En çok gıda ve ucuz giyim ilgi gördü

Elazığ’da çarşı-pazarlarda sıcağa rağmen alışveriş bereketi yaşandı. Özellikle yaşlıların akın ettiği çarşı pazarda en çok gıda ve ucuz giyim ilgi gördü.

En çok gıda ve ucuz giyim ilgi gördü
Özel Haber

Ramazan, esnafın yüzünü güldürüyor. Birçok kentte olduğu gibi Elazığ’da da çarşı, pazar ve marketlerde hareketlilik arttı.  
Çarşı-pazarlarda sıcağa rağmen alışveriş bereketi yaşandı. Özellikle yaşlıların akın ettiği çarşı pazarda en çok gıda ve ucuz giyim ilgi gördü. 
İftar sofralarında ağırlanacak misafir için hazırlık yapan vatandaşlar, alış veriş yaptı.
Bu durum hem esnafın hem de selesini dolduran vatandaşın yüzünü güldürüyor. Tezgahlarını hurma, lokum, kuruyemiş, pirinç, mercimek ve güllaç ile süsleyen esnaf, hareketlilikten memnun olduğunu dile getirdi.  
Havaların ısınmasıyla sebze ve meyvenin bollaşması fiyatları düşürdü. Ramazanın yaz aylarına denk gelmesi nedeniyle vatandaşlar sebze ve meyve tüketimine yöneldi. 

HURMA SATIŞLARI ARTTI 
Esnaf, özellikle hurma satışlarının ramazanda arttığını belirtti.   
Ramazanda hurma, ceviz ve kuru kayısı gibi ürünlerin daha çok satıldığını belirten esnaflar, "Her keseye göre hurma bulunuyor. Hurma, 8 liradan başlayıp 35 liraya kadar çıkıyor. Medine hurması, Kudüs hurması, Tunus hurması, İran hurması var." diye konuştu.
Bu yıl Ramazanın daha iyi başladığını, yaz dönemi olması nedeniyle işlerin etkileneceğinden çekinirken, korkulanın olmadığını vurgulayan esnaf, "Daha kaliteli ürünler daha cazip fiyatlarla sunuluyor. İftarlık olarak hurma vazgeçilmez. Meyan kökü ise özellikle sindirim için ve serinletici özelliği nedeniyle çok tercih ediliyor. Müşteriler yavaş yavaş alışveriş yapmaya ve fiyat öğrenmeye başladı. Özellikle hurma satışları arttı. Diğer ürünlerden de tatlıların üzerinde kullanmak için ceviz satışları fazla. Komposto ve hoşaf yapmak için kayısı ve üzüm satışları iyi durumda." " ifadesini kullandı.
Baklagillerden en çok pirinç ve mercimek gibi ürünlerin satıldığını belirten esnaf, "Ramazan hareketliliği çok iyi gidiyor. En çok pirinç, mercimek ve bulgur gibi ürünler satılıyor. Kuru fasulyeye de yaz olmasına karşın ilgi var" şeklinde konuştu. 
Esnaf, çarşıda yaşanan alışveriş telaşından memnun olduklarını, bereket ayından umutlu olduklarını dile getirdi.  

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.