Elazığspor, olağanüstü seçimli kongre kararı aldı

Sedat Karataş Başkanlığı’ndaki Elazığspor Kulübü Yönetim Kurulu, olağanüstü genel kurula gitme kararı aldı…

Elazığspor  olağanüstü seçimli kongre kararı aldı
Spor

Play-Off umutlarını Erzurum deplasmanında kaybeden ve artık önümüzdeki sezonun planlamasına başlayan Elazığspor’da, merakla beklenen kongre kararı alındı.
Spor Toto Süper Lig hayallerini BB Erzrumspor Maçı’yla tamamen yitiren ve ekonomik anlamda da adeta tıkanma noktasına gelen Bordo-Beyazlı Temsilcimiz Tetiş Yapı Elazığspor’da yönetim kurulu Olağanüstü Genel Kurul kararı aldığını açıklayarak, genel kurulun 18 Mayıs’ta saat 13.00'de yapılacağını duyurdu. 
Geçtiğimiz günlerde Tetiş Yapı Elazığspor Başkanı Sedat Karataş’ın Olağanüstü Genel Kurul kararı alacağız açıklamasının ardından, bordo-beyazlı kulüp resmi web sitesi aracılığıyla Olağanüstü Genel Kurul tarihini açıkladı. Spor servisimizin edindiği bilgilere göre kulübün önünü açma ve yönetimsel anlamda kan değişikliği gerektiği ön görülen Temsilcimiz Tetiş Yapı Elazığspor’da Sedat Karataş Başkanlığı’ndaki Yönetim Kurulu’nun Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’la görüştükten sonra Olağanüstü Kongre kararı aldığı öğrenildi. 
Mevcut yönetimin devam edip etmeyeceği henüz netlik kazanmadığı ancak maddi anlamda güçlü ve tüm camianın olur dediği bir yönetimin çıkması halinde görevi bırakacağı konuşulan Sedat Karataş ve kurmaylarının Elazığspor’un önünü açmak için seçimli genel kurul kararı aldığı bildirildi. 
Bordo-Beyazlı kulübün resmi internet sitesinden Olağanüstü Genel Kurul kararıyla ilgili yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
“Elazığspor Kulübü Derneği Tüzüğünün 16.Maddesinde Olağanüstü Toplantı başlıklı 2. ve 3.Bendi gereğince, 18 Mayıs  2018 Cuma günü Saat 13:00’da  Elazığ Belediyesi Kültür ve Kongre merkezinde aşağıda belirtilen Gündem Maddelerine Göre, Olağan Mali ve Olağanüstü Seçimli Genel Kurul Toplantısı  yapılmasına, toplantı çağrı kararının kulüp internet sitesinden ilanına, çoğunluk sağlanamadığı takdirde ikinci toplantının 26 Mayıs 2018 Cumartesi günü aynı yer ve saatte aşağıdaki gündem maddelerine göre yapılmasına toplantıya katılan üyelerin oy çokluğu ile karar verilmiştir.”
 

G Ü N D E M
Açılış ve Toplantı Çoğunluğunun Tutanakla Tespiti
Genel Kurul Başkanlık Divanının oluşumu, (1 Başkan, 2 Başkan Vekili Seçimi)
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı
Genel Kurul Başkanlık Divanına toplantı tutanaklarının imza yetkisi verilmesi
Yönetim Kurulu Faaliyet Raporunun Okunması ve müzakeresi,
Yönetim Kurulu Faaliyet Raporunun İbrası,
24.05.2017 – 18.05.2018 tarihleri arası gelir gider tablosunun okunması ve müzakeresi
24.05.2017 – 18.05.2018 tarihleri arası gelir gider tablosunun ibrası
Denetleme kurulunun raporu ve ibrası
Derneğe daha önce tüzük hükümlerine uygun şekilde ve süresinde sunulan Yönetim Kurulu Başkanı, Yönetim Kurulu, Disiplin Kurulu ve Denetleme Kurulu aday listelerinin Başkanlık Divanına teslimi
19.05.2018 – 31.05.2019 Dönemi tahmini Bütçe Tasarısı ile Talimat ve Bütçe Uygulama Esaslarının Görüşülmesi Kabulü veya Reddi hakkında oylama yapılması
Yönetim Kurulu Başkanı, Yönetim Kurulu, Denetleme Kurulu ve Disiplin Kurulu’nun ayrı ayrı seçimi
Gerektiğinde bütçe tadilleri yapmak için Yönetim Kuruluna Yetki Verilmesi
Dilek ve Temenniler,
Kapanış
 

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.