‘Elazığspor üzerinden siyaset üretmek aciz insanların işi’

AK Parti Elazığ Milletvekili ve milletvekili adayı Metin Bulut Elazığspor’la ilgili önemli değerlendirmelerde bulundu. 

Elazığspor üzerinden siyaset üretmek aciz insanların işi
Spor

AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut, Elazığspor ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Milletvekili Metin Bulut, Elazığspor konusunda kendiyle ilgili yapılan açıklamalara cevap vererek, “Bize hakaret eden iki bin kişi falan değil, 18 kişi. 18 kişiyi mahkemeye verdim. Bir insan için ağıza alınamayacak galiz küfürler. Zaten mahkemeye verdiğinizde eğer suç unsuru yoksa savcılık zaten işlem yapmaz. Suç var, çok ağır hakaretler olunca bunlarla alakalı tuttuk mahkemeye verdik. Neticede bizde insanız, bizde onurluyuz, her insanda bunu yapar” dedi. 
Milletvekili Adayı Metin Bulut, Kanal Fırat canlı yayınında Serkan Aksakal’ın hazırlayıp sunduğu “Seçime Doğru” programında konuşarak Elazığspor üzerinden siyaset yapıldığını belirtti. 

“Benim en ufak bir olumsuz beyanatım olmadı”
AK Parti Elazığ Milletvekili Adayı Bulut, “Elazığspor’la alakalı, ben buradan Elazığspor’lu bütün kardeşlerimin hepsine seslenmek istiyorum, özellikle belirli bir yaşın altındaki kardeşlerime; bugüne kadar benim en ufak bir olumsuz beyanatım olmadı. Yani bir kişinin beyanı esas alınır. Bir kişinin şöyle söyledi, böyle dediği değil de, kendisinin asıl olan beyanı esas alındı. Elazığspor’la alakalı bir iftira atıldı. O zaman Metin Bulut’un Elazığspor kapatılsın, seyirci 3-5 gün söylenir ondan sonra susar şeklinde oldu. Ama asla ve katiyen böyle bir şey olmadı. Dönemin Valisi çıktı böyle bir şey olmadığını söyledi, o toplantıda 5 kişiydik, dönemin Milletvekilleri, İl Başkanımız orada olan hemen hemen herkes böyle bir şey konuşulmadığını ve söylemediğimi söyledi. Hiçbir siyasetçi ilinde takımının kapatılmasını istemez, söylemez. Böyle bir şey akıllara ziyan. Hele bizim gibi geçmişten bugüne sporla iç içe olan, hayatının her aşamasında spor olmuş, geçimini spordan sağlamış birisi yapmaz. Taraftar gruplarının bir kısmı beni çok iyi tanır. Elazığspor’u geçmişten bugüne takip eden bir kişinin böyle bir şey söylemesi elbette ki mümkün değil. Söylemedim ve buna rağmen televizyonlarda da çok konuşmadım, hatta hiç konuşmadım. Bir  spekülasyon olmasın, başka bir şey olmasın diye. Ne Elazığspor’un yöneticileriyle alakalı, ne bir başkasıyla alakalı ki o kadar üstüme gelinmesine rağmen bir tek olumsuz kelime söylemedim. Netice de bunlar bizim yüz yüze baktığımız, geçmişte Sedat Bey benim çocukluk arkadaşım. Birlikte büyüdüğümüz arkadaşlarımız. Bir kişiyle alakalı dahil tek olumsuz söz söylemedim. Ama olay öyle bir noktaya taşındı ki artık başka bizim dışımızdaki siyasi yapılın siyaset yapmasına imkan verecek bir duruma taşındı” dedi.

“Bunun üzerinden siyaset üretmek aciz olan insanların işi”
O görüşmede yapılan konuşmanın ayrıntılarına değinen Milletvekili Adayı Metin Bulut, “Bulunduğumuz ortamda Belediye Başkanımız vardı, Malatya Modeli konuşuldu, başka şeyler konuşuldu. O dönem birtakım sahiplerle hareket eden insanlar böyle bir şey söyledi. Olayın bu noktaya varacağını bilemediler belki ama daha sonda da siyaset hareketlenince karşı siyasi partiler de daha bir çıkış noktası yakaladık, bunun üzerinden yürüyelim, şehirde bilinirliği tanınırlığı olmayan insanlar bu şehir nadir gelen insanların siyaset üretmesine imkan verdi” dedi. 

“Sen mi çok Elazığspor’lusun ben mi daha Elazığspor’luyum?”
Elazığspor’la ilgili konuşan Milletvekili Adaylarına seslenen Milletvekili Adayı Metin Bulut, “Ben Gürsel Bey’in bu konuyu konuşmasına, Gürsel Bey’in o yürüyüşe katılmasına o kadar çok üzüldüm ki arkadaş; Sen mi çok Elazığspor’lusun ben mi daha Elazığspor’luyum? Sen mi daha Elazığlısın, ben mi daha Elazığlıyım? Madem sen Elazığspor’u bu kadar seviyorsun, niye gittin Tunceli’den Milletvekili oldun. Hadi Tunceli’den Milletvekili oldun, halen Milletvekilisin, bu kadar Elazığspor’ seviyorsun da Elazığspor’a ne yaptın. Onu bir söylesin. Yok haydi Elazığspor’a bir şey yapmadı, Dersimspor’a ne yaptın? Şimdi bunun üzerinden siyaset üretmek aciz olan insanların işi. Bakın biz bugün fevkalade güzel bir etkinlik yaptık. Tolga Ağar kardeşimle birlikte çok teşekkür ediyorum. Yurt dışından Hong Kong’dan müteşebbisler gelmişti, biz Elazığ’a bir kuruş daha fazla nasıl çekebiliriz, Elazığ’ı nasıl kalkındırabiliriz, Sanayisini farklı bir noktaya nasıl taşıyabiliriz diye biz bunu yaparken sizin kalkıp bunun üzerinden söylem geliştirip, gençleri tahrik edip, bunun üzerinden siyaset yapmanız ne kadar anlamlı bir şey? Hani siz bu ile Milletvekili olmayı hedeflerken millete hizmet etmek için vardınız? Hani hizmet edecektiniz? Milleti parçalayıp değişik tefrikalar sokup kin nefret yükleyip böylemi bu milletin huzurunu sağlayacaksınız. Allah’tan korkmak lazım. Bu Elazığ bizim. Onlar genç. O gençler bizim gençlerimiz. Onlar benim kafamı da kırsa, parçalasa da benim elim kalkmaz onlara. Onlar genç. 15, 16 yaşındaki çocuklar. Bunları galeyana getirmek, bunları bir SKM’nin üzerine yürütmek, SKM’ye saldırıda bulundurmak, arka planda telefon açıp özür dilemek, bunlar çok doğru şeyler değil. Gerçekten çok canım yandı, ben ifade etmek istiyorum. İlk defa da benden böyle bir dil kullandığımı gördünüz. Bugüne kadar hiç konuşmamıştım ama bunlar doğru şeyler değil.” ifadelerini kullandı.

“Sadece bana karşı ağır hakarette bulunan kişileri mahkemeye verdim”
Bulut, “Elazığsporlu taraftarları mahkemeye verdiğimle alakalı arkadaş bu ilde herkes Elazığsporlu. Elazığspor taraftarı olmayan yok. Yani bize hakaret eden iki bin kişi falan değil, 18 kişi. 18 kişiyi mahkemeye verdim. Bir insan için ağıza alınamayacak galiz küfürler. Zaten mahkemeye verdiğinizde eğer suç unsuru yoksa savcılık zaten işlem yapmaz. Suç var, çok ağır hakaretler olunca bunlarla alakalı tuttuk mahkemeye verdik. Neticede bizde insanız, bizde onurluyuz, her insanda bunu yapar. Ve şunu da yaptık; özür dileyen veya ya Elazığspor’ayada Şehit ailelerine temsili para yatırın, 1 lira 300 lira, 500 lira. Sizden Avukat parası da istemiyoruz, biz davamızdan vaz geçeceğiz. Halen onu söylüyoruz. Yani çıkın deyin ki biz size hakaret ettik, Ailenize hakaret ettik, Eşinize hakaret ettik, Annenize hakaret ettik, Bacınıza hakaret ettik. Özür dilesinler bunlardan da vazgeçelim. Neticede biz bir nefis taşıyoruz ve biz insanız. İnsan onur için yaşar. Öyle açılmış binlerce dava falan da yok. Toplam 18 tane, 2 yada 3 tanesinden vaz geçtik. 14, 15 tane kişi kaldı” şeklinde konuştu.

“Ben Elazığlıyım, Elazığlı olan herkes Elazığspor’ludur”
Milletvekili Bulut, “Birisi size haksız bir itamda bulunsa siz de ben böyle demeyi zül addedersiniz. Kimse benim Elazığspor’luluğumu tartışamaz. Ben Elazığlıyım, Elazığlı olan herkes Elazığspor’ludur. Kimin haddine ki beni bununla tartsın. Ben kalkıp ben böyle demedim demeyi zül kabul ederim. Bir ilin Milletvekili kalkıp öyle bir şey söyleyebilir mi? bunu düşünmek lazım. Bir ilin Milletvekili bunun mücadelesini verebilir mi? vermez. Söylemeyi düşünmüyordum ama geçtiğimiz hafta Şahin Şerifoğulları geldi, Sayın Vekilim siz şu anda vekilsiniz, AKSA’ya bir telefon açsanız şu borcu yapılandırsa dedi, açtım AKSA’nın genel müdürüne 1 hafta önce söyledim. Bunu ne bir kamuoyuyla paylaştım, ne bir başkasıyla paylaştım. Orada şunu söyledik, Sayın Genel Müdürüm bunu yapılandırın. Dedi ki yapılandıracağız ama ödemeyecekler. Ben de dedim ki siz yapılandırın. Aklıselim olan şunu düşünür; Metin Bulut eğer böyle bir toplantıda olmuşsa 3 tane Milletvekilinin, Belediye Başkanının, Valinin, Elazığsporlu yöneticilerin bulunduğu bir toplantıya katılıp orada Elazığ’la alakalı, Elazığspor’la alakalı 4 buçuk saat kafa yormuşsa bu Elazığ sevdasından dolayıdır. Elazığspor’u düşündüğü içindir. Yani banane ben gelmem diyebilirdim. Böyle bir şeye girmeyebilirdim de. Böyle bir şeyle muhatap da olmayabilirdim. Böyle bir şeyle karşılaşmayabilirdim de ama bunu tercih etmedim. Ben orada çıktım biz Elazığspor’un geleceğini konuştuk” dedi.

“Gençlerimizin böyle bir şeyin içerisine çekilmiş olmasını çok üzüntü verici buluyorum”
Milletvekili Metin Bulut, “Bütün gençlere seslenmek istiyorum, bu tür şeylere inanmayın. Çok tahriklere de kapılmayın. Sizin o gençliğinizi, gençliğinizin vermiş olduğu potansiyelinizi kullanmak, sizin üzerinizden siyaset üretmek, siyaset yapmak isteyen insanlar çıkabilir. Siz de bu memleketin evladısınız, biz de bu memleketin evladıyız. Biliyorum ki siz bizi seviyorsunuz, emin olun ki biz de sizi çok seviyoruz. O gençlerin hepsi 15, 16 yaşındaki gençler. Onlar bizim kafamızı kırsa bizim elimiz kalkmaz. Biz abiyiz, büyüğüz. O yüzden gençlerimizi böyle bir şeyin içerisinde çekilmiş olmasını da çok üzüntü verici buluyorum. Yapan siyasetçilere de yakıştırmadığımı ifade etmek istiyorum” diye konuştu.

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.