Erzincan da bayramlaşma töreni

Erzincan da Cuma namazına müteakiben bayramlaşma töreni düzenlendi.

Erzincan da bayramlaşma töreni
Erzincan
Erzincan da Cuma namazına müteakiben bayramlaşma töreni düzenlendi.

Terzibaba Camii’nde Cuma namazı çıkışı yapılan bayramlaşma merasiminde Erzincan Valisi Ali Arslantaş ve protokol üyeleri cami içerisinde bayramlaştı. Bayramlaşma merasimine Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Erzincan Milletvekili Sebahattin Karakelle, Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, kamu kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Cuma namazının kılınmasının ardından burada konuşma yapan Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, Erzincanlıların Ramazan Bayramını tebrik etti.

Daha sonra konuşma yapan Erzincan Valisi Ali Arslantaş, “Ramazan Bayramınızı, en kalbi duygularımla tebrik ediyor; bayramın, ülkemizle birlikte tüm İslam alemi ve insanlık için hayırlara vesile olmasını Rabbimden niyaz ediyorum.” dedi.

Konuşmasını sürdüren Erzincan Valisi Ali Arslantaş, Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım’ın da bayramlaşma törenine katılma planının olduğunu ancak Şanlıurfa’da yaşanan malum bir hadiseden dolayı katılamadığını söyledi. Vali Arslantaş, konuşmasının devamında “Bu sabah hep birlikte bir coşku içerisinde camilere koştuk. Biz camilere koşa bilelim diye, biz ticaretimizi yapabilelim, çocuklarımızı okutabilelim diye, diğer yandan mücadele veren evlatlarımız var. Bu sabah Kemah kırsalında üç terörist etkisiz hale getirildi, operasyonlar devam ediyor, muhtemelen dördüncüsü de olacaktır. Vatanımız için mücadele eden bu çocuklarımız için dualarımızı eksik etmeyelim. Ramazan Bayramının ülkemize, milletimize hayırlı olmasını diliyor, birlik ve beraberliğimize vesile olmasını Rabbimden niyaz ediyorum.” dedi.

Konuşmaların ardından Vali Arslantaş, Belediye Başkanı Başsoy ve beraberindeki protokol mensupları vatandaşlarla tek tek görüşerek bayramlaştılar.

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.