‘Elazığspor’u avukatlardan temizleyeceğim’

Elazığspor Başkan Adayı Hacı Murat Yümlü düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu…

  Elazığsporu avukatlardan temizleyeceğim
Spor

Spor Toto 1. Lig’de yeni sezon öncesi ikinci kez Olağanüstü Genel Kurul’a gidecek olan Tetiş Yapı Elazığspor’da Başkan Adayı Hacı Murat Yümlü basın toplantısı düzenleyerek gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu…

Elazığspor Başkan Adayı Hacı Murat Yümlü düzenlediği basın toplantısında gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu…
Elazığspor Tesisleri’nde basın mensuplarıyla biraraya gelen Başkan Adayı Hacı Murat Yümlü anlaşmış olduğu futbolcuların olduğunu ve Cumartesi günü bu futbolcularla Elazığ’a geleceğini söyledi. Teknik direktör sorununu da bugün yarın halledeceklerini kaydeden Yümlü Galatasaray, Fenerbahçe ve Beşiktaş’tan takıma takviyeler yapacaklarını belirtti. 
Vali Çetin Oktay Kaldırım ve Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz’la yaptıkları toplantının detaylarını da anlatan Başkan Adayı Yümlü’nün açıklamaları şöyle; 

SAYIN VALİMİZ VE SAYIN BELEDİYE BAŞKANIMIZIN GÜÇLÜ DESTEĞİNİ ALDIK
 “Sayın Valim ile saat 13.00’da bir araya geldik. Saat 15.15’de de Sayın Belediye Başkanım ile bir araya geldik. Bana vermiş oldukları cesaret, o azim beni gerçekten mutlu etti. Dedi ki başkanım sağdan soldan duyduğun hiçbir şeye takılma, sen inandığın yolda ilerle, sonuna kadar biz seninle beraberiz, Elazığspor için gerçekten sende bir şanssın, bir değersin, tecrübeli bir kardeşimizsin, tecrübelinle, birikiminle, yönetime almış olduğun değerlerle beraber sen bu işi iyi götüreceğinden şüphemiz yok. Bizde kendilerine teşekkür ettik. Tekrar onların güçlü desteğini aldım. Tekrar destek sözü verdiler, bugün desteğin tamamını aldım. Ben kendilerine Elazığspor’a yaptıklarım için transferle ilgili fikir alışverişinde bulundum. Sayın Belediye Başkanım ve Sayın Valim ile bunları paylaşmak zorundaydım.”

İÇ TRANSFERDE ESKİ FUTBOLCULARIMIZLA ANLAŞMA SAĞLADIK
“Eski futbolcularımızla anlaştık. Mehmet Yiğit, Muhammed İldiz, Kaleci Sabri, Emre ve Orhan Şam. Hafta sonu bunların hepsi Elazığ’da olacak. Yeni sözleşme yapacağım. İstanbul’da görüşmüş olduğum futbolcular var. Hocamı da yarın akşam veya en geç Perşembe sabahı Hocamın ismini de deklare edeceğim. Anlaşmış olduğumuz futbolcularımız var. Alt yapı hocalarımızla bir araya geldik, onlarla çalışması var. Gelecek hocamın da Galatasaray ile görüşmelerinde getireceği futbolcular var. Bu Fenerbahçe olur, Beşiktaş olur, Galatasaray olur. Elazığspor’umuza faydalı, yetenekli değerleri kazandıracağız.”

ÖDEMELERİ YAPAMAZSAK -12 PUAN CEZASI ALABİLİRİZ
“Tabi İstanbul’a gitmemin asıl nedeni Elazığspor’un olmazsa olmazı borçları. Avukatlarda olan borçlar 1 milyon Euro. Biz bu 1 milyon Euro’yu 1 hafta 10 güne kadar bunların ödemelerini yapmazsam Elazığspor -12 puanla lige başlayacak. Hiç kusursuz -12 puan ile. Buda bizi çok zor durumda bırakacak. Onun için Sedat Karataş ile bir araya geldik. Sağ olsun Avukatları aradı, Avukatlarla bayağı boğuştuğu için Avukatlarla artık can ciğer olmuş. Avukatlarla görüştü, bize randevu aldı. İstanbul’a gidişimizde Avukatlarla bir araya geleceğiz. Bu işi inşallah kökten bitireceğim. Elazığspor’u artık Hacı Murat Yümlü başkanlığında ben söz veriyorum Elazığspor’u hiçbir zaman Avukat tekeline bırakmayacağım, Elazığspor’u avukatlardan temizleyeceğim. İşim kolay değil, işim çok zor. Sırbistan’daki vatandaş tam bir Sırp. İnsanlıktan nasibini almayan bir Sırp. Hiç önemli değil diyor adam biliyor musun? Elazığspor ceza alırsa alsın. Ben paramı alırım diyor. Böyle bir adam var. Şimdi kolay değil, adam almış gelmiş buraya bir hoca, bir tane menajerle ortak bir şirketi var, 2 liralık topçuyu 6 liraya dayamışlar Elazığspor’ a, yarısını hoca cebine koymuş yarısını menajer koymuş geri kalanı da futbolcuya vermişler. Elazığspor yani çok söyleyecek şey varda, yani birinci ligdeki enkaz daha önceki dönemlerden gele gele bir yerlere gelmiş, ben hiç kimsenin hatalarına geçmişlerine yanlışlarına inmeyeceğim. Kendimde hata yapabilirim. Telafisini de, özür dilemesini de bilirim, hatamdan ders almayı da bilirim. Ama ben Elazığspor ’un size de söyledim 1 lirasını çarçur etmeyeceğim. Sayın Milletvekilimiz Metin beyle de bir araya geldik. Metin bey de sonuna kadar destek verdiğini söyledi. Şahin Bey de destek olduğunu da söyledi.” 

“AHMET ARAS KENDİNİ “MESSİ” SANIYOR” 
Takımda kadro dışı bırakılan Ahmet Aras hakkında da konuşan Yümlü, “Ahmet Aras benim bölgemin topçusu. Kendisini, ailesini çok iyi tanırım. Ahmet Aras kraldan çok, kralcı bir adam. Kendini Messi, Ronaldo sanar. O adamın benim takımımda işi olamaz. Başka takıma olabilir, bizim takımı bozar. Diarra’yı yeniden düşünüyoruz. İstanbul’da görüşmeler gerçekleştireceğiz. Murat Akça Elazığspor’un bütçesine uyarsa almayı düşünüyoruz. Yakında bir ismi açıklayacağım size bitirelim transferi görünce maliyetine çok şaşıracaksınız. Tom’udüşünmüyorum.”dedi.

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.