Erdem’den başkanlığa yeşil ışık

Elazığspor Eski Başkanı Necati Erdem yeni bir kongre olması durumunda aday olacağını söyledi…

Erdemden başkanlığa yeşil ışık
Spor

Elazığspor Eski Başkanı Necati Erdem, mevcut yönetimde istifalar devam eder, kriz sürer ve yeni bir kongre olursa, tekrar başkanlık görevine talip olacağını söyledi. Erdem; “Göreve gelirsek geçmiş 5 yılın defterlerini en ince ayrıntısına kadar açacağız.” dedi.
Mayıs ayında 5 yıllık sözleşme imzalandığı belirtilen ve geçtiğimiz sezon altyapıda sergiledikleri futbolla dikkatleri üzerlerine çekenMoussaBagayego ve İdrissaDiarra için de devreye girdiğini ve 16 Temmuz’da Bolu’da gerçekleştirilecek 2.Etap Kampı’na katılacaklarını kaydeden Erdem açıklamasında şunları söyledi; 

“Bagayego ve Dıarra’nın biletlerini aldım”
Malili oyuncuların ikinci etap kampına katılacaklarını kaydeden Necati Erdem; “Coşkun Kamaç Malili futbolcularla ilgili bir yazı yazmış. Dikkatimi çekti. Bunun üzerine bu konuda ben hemen devreye girdim. İki genç oyuncunun da biletlerini aldım.  Elazığ’a gelmeden direkt olarak ikinci etap kampı hazırlıklarının yapılacağı Bolu’ya gidecekler. 12 Temmuz tarihinde iki oyuncumuz da inşallah Türkiye’de olacak. Bu iki genç oyuncunun da çok kaliteli ve gelecek vadeden futbolcular olduğu belirtiliyor. Hazır, kumaşı iyi futbolcular varken elimizdekileri değerlendirme imkanına sahipken bunu neden yapmayalım ki? U-21’de bir futbolcu daha var ve o da diğerleri gibi sıkıntılar yaşıyormuş. O kaliteli futbolcu için de elimden geleni yapacağım. Bunlar kaliteli ve Elazığspor’a uzun vadede katkı sağlayacak futbolcular. Bir tane 18 yaşında bir oyuncu var. Oyun özellikler, yetenekleri Sergen Yalçın’a benzetiliyor. Şu an onun peşindeyim. Eğer bu konuda olumlu sonuçlar alabilirsek onun da Elazığspor’a katabilmeyi düşünüyorum. Elazığspor’un genç ve kaliteli oyuncuları gelecek adına değerlendirmesinden yanayım.”

“Gece operasyonuyla devre dışı bıraktırıldık”
 “Ben Elazığspor için sahipsiz kalmaması adına görevimi yaptım. Bir önceki kongrede aday oldum ancak gece operasyonuyla bizler devre dışı bıraktırıldık. Yaklaşık iki buçuk gün görevde kaldı eski yönetim. Daha sonra da benden gelip aday olmamı istediler. E Hacı Murat Yümlü’yü ortaya atmışsınız. Durum bu iken benim son kongrede aday olmam etik olmazdı ve yanlış olurdu. Bizlere üyelerden de çok talep geldi ancak adaylığımızı doğru bulmadık. Zaman en iyi hakemdir. Ancak biz dersimizi çok iyi çalışmıştık. Transfer tahtasının açılabilmesi konusunda tam üç ay öncesinden itibaren çalışmalarımızı yapmıştık. Biz küçülerek büyüyecektik ama iki sene sonra bizi kimse tutamayacaktı.”

Geçmiş 5 yılın defterlerini en ince ayrıntısına kadar açacağız…
“İstanbul’da bir iş adamı varmış. Kulübümüze 25 Milyon TL verecekmiş. Gelsin Elazığ’a. Gerçekten 25 Milyon TL verecekse ben de o arkadaşımızın sonuna kadar arkasında olacağım. İki futbolcu transferinin sözünü ben kendisine veriyorum.”açıklamalara yanıt veren Necati Erdem; “Hacı Murat Yümlü’nün son basın toplantısında bahsettiği İstanbul’daki bir işadamımın 25 Milyon TL ile geleceği konusundaki kişi ben değilim. Bu kadar net bir rakam verip böyle büyük bir kaynağa sahip olmadığımı da açık bir şekilde ifade etmek isterim ancak örnek verecek olursak ben bunların 30 Milyon TL ile gerçekleştirdiği ya da gerçekleştireceği bir işi 10 Milyon TL ile yapabilecek bir tecrübeye, öngörüye ve ilişkilere sahibim. Bu yönetimin gitmesini beklemiyorum. İstifaların olduğu duyuluyor devam eder de, kriz sürer ve mevcut yönetim yola devam etmezse, Elazığspor’u sahipsiz bırakmama adına ben tekrar başkan adayı olurum. Elazığspor’u asla ortada bırakmam ve nasıl aslanlar gibi kulüp yönetilir, herkese bunu göstereceğim. Şunun üstünde durmak gerek. Bu yönetimin karşısında değilim onu da belirtiyorum. Ancak kriz devam eder ve bu yönetim bırakırsa ancak aday olurum. Aksi de zaten etik olmaz. Eğer dediğimiz gibi mevcut yönetimde kriz devam eder, bırakır ve yeni bir kongreye gidilirse, o kongrede aday olacağız ve göreve gelirsek geçmiş 5 yılın defterlerini en ince ayrıntısına kadar açacağız, yapılmış olan bir yanlış varsa da sonuna kadar hesap soracağız.” 

HABERİ PAYLAŞ!

Habere Yorum Yaz


Yorumlar / 1

  • Alper | 04 Temmuz 2018 11:37

    Git işine seni peynir cambazı .Biz daha olmedik ,zannetme 80 ton peyniri unuttuk.

  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.