Etiketler

Cami İmamından kan bağışı kampanyası

Erzurum Aziziye İlçesi Dadaşkent semtinde bulunan A. Vehbi Efendi Camii İmam Hatibi Ömer Daştan tarafından gerçekleştirilen proje kapsamında kan bağışı kampanyası düzenlendi.

Bir gelenek ve binlerce gülen çocuk

Malatya Kent Konseyi Çocuk Meclisi ve Malatya İl Müftülüğü tarafından çocukların yaz tatilini etkin ve verimli geçirmeleri adına başlatılan 'Geleneksel Sokak Oyunları' etkinliği son programını Kiltepe Cami Yaz Kuran Kursundaki çocuklarla gerçekleştirdi.

Şehit Kürşat Yılmaz'ın kardeşinden intikam yemini

Adıyaman'da yürütülen terör operasyonunda şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Kürşat Yılmaz'ın cenazesi memleketi Diyarbakır'ın Ergani ilçesine getirildi. Cenaze ile birlikte gelen şehit babası Ekrem Yılmaz, camiye girerken, 'Erdoğan sağolsun, Soylu sağolsun, vatan sağolsun, 7 torunum var bunlar da vatana kurban olsun' dedi. Şehit kardeşi Zülküf Yılmaz ise Selahattin Demirtaş'ın ciğerini sökerek ağabeyinin intikamını alacağını söyledi.

Terörün izleri silindi, ziyaretçi akınına uğruyor

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde yaşanan terör olaylarından sonra başlatılan restorasyon çalışmaları ile ilçede yer alan Hz. Süleyman Cami'sine ziyaretçi akını devam ediyor.

Kurban yardım kampanyası toplantısı düzenlendi

Erzincan'da camiler için yardım kampanyası toplantısı yapıldı.

Hüdaverdi Camisinde tadilat çalışmaları sürüyor

Kuluncak Merkez Hüdaverdi Camisinin tüm dış cephesinde ve çatısında başlatılan tadilat çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Bayram Akgül taraftarlarla tartıştı

Evinde Bordo-Beyazlı Elazığspor ile berabere kalan Turuncu – Beyazlı camiada ilk yarının bitiş düdüğüyle gerginlik yaşandı…

Aziziyede yaz kursları sosyal etkinliklerle devam ediyor

Erzurum'un Aziziye İlçesi A. Vehbi Efendi Camiinde düzenlenen Yaz Kurslarında öğrenciler eğlenerek öğreniyorlar.

Erzurumlu esnafın Dolar tepkisi

Erzurum'da bir esnaf işyerinin camına 'Dolarla alış veriş yapmayalım' yazılı pankart astı. Esnafın dolar tepkisi vatandaşlardan da büyük ilgi gördü.

Tarihi mahalle yeniden hayat buluyor

Elazığ’ın en eski yerleşim bölgesi olan Harput’un tarihi mirasını canlandırmak için KUDEB tarafından 18. yüzyıla ait Cami Kebir Mahallesi’nde başlayan arkeolojik kazı ve sondaj çalışmaları devam ediyor.

Adil Gevrek'ten transfer açıklaması

Yeni Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek, transferlerin geç yapıldığı yorumlarına değinerek, 'Takıma, hocamızın istediği ve a planı ve b planı dediğimiz oyuncuları beklediğimiz için transferde gecikmeler oldu. Bu gecikmeler doğru transferlerin olması için oldu' dedi.

Diyarbakır'da zabıtadan dilenci operasyonu

Havaların ısınması ile birlikte kent merkezinde dilenci sayısının artış göstermesi üzerine, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı cami önleri, kavşak ve yaya kaldırımlarında vatandaşların dini duygularını istismar ederek dilenciliği meslek haline getirenlere cezai işlem uyguladı.

Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı İşliyen'den Başkan Başsoy'a ziyaret

Diyanet işleri Başkan Yardımcısı Dr.Burhan İşleyen Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy'u ziyaret etti. Burhan İşliyen'e TDV Şube Hizmetleri Müdürü Yavuz Kocamış, İl Müftüsü Mehmet Emin Çetin ve Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mustafa Alıcı ziyaretinde eşlik ettiler.

Erzurum Gazeteciler Cemiyeti'nden Karadeniz çıkarması

Erzurum Gazeteciler Cemiyeti (EGC), Karadeniz'de Erzurum havası estirdi. Geleneksel kültür gezileri kapsamında organize edilen ve Gümüşhane ile başlayan tur, Trabzon, Rize ve Artvin güzerghıyla tamamlanırken, Erzurumlu gazeteciler dopdolu bir hafta sonu geçirdi. Gazeteciler, Gümüşhane'deki Karaca Mağarası'ndan Trabzon'daki Küçük Ayasofya Camii'ne, Uzungöl'den Rize Ayder'in tabiat harikası yaylalarına varıncaya kadar Karadeniz'in eşsiz güzellikleriyle kucaklaşma imkanı bulurken, EGC Başkanı Metin Barlak, kültür gezilerinin devam edeceğini belirterek, 'Mesleki dayanışma, birlik ve beraberliği güçlendirme amacıyla organize ettiğimiz turlarımızın devamı gelecek' dedi.

Diyarbakır'da yıldırım düşen minare onarılacak

DİYARBAKIR (İHA) – Diyarbakır'ın Yenişehir ilçesinde bulunan Sümer Camii'nin yıldırım düşmesi sonucu yıkılan minaresi 1 hafta içerisinde onarılacak.

Sıcaklıklar arttı, parklarda serinlemeye çalıştı 

Elazığ’da son günlerde sıcaklıklardan bunalan vatandaşlar parklarda gölgelik yerlerle camilerde serinlemeye çalıştı. 

Vali Kaban cami temel atma törenine katıldı

Öz Yıldıztepe Kur'an Kursu ve Camisinin temeli geniş katılımlı bir tören ile atıldı.

Bingöl Belediyesi'nden cami ve hastanelere bank desteği

Bingöl Belediyesi, merkezde bulunan cami, hastane, sağlık ocakları ve devlet yurtlarına oturma bankları dağıtıyor.

Yeni Malatyaspor'da transferdeki sessizlik camiayı tedirgin ediyor

Yeni Malatyaspor'da kamp çalışmalarının 28 Temmuz Cumartesi günü bitecek olmasına karşın transferde henüz beklenilen isimlerin takıma dahil olmaması camiada karamsar bir havanın oluşmasına neden oluyor.

Kur'an bülbülleri 15 Temmuz Şehitleri için okudu

Bir süre önce Erzurumlu işadamı Hamza Cimilli tarafından yaptırılarak hizmete açılan Cimili Aile Külliyesi'nde yaz Kur'an kursları da etkin bir şekilde devam ettiriliyor. Kur'an Kursu öğrencileri tarafından organize edilen ve Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan'ın katılımı ile gerçekleşen 15 Temmuz temalı programda öğrencilerin Kur'an-ı Kerim tilaveti dinleyenlerin beğenisini topladı. 15 Temmuz temalı şiirler ve yazıların okunduğu Cimilli Külliye bahçesindeki organizasyona Başkan Orhan'ın yanı sıra AK Parti Aziziye İlçe Yönetim Kurulu üyeleri ile Kur'an kursu öğrencilerinin aileleri de katıldı. Cimilli Camii İmam hatibi Abdulcebbar Kop'un organize ettiği programda öğrencilerin performansları göz doldurdu.

Kulp'ta cami ve taziye evlerindeki onarım çalışmalarını tamamladı

Diyarbakır'ın Kulp İlçe Belediyesi, cami ve taziye evlerindeki yaptığı bakım onarım çalışmalarıyla vatandaşların takdirini kazanarak örnek hizmetler yapmaya devam ediyor.

DES'ten Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'a ziyaret

Demokrat Eğitimciler Sendikası (DES) Genel Başkanı İshak Çelebi ve Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyeleri, Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ziya Selçuk'a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu. Bakan Selçuk'a başarılar dileyen Çelebi 'Çalışanı, etki alanı, hizmet kitlesi ve verdiği hizmetin sonuçları göz önünde alındığında büyük bir camia olan Bakanlığımızın buna bağlı olarak zamanla kangrene dönmüş birçok sorunu olmakla birlikte eğitim camiamız bunun altından kalkacak güçtedir 'dedi.

Ürün çeşitliliği arttı, alım gücü düştü

Elazığ'da cami etrafında ve Diyanet Sitesi altında yer alan dükkânlarda hac, umre ve hediyelik eşya satan esnaf, geçmiş dönemlerde ürün çeşitliliğin az olduğunu, eskiye oranla çeşidin arttığını, ancak vatandaşın alım gücünün düştüğünü söyledi.

Çocuklar bu geleneği çok sevdi

Malatya Kent Konseyi Çocuk Meclisi ile İl Müftülüğü işbirliğinde camilerde Kuran Kursuna giden çocuklara yönelik 'Geleneksel sokak oyunları buluşması' konulu bir etkinlik başlatıldı.

Din görevlilerine geri dönüşümün önemi anlatıldı

Yeşilyurt Belediyesi, 'Camilerimiz Her Yönüyle Örnek' projesi kapsamında düzenlenen programda Yeşilyurt'ta ki din görevlilerine atık pil ve geri dönüşümün önemi üzerine bilgilendirmede bulundu.

Çocuklara geleneksel oyunlar tanıtılacak

Malatya Kent Konseyi Çocuk Meclisi ve Malatya İl Müftülüğü işbirliğinde Kur'an kursu veren camilerde eğitim gören çocuklara yönelik 'Geleneksel Sokak Oyunları Buluşması' adlı bir etkinlik başlatıldı.

Palandöken Belediyesi, 15 Temmuz Şehitlerini andı

Palandöken Belediyesi tarafından Yıldızkent Selimiye Cami'de 15 Temmuz şehitleri ve bütün şühednın ruhlarına ithaf edilmek üzere Mevlid-i Şerif okuttu.

Kur'an kursu öğrencileri şehitleri dualarla yad etti

Melekbaba Mahallesi Özgürtepe Cami Yaz Kur'an Kursu öğrencileri 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla düzenledikleri etkinlikte şehitleri dualarla andı.

15 Temmuz şehitleri için mevlit okundu

Erzincan Müftülüğü tarafından Cami-i Kebir'de 15 Temmuz şehitleri ve bütün şühednın ruhlarına ithaf edilmek üzere Mevlid-i Şerif okundu.

15 Temmuz Şehitleri için yürüdüler

Erzurum GHSİM Gençlik Merkezleri, 15 Temmuz Şehitleri için Abdurrahmangazi Türbesine yürüyüş yaptı. Öğle Namazını Ulu Camii'nde kılan gençler ve gençlik liderleri 150 metrelik dev Türk Bayrağı ile şehitleri andı.

  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.