Eryılmaz: 'Tecavüz ve katliamların cezası idam olmalı'

Ab-ı Hayat Vakfı Başkanı Ersin Eryılmaz tecavüz ve katliamlarının cezasının idam olması gerektiğini vurguladı.

Eryılmaz   Tecavüz ve katliamların cezası idam olmalı
Elazığ Güncel

Sivil Toplum Örgütleri tarafından çocuk istismarlarına karşı ortak bir açıklama yapıldı. Ab-I Hayat Vakfı - EKİDER -  Elazığ İHH -  Kalem Der -  ÖZGÜRDER - Yeni İHYADER adına bir açıklama yapan Ab-ı Hayat Vakfı Başkanı Ersin Eryılmaz tecavüz ve katliamlarının cezasının idam olması gerektiğini vurguladı.
Ersin Eryılmaz açıklamasında, “Toplum olarak, masumlarımıza, çocuklarımıza yönelik canavarca tecavüz ve cinayet suçunu işleyenlere karşı yüreklerimizde tutuşan öfke ateşinin ancak “idam” cezasıyla söndürebileceğini dillendiriyoruz diyerek “Son günlerde çocuk kayıpları ve tacizleri konusunda yürek parçalayıcı haberlerle sarsılıyoruz. Toplum olarak, masumlarımıza, çocuklarımıza yönelik canavarca tecavüz ve cinayet suçunu işleyenlere karşı yüreklerimizde tutuşan öfke ateşinin ancak “idam” cezasıyla söndürebileceğini dillendiriyoruz. Evet, Hak terazisinde böyle bir suçun, tecavüz ve katliamın cezası tartışmasız idamdır” ifadelerini kullandı. 
Eryılmaz, Kudüs'e yaptığı ziyaretin ardından 11 Haziran'da Türkiye'ye dönmek için geldiği havalimanında İsrail rejimi tarafından gözaltına alınan Türk vatandaşı Ebru Özkan’ın, İsrail askeri mahkemesi tarafından tutuklu tutulmasıyla ilgili de açıklama yaparak “İsrail’in güvenliği için tehdit oluşturduğu” gerekçesiyle yargılanan Özkan’a yapılan hukuksuz muamele, İsrail İşgal gücünün azgınlığının ve arsızlığının vardığı noktayı ortaya koymaktadır. Bir kadının ayaklarına pranga vuracak kadar alçalan Siyonist İsrail, bu tür azgınlıklarla Müslümanları, özellikle Türkiyeli Müslümanları işgal altındaki Kudüs ziyaretinden caydırmayı hedefliyorsa, bilsinler ki bu tür zulümler Müslümanların, özellikle Türkiyeli Müslümanların Kudüs aşkını körüklemekten ve Özgür Kudüs’te buluşma iştiyakını artırmaktan başka bir sonuç doğurmayacaktır” şeklinde konuştu.

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.