Elazığspor, kayyuma mı kalacak?

Elazığspor’da Başkan Mehmet Parlakyıldız’ın istifasının ardından oldukça karmaşık bir süreç yaşanacak.

Elazığspor  kayyuma mı kalacak
Spor

Elazığspor’da Başkan Mehmet Parlakyıldız’ın istifasının ardından oldukça karmaşık bir süreç yaşanacak. Henüz yönetimde istifa etmeyen bazı isimler olduğu öğrenilirken, bu yöneticilerin Türk Medeni Kanunu’nun 84.Maddesi uyarınca kongre kararı alacakları bildirildi…

Elazığspor’da tarihinin en kısa süreli başkanlık görevini yürüten Mehmet Parlakyıldız’ın istifasının ardından nasıl bir süreç yaşanacağı daha şimdiden karmaşık bir boyut kazandı.
Cumartesi günü gerçekleştirilen kongrede, göreve gelen Mehmet Parlakyıldız’ın yönetimindeki birçok ismin gerek kongre günü gerekse de sonraki günlerde istifa etmelerinin ardından, başkan Parlakyıldız’ın da istifasıyla camiada büyük bir endişe yaşanmaya başladı.
Tüm bu gelişmelerin ardından şimdi ise taraftarlar arasında takımın Kayyum’a mı kalacağı yoksa yeniden bir kongre süreci mi yaşanacağına yönelik sorular soruluyor.
Spor servisimizin edindiği bilgilere göre Mehmet Parlakyıldız yönetiminde henüz istifa etmeyen isimler olduğu öğrenilirken, bu yöneticilerin Türk Medeni Kanunu’nun 84.Maddesi uyarınca kongre kararı alacakları bildirildi. Türk Medeni Kanunu’nun 84. Maddesi’nde yer alan “Yönetim kurulu, beş asıl ve beş yedek üyeden az olmamak üzere dernek tüzüğünde belirtilen sayıda üyeden oluşur.
Yönetim kurulu üye sayısı, boşalmalar sebebiyle üye tamsayısının yarısının altına düşerse; genel kurul, kalan yönetim kurulu üyeleri veya denetim kurulu tarafından bir ay içinde toplantıya çağrılır. Çağrı yapılmazsa, üyelerden birinin istemi üzerine, sulh hakimi, üç üyeyi genel kurulu toplantıya çağırmakla görevlendirir” hükmü uyarınca Elazığspor’da 31 Mayıs Perşembe günü olağanüstü kongre kararı alınması bekleniyor.

  • Etiketler

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.