yürüten Elazığlı Mehmet Hadi Tunç, Akif Özkaldı ve Mustafa Aksu ile Tarım ve Orman Bakanlığı Bakan Yardımcılığı görevini yapacak.

MEHMET HADİ TUNÇ KİMDİR? 
Mehmet Hadi Tunç, 1959 yılında Elazığ'da doğdu. İlk ve orta öğrenimini Elazığ'da tamamladı. 1982 yılında Atatürk Üniversitesi Ziraat Fakültesinden mezun oldu. 1985 yılında Malatya Tarım İl Müdürlüğünde Ziraat Yüksek Mühendisi unvanıyla meslek hayatına başladı. 1986 yılında Elazığ Yem Fabrikasında şef olarak görev aldı. 1988 yılında Hilvan Yem Fabrikası müdürlüğüne getirilen Tunç, 1992'den itibaren İstanbul Yem Fabrikasında müdür olarak çalışmaya devam etti. 1994-2005 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Halk Ekmek Fabrikaları A.Ş. Genel Müdürlüğü görevinde bulundu. Şeker Kurulu üyeliği, Güneş Sigorta Yönetim Kurulu Üyeliği ve Mahalli İdareler Kamu İşveren Sendikası Yönetim Kurulu üyeliği görevlerinde bulundu. Ayrıca Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonunda Koordinatör olarak görev yaptı. 11/10/2013 tarihinde Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Yardımcılığı görevine atandı. 18/10/2017 tarihi itibariyle Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşarı olarak göreve getirildi. Mehmet Hadi Tunç, evli ve 5 çocuk babasıdır. 

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.