Elazığspor’da beklenen gün geldi

Elazığspor Olağan Mali ve Olağanüstü Seçimli Genel Kurul toplantısı, yarın saat 13.00’de Elazığ Belediyesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek…

Elazığsporda beklenen gün geldi
Spor

Geçtiğimiz hafta yapılması gereken ancak çoğunluk sağlanamadığı için ertelenen Olağan Mali ve Olağanüstü Seçimli Genel Kurul toplantısı, Cumartesi günü saat 13.00’de Elazığ Belediyesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek.
ElazığsporKulübü derneği tüzüğüne göre, olağanüstü kongrenin yapılabilmesi için salt çoğunluk şartı aranmazken, yönetim ve denetleme kurulu asil-yedek üye sayısının iki katının 1 fazlası yani 83 delegenin iştirakı gerekecek. Buna göre kongrede, katılım sayısı 83’ün altında olması durumunda olağanüstü kongre iptal olacak ve mevcut yönetim kurulu görevine zımmen devam edecek.Şu ana kadar Elazığspor Kulübü Başkanlığı’na Necati Erdem ve Burak Çiftçioğlu haricinde aday olduğunu açıklayan olmadı. TY Elazığspor’da kongre saatine kadar başka bir yönetim oluşup, oluşmayacağı belirsizliğini koruyor.
Borçta belli oluyor…
Öte yandan yine Cumartesi günü yapılacak olan Olağan Mali Genel Kurul’da ise yönetim kurulunun 1 yıllık faaliyet süreci, kongre üyelerinin oylarına sunulacak ve üyeler hesapları ibra etmek veya etmemek için oy kullanacak.
Bu arada merakla beklenen “Elazığspor’un borcu ne kadar” sorusu da Cumartesi günü yapılacak olan olağan mali kongrede cevabını bulacak.
GÜNDEM
-Açılış ve Toplantı Çoğunluğunun Tutanakla Tespiti
-Genel Kurul Başkanlık Divanının oluşumu, (1 Başkan, 2 Başkan Vekili Seçimi)
-Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı
-Genel Kurul Başkanlık Divanına toplantı tutanaklarının imza yetkisi verilmesi
-Yönetim Kurulu Faaliyet Raporunun Okunması ve müzakeresi,
-Yönetim Kurulu Faaliyet Raporunun İbrası,
-24.05.2017 – 18.05.2018 tarihleri arası gelir gider tablosunun okunması ve müzakeresi
-24.05.2017 – 18.05.2018 tarihleri arası gelir gider tablosunun ibrası
-Denetleme kurulunun raporu ve ibrası
-Derneğe daha önce tüzük hükümlerine uygun şekilde ve süresinde sunulan Yönetim Kurulu Başkanı, -Yönetim Kurulu, Disiplin Kurulu ve Denetleme Kurulu aday listelerinin Başkanlık Divanına teslimi
-19.05.2018 – 31.05.2019 Dönemi tahmini Bütçe Tasarısı ile Talimat ve Bütçe Uygulama Esaslarının ---Görüşülmesi Kabulü veya Reddi hakkında oylama yapılması
-Yönetim Kurulu Başkanı, Yönetim Kurulu, Denetleme Kurulu ve Disiplin Kurulu’nun ayrı ayrı seçimi
-Gerektiğinde bütçe tadilleri yapmak için Yönetim Kuruluna Yetki Verilmesi
-Dilek ve Temenniler,
-Kapanış 
 

  • Etiketler

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.