Erzincan'da gıyabi cenaze namazı kılındı

Amerika Birleşik Devletleri'nin büyükelçiliğini Kudüs'e taşımasını protesto etmek için sokaklara dökülen ve İsrail askerleri tarafından katledilen Filistinliler için Erzincan da gıyabi cenaze namazı kılındı.

Erzincan  39da gıyabi cenaze namazı kılındı
Erzincan
Amerika Birleşik Devletleri’nin büyükelçiliğini Kudüs’e taşımasını protesto etmek için sokaklara dökülen ve İsrail askerleri tarafından katledilen Filistinliler için Erzincan da gıyabi cenaze namazı kılındı.

Erzincan’da ki Cami Kebir Camiinde kılınan öğle namazının ardından toplanan cami cemaati ve beraberindeki bazı sivil toplum kuruluşu temsilci ve üyeleri okunan salanın ardından Filistin’de katledilen tüm şehitler için gıyabi cenaze namazına durdular.

Gıyabi cenaze namazı öncesinde konuşan İl Müftü Vekili Mahmut Bektaş, Kudüs’ün peygamberlerin şehri ve Müslümanların ilk kıblegahı olduğunu belirterek, Kudüs’ün bütün Müslümanlara emanet olduğunu bu yüzdende Kudüs’ün tüm Müslümanların davası olduğunu kaydetti.

Kılınan gıyabi cenaze namazının ardından dualar edildi.

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.