Ergani'de dere taştı: 5 hayvan telef oldu

Diyarbakır'ın Ergani ilçesine bağlı Akçoban ve Yukarı Bitikçi köylerinde etkili olan yağış nedeniyle taşan dere nedeniyle bazı evleri su bastı. 5 hayvan telef oldu.

Ergani  39de dere taştı  5 hayvan telef oldu
Diyarbakır
Diyarbakır’ın Ergani ilçesine bağlı Akçoban ve Yukarı Bitikçi köylerinde etkili olan yağış nedeniyle taşan dere nedeniyle bazı evleri su bastı. 5 hayvan telef oldu.

Diyarbakır’da 1 haftadır etkisini gösteren yağışlı hava hayatı olumsuz etkiledi. Ergani ilçesine bağlı Akçoban ve Yukarı Bitikçi köylerinde sabah saatlerinden itibaren etkisini göstermeye başlayan şiddetli yağış nedeniyle dere taştı. Derenin taşması sonucu 3 evi ve besi alanlarını su basarken 5 hayvan telef oldu, ekinler zarar gördü.

Meteoroloji 15. Bölge Müdürlüğü de Diyarbakır ve çevresinde kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış nedeniyle meydana gelebilecek ani sel, su baskınlarına karşı uyarıda bulunmuştu.

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.