Elazığlılar, iftarını piknik alanlarında yapıyor

Elazığ’da vatandaşlar Ramazan'da iftarlarını açmak için Şehit Polis Fethi Sekin Mesire Alanı ve Cip Barajı Mesire Alanı’na akın etti. 

Elazığlılar  iftarını piknik   alanlarında yapıyor
Elazığ Güncel

Elazığ’da vatandaşlar Ramazan'da iftarlarını açmak için Şehit Polis Fethi Sekin Mesire Alanı ve Cip Barajı Mesire Alanı’na akın etti. 
Elazığ’da oruçlarını şehrin gürültüsünden ve stresinden uzaklaşıp, tabiatın kucağında açmak isteyenler kentin merkezinde bulunan 159 bin 500 metrekarelik Şehit Polis Fethi Sekin Mesire Alanı ve 1 Milyon 540 bin metrekarelik Cip Barajı Mesire Alanı’na akın ediyor. 
İftardan saatlerce önce mesire alanına gelen aileler çocuklarıyla parklarda oynayıp, dinlenme fırsatı da buluyor. Her yaştan insanın ihtiyaçlarına göre tasarlanan mesire alanında iftara az bir süre kala mangallar yakılarak, etler kızartılıyor. Ezanın sesi ile birlikte alanda bulunan aileler, iftarlarını açıyor. 
Mesire alanına iftar yapmaya geldiklerini belirten Sezai Doğukan Çam, “Şehirden uzak ve rahat. Kafamızı dinliyoruz. Sessiz ve sakin bir ortam. Arkadaşlarımızla toplandık. Beraber bir iftar yapalım dedik. İftar saatini bekliyoruz. Zaman geçiyor. Biraz susuzluk var, hava biraz sıcaktı” dedi. 
Elazığ’ın en güzel yeri olduğunu söyleyen Osman Akyel ise, “Fethi Sekin Mesire Alanındayız. İftarımızı açmaya geldik. Mesire alanında ilk defa iftarımızı açacağız. Güzel bir yer. Ailecek gelinebilecek güzel yer” diye konuştu. 
Şehrin gürültüsünden uzak bir yer olduğunu dile getiren Tolgahan Demir ise, “Yeşillik ve güzel bir yer. Arkadaşlarla geldik iftarımızı yapacağız” şeklinde konuştu. 

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.