Erzurum'da 23 Nisan Coşkusu

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Erzurum'da düzenlenen etkinliklerle kutlandı.

Erzurum  39da 23 Nisan Coşkusu
Erzurum
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Erzurum’da düzenlenen etkinliklerle kutlandı.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin kuruluşunun 98’inci yıl dönümü 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında ilk olarak Havuzbaşı Atatürk Anıtı’na çelenk sunulması ve saygı duruşuyla başladı.

Ardından program Atatürk Üniversitesi 15 Temmuz Milli İrade Salonunda devam etti. Programa Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, 9. Kolordu Komutanı Korgeneral Uğur Tarçın, Erzurum Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Hüseyin Koçan, Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, Jandarma Bölge Komutanı Tümgeneral Gürüy Alpar, Vali Yardımcı Muharrem Eligül, Cumhuriyet Başsavcısı Halil İnal, kurum amirleri, aileler ve öğrenciler katıldı.

TRT Çocuk Korusu tarafından seslendirilen kahramanlık türküleriyle başlayan program da konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Ercan Yıldız, “Sevgili çocuklar; bizler milletimizin mutluluğu ve refahı için çalışan, milletimizi muasır medeniyetler seviyesine ulaştırma yarışında olan, milli birliği koruyan nesiller yetiştirmek için çalışıyoruz. Biliyoruz ki, her şeyin en güzeline layık olan sizler; okuyan, düşünen, sorgulayan, araştıran, bilimi ve teknolojiyi yararlı bir şekilde kullanan, milli ve manevi değerlerine bağlı, insan haklarına saygılı, evrensel insani değerleri benimsemiş, kendine güvenen bireyler olarak yetiştiğiniz müddetçe yarınımızın güvencesi olacağınızdan hiç şüphemiz yoktur. Hızla değişen bu dünyada ülkemizin adını bilimde, fende, teknolojide, sanayide ve en önemlisi eğitimde altın harflerle yazdırabilmemiz, sizlerin okuyup kendinizi yetiştirmenize ve üreteceğiniz bilgiye bağlıdır. Bu konuda başarılı olacağınıza olan inanç ve güvenimiz tamdır” dedi.

Yıldız’ın konuşmasının ardından rengârenk kıyafetler içerisindeki çocuklar, bir birinden güzel gösterileriyle izleyenleri büyüledi.

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.