Elazığspor’da personele maaş yok

Elazığspor Kulübü gündemi yoğunluğunu korurken göz ardı edilen personel zor durumda…

Elazığsporda personele maaş yok
Spor

Bordo-Beyazlı Temsilcimiz Elazığspor’daCuma günü yapılması planlananolağanüstü genel kurul öncesinde, tam anlamıyla bir ekonomik kriz yaşanıyor. Ramazan ayına girdiğimiz şu günlerde tam 16 aydır maaşlarının alamayan Elazığspor Kulübü çalışanları ne yapacağını bilemiyor.
Bordo-Beyazlı Temsilcimiz Elazığspor’dagörevde kaldıkları 2 sene boyunca Elazığ Belediyesi’nin maddi yardımlarıyla büyük bir borç yükünü ödeyen Sedat Karataş Başkanlığı’ndaki yönetimin görevi bırakmasının ardından yaşanan kaos artarak devam ediyor. FİFA’dan ağır yaptırımlarla karşı karşıya olan ve geçen sezon forma giyen sporcuların hiçbirine ödeme yapılmadığı gibi kulüp personelinin maaşlarının da 16 ayda 1,5 yada 2.5 ay maaş aldıklarıortaya çıktı.
Asgari ücret ile geçinen personele bir bilgilendirme yapılmadığı ve tüm personelin bu durumdan ötürü huzursuzluğun had safhaya çıktığı öğrenildi. Kulüp içinde, bundan önceki aylarda da maaşlarını alamayan personelin, kredi kartı borçlarını ve ev kiralarını ödeyemedikleri için oldukça mağdur durumda oldukları öğrenildi. Bir an önce bu maaşlarının yatırılmasını bekleyen kulüp çalışanlarının, kongreyi iple çektiği bildirildi. 
 

HABERİ PAYLAŞ!

Habere Yorum Yaz


Yorumlar / 1

  • Fatih çelebi | 12 Haziran 2018 01:37

    Elazığspor yöneticileri hiçbir zaman kulübe emek veren, alın teri akıtan ve maaşını alamadığı halde işini layıkıyla yapmaya çalışan emektar personelini düşünmemiştir. Bana bir tane yönetici gösterin parası içerde kalan??? 5 vakit alnı secdeye giden ama peygamber efendimizin işçinin alın teri kurumadan hakkını verin nasihatini aklına getirmeyen kendini baskan veya yönetici zanneden kisiler bilsinlerki bu dünyada da diğer dünyada da o personelin elleri o yönetici sıfatıyla gezenlerin yakalarında olacaktır. Elazığspor da perşembe günleri hiç bitmez çünkü perşembe günü maaş ödemesi yapılacağı söylenir ama hangi perşembe olduğunu kimse bilmez. Benim sözlesmem vardı tff ye basvurup yillaaaaaaarr sonra aldım alacağımı ama o süre zarfında evimin elektriği kaç defa kesildi ben bilirim artık digerlerini soylemeyeyim... Elazığspor çok büyük bir camia çok büyük bir kulüp ama yöneticileri vicdansız. Personelin çalışanın hayır duasını almayan, onların evindeki çocuklarının hakkını yiyen, beddularin göklere yükseldiği bir yerde başarı beklemek aptalliktir. Sayın Elazığspor yöneticileri personelin duasını alın önce sonra futbolculara ödeme yaparsınız. 1 topcuya verdiğiniz pesinatla tüm personelin maaşı ödenir. Güler yüzle onlarda işlerini yaparlar. Elazığın sayın büyükleri topcularin alacakları için seferber oldugunuz kadar azicikta kulüp binasına gittiginizde size cayinizi getiren önünüze yemeginizi koyan, o topculara masajlarini yapan, antrenman icin sahayi hazirlayan insanlarinda bir AİLE BABASI olduklarını evde onların getirecegi iki kuruş parayı bekleyen çocukları eşleri oldugunu hatirlayip bir kerede onlar için seferer olmanızı rica ediyoruz. Kırıcı birşey yazmissam affola ama bunlarda Elazığsporun gercekleri.

  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.