‘Elazığspor’a siyaseti bulaştırmayacağım’

Başkan Adayı Hacı Murat Yümlü mevcut kadroyu koruyup en iyi transferleri yapacaklarını belirterek “Kamuoyu rahat olsun. Keyifle seyredilen Elazığspor olacak.” dedi

Elazığspora siyaseti bulaştırmayacağım
Spor

Elazığlı İşadamı Hacı Murat Yümlü bir basın toplantısı düzenleyerek 15 Haziran’da yapılması planlanan Olağanüstü Kongre öncesi adaylığı resmen açıkladı…
Geçtiğimiz hafta Elazığ’a gelerek Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz ve Vali Çetin Oktay Kaldırım’la görüşerek destek sözü alan İş Adamı Hacı Murat YümlüElazığspor’a aday olacağı için siyasi hayatını noktaladığını belirterek, "Hiçbir şekilde Elazığspor’a siyaseti bulaştırmayacağım. Elimden geldiğince en iyisini yapacağım” dedi.
Yabancı futbolcular ElmarBjarnason ve AndreasTatos’un alacaklarını ödeyerek kulübe 1 Milyon Euroluk kar sağladıklarını altını çizen Başkan Adayı Yümlü iskelet kadroyu koruyarak en iyi transferleri yapacaklarını söyledi. 4 Milyonluk bir bütçeyle Elazığspor’a talip olduklarını kaydeden Başkan Yümlü düzenlediği basın toplantısında şunları söyledi; 

Zor bir durumda bu işe talip olduk…
Elazığ’da bulunan bir restaurantta iftar yemeği sonrası düzenlenen basın toplantısında konuşan Yümlü, “Benim için her şey bir yana Elazığspor bir yana. Üzerime düşen bir görevdi ve hiç düşünmeden Elazığspor’a başkan adayı oldum. Hata yapan, yanlış transfer yapan, menajerlere para yediren bir başkan olmayacağım. Futbolun içinden gelen birisiyim. Allah’ın izniyle Elazığsporumuz’u hak ettiği yere taşıyacağım. Kamuoyu rahat olsun. Keyifle seyredilen bir Elazığspor olacak. Bizler geçiciyiz, Elazığspor kalıcıdır. Geçmiş başkanların hepsine teşekkür ediyorum. Zor bir durumda bu işe talip olduk, inşallah üstünden geleceğiz. Sayın belediye başkanım ve valimin desteğini aldım. Kendi bütçemi kendileriyle paylaştım. Sonuna kadar arkamızda olacaklarını söylediler. Bütçeme güvendim ve buradayım.” 

Kulübün 100 Milyon borcu yok…
 “İki günlük bir yönetim geldi. Bu yönetim demiş ki Elazığspor’un borcu 100 Milyon TL. Arkadaşlar rüya görüyor. Kulübün böyle bir borcu yok. Elazığspor’un en fazla 45 Milyon TL bir borcu var. Sedat Karataş yönetimini de böyle bir şeyin içinde bırakmamaları lazım. Bu arkadaşımız hangi kafayla Elazığspor’a talip oldu. Onu da siz sorun. Kim getirmiş. Onu ona sorun. Sedat beyin kesinlikle bu yönetimden haberi olmadığına namusum üzerine yemin ediyorum.  Sedat Karataş’ın gece 01:00’den sonra kurulan yapının içerisinde olmadığını biliyorum. Gece aradı beni kendisi. Gözleri dolmuş bir şekilde. Başkanım ben çok mahcubum, böyle bir durum var dedi. Ben de hayırlısı olsun dedim. Eğer borç 60 Milyon TL çıkarsa, o zaman hukukun devreye girmesi gerekir. Bu durum beni aşar ve hukuk devreye girer. Ben sizi bugün kandırırsam, yarın bana sormaz mısınız; “Siz böyle bir söz verdiniz, neredesiniz?” diye. Elazığspor’da aylık olarak ne harcanmış, ne verilmiş herkes bunu açık bir şekilde görecek.”

Oturmuş kadroyu koruyacağız…
Elazığspor’un çok ciddi enkazları olduğunu dile getiren Başkan adayı Hacı Murat Yümlü, “Gelecek hafta Sırbistan’a gideceğim. Bir futbolcunun alacağı var, bunu çözmek zorundayım. TFF’ye bir sürü futbolcu başvurdu. Bunları halletmek zorundayım. Belediye başkanımızın, valimizin desteklerini sürdürmelerini istiyorum. Bütçemi sonuna kadar kullanacağım. Ben bu sene borcu ortalara düşüreceğimi düşünüyorum. Şampiyonluk havalarına girmeyi seven birisi değilim. Mevcut kadromuzu koruyorum. Mehmet Yiğit’le anlaştık. Perşembe günü ödemesi yapılacak. Elazığspor’un oturmuş kadrosunu koruyacağız. Yetişmeseydim iki futbolcumuz serbest kalacaktı. Elazığspor 1 Milyon Euro zarar etmiş olacaktı. Fedayla benimle birlikte gelen futbolcuların tüm ödemelerini yapacağım. Mehmet Yiğit ile görüşmemizde 700 Bin TL’de diretti. Biz de bu miktarı veremeyeceğimizi söyledik. Tabi ki çalışıyor, didiniyor ve hak ediyor ancak 1. Lig’deki bir oyuncuya bu fiyatı ben vermem, mümkün değil. Feda dedik feda.Fedayla, benimle birlikte gelen futbolcuların tüm ödemelerini yapacağım. Görüştüğüm futbolcular var. Büyükşehir Belediye Erzurumspor Başkanına teşekkür ediyorum. 10 futbolcum emrinde hangisini istersen transfer edebilirsin bonservissiz dedi. Sırbistan’dan sonra Almanya, Hollanda ve Marsilya’ya gideceğim. Elazığspor’a külfet bindirmeyen transferler yapacağız” 

Cumhurbaşkanımız ve başbakanımızla görüşeceğim…
“Kendi bütçemin hepsini ortaya koyacağım. Ben bu işin % 40, % 50’lik kısmını götürürüm. Bundan sonra da arkamda belediye başkanımızın durması gerekiyor. Ne o yıpransın ne ben yıpranayım. Beni yıpratırlarsa verdiklerimin arkasına bakmam. Huzurunuzda herkese söz veriyorum. Alacaklarıma bıraktıktan sonra temlik koymam. Verdiklerimi arkama bakmadan bırakıp gideceğim. Arkamda dururlarsa da inşallah takımı hak ettiği yere getireceğim. Koyduğum rakamın belediye başkanı arkasında olacağına söz verdi. Zafer başkan ve Sedat Karataş da yanımdaydı. Belediye başkanı; “Ben bu kulübe 100 Milyon TL yardım etmişim, sana 20 Milyon TL mi yapmayacağım?” dedi. Kararlı bir insanım. Tavla da bile yenilgiyi sevmem ben. Ben bütçemizi 4 Milyon TL olarak açıkladım. Benim bütçem bu. Bu sezonu götürmek için bize 15 Milyon TL para lazım. Vekillerimizin ve Sayın Mehmet Ağar’ın nasıl bir katkısı olur bilemem. Kulübün 1 TL’sini çar çur etmeyeceğim. Elazığspor’a aday olacağım diye siyasi hayatımı noktaladım. Hiçbir şekilde Elazığspor’a siyaseti bulaştırmayacağım.  Kongreye tek listeyle gidileceğinin sözünü aldım. Elimden geldiğince en iyisini yapacağım. Sayın başbakanımızla görüşeceğim. Milletvekilerimizle görüşmemizden bir sonuç çıkmazsa sayın başbakanımızın, cumhurbaşkanımızın yanına gideceğim. Ben Elazığspor için yapıştığımı bırakmam” 

Selçuk Öztürk destek verecek
 “Selçuk Öztürk benim arkadaşım. Beni aradı ve Elazığ’a geleceğini söyledi. Şahsıma da destek vereceğini dile getirdi. Bana kendisinin aday olup olmayacağıyla ilgili bir şey söylemedi. Aday olursa da en doğal hakkıdır. Karar delegenindir. Geçmiş başkanların hatalarına takılmam.  Elazığspor’da başkanlık yapan herkese teşekkür ediyorum. Selçuk Öztürk’ün adaylık düşüncesi yok. Selçuk’un ağzından duyduysanız bilemem. Selçuk Öztürk’ün alacakları konusunda bir şey diyemem. Belki yarın gelecek bir kahramanlık yaparak diyecek ki, ben borcumdan vazgeçiyorum. Yapmazsa bir şey deme şansımız yok. Herkesin kendi vicdanı…”

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.