Etiketler

Diyarbakır 'Enlerini' seçiyor

Marka ve kariyer zirvesi etkinlikleri kapsamında 'Altın Toprak' ödülleri ile Diyarbakır ilk defa en iyilerini belirleyecek.

Geçmeyen ağız kokusu, dil kanseri belirtisi olabilir

Uzmanlar, geçmeyen ağız içi yaraların ve buna bağlı olarak ortaya çıkan ağız kokusunun dil kanseri belirtisi olabileceğini bildirdi.

Selahattin Eyyubi Devlet Hastanesi'nde 'Manevi Destek Birimi' kuruldu

Kamu Hastaneleri Birliğine bağlı Diyarbakır Selahattin Eyyubi Devlet Hastanesi bünyesinde 'Manevi Destek Birimi' kuruldu.

Başkan Çelik, nikah kıydı

Diyarbakır'ın Lice İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkanı Abdulkadir Çelik, cübbesini giyerek genç çiftin nikahını kıydı.

Diyarbakır'daki operasyon sona erdi

Diyarbakır'ın Lice, Hazro, Silvan ve Kulp ilçelerinde düzenlenen operasyonda, mayın düzeneği ile çok sayıda mühimmat ve yaşam malzemesi ele geçirildi.

Bakan Ersoy, Zerzevan Kalesi'ni ziyaret etti

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Diyarbakır'ın Çınar ilçesi yakınlarında bulunan tarihi Zerzevan Kalesi'ne ziyarette bulundu.

Başkan Atilla: 'Hizmetlerimizle Huzura Katkı Sunuyoruz'

Bağlar Dörtyol'da Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan 'Huzur Sokağı'nda vatandaşları ziyaret eden Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla,' Hizmetlerimizle huzura katkı sunuyoruz' dedi.

Çermik'te sportif yetenek taraması yapıldı

Diyarbakır'ın Çermik ilçesinde sportif yetenek taraması yapıldı.

Bakan Ersoy'dan Diyarbakır'a turizm müjdesi

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, turizm konsantrasyon bölgesi oluşturduklarını, şimdiye kadar 6 bölge planlamasına Diyarbakır'ı da ekleyeceklerini müjdeledi.

Dicle Elektrik kaçakla çok yönlü mücadele ediyor

Dicle Elektrik, sorumluluk bölgesindeki tüketicilere kayıpsız, kesintisiz ve kaliteli elektrik enerjisi vermek için teknoloji ağırlıklı yatırımlarını sürdürürken, kaçak kullanmakta ısrarcı olan kesimler ise ilkel düzeneklerle enerji hırsızlığını yapmaya devam ediyorlar. Enerji şirketi, ülke ve bölge ekonomisinin yanında elektrik şebekesine de ciddi biçimde zarar veren bu kesimle mücadelesini teknolojik imkanlar, sahadaki denetimleri ve yasal zeminde olmak üzere çok yönlü biçimde sürdürüyor.

PTT'ten Sur'a özel pul

PTT Genel Müdürlüğünün 2005 yılında pulculuk ve filateliyi sevdirmek için gerçek veya tüzel kişilerin talebi üzerine başlattığı kişisel pul uygulamasıyla Sur'un tarihi ve kültürel güzelliklerini tanıtmayı amaçlayan Sur Belediyesi, Diyarbakır PTT Başmüdürlüğü Pazarlama ve Satış Müdürlüğü tarafından basılan kişisel pulları teslim aldı.

Bakan Ersoy, Dört Ayaklı Minare'nin açılışına katıldı

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Diyarbakır'da Şeyh Matar Cami, Dört Ayaklı Minare, Parlı-Sefa Cami ve Muslihiddin-Lari Medresesi açılışına katıldı.

Dicle Elektrik'ten müşterilerine aşure ikramı

Dicle Elektrik, Muharrem ayında müşterilerine aşure dağıtma geleneğini bu yıl da sürdürdü. Enerji şirketi, sorumluluk bölgesinde yer alan Diyarbakır, Şanlıurfa, Mardin, Batman Siirt ve Şırnak'ta 2 bin 500 kişiye aşure ikram edildi.

Diyarbakır'da bir dilencinin üzerinden bin lira çıktı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine bağlı zabıta ekipleri, dilencilere yönelik operasyon gerçekleştirdi. Bir dilencinin üzerinden bin liraya yakın para çıkarken, bazı dilencilerin para saklama yöntemi ise bu kadarına da pes dedirtti.

Diyarbakırspor'dan efsane başkana forma

Diyarbakır 1. Amatör Futbol Ligi Takımlarından Diyarbakırspor Kulüp Başkanı Şehmus Akyıl'ın ziyaretleri devam ediyor. Akyıl, Diyarbakırspor'a şampiyonluklar yaşatan ve önemli başarılar kazandıran Abdurrahman Yakut'la bir araya geldi.

Mazgala takılan araç havaya fırladı: 2 yaralı

Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde seyir halindeki araç mazgala takıldıktan sonra bir anda havaya fırladı. Güvenlik kameralarına yansıyan olayda aracın hızının düşük olması faciayı önlerken, 2 kişi başını aracın ön camına çarparak yaralandı.

Kayapınar'da 19 okulda özel öğretim sınıfı yapılıyor

Diyarbakır'ın Kayapınar İlçe Belediyesi tarafından dezavantajlı öğrencilerin eğitime kazandırmak ve eğitimlerinin önündeki engelleri ortadan kaldırmak amacıyla 19 okulda 'Özel Öğretim Sınıfı' yapım çalışmaları devam ediyor.

Başkan Atilla: 'Gençlerimiz Geleceğimizdir'

Bilgi Evi'ni ziyaret eden Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumali Atilla, 'Gençlerimiz geleceğimizdir' dedi.

Aktif Yaşam Merkezi tamamlanıyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinin 15 Temmuz Şehitler Parkı'nda engellilerin kullanımına uygun şekilde bin 12 metrekare alana inşa ettiği Aktif Yaşam Merkezi tamamlanıyor.

Kaymakam Nazlı Demir göreve başladı

Cumhurbaşkanlığı Mülki İdare Amirleri kararnamesiyle Çermik Kaymakamlığına atanan Kaymakam Nazlı Demir ilçeye gelerek göreve başladı.

Arslanca: 'Çüngüş'te 2018 atılım yılı oldu'

Diyarbakır'ın Çüngüş İlçe Belediye Başkanı Zübeyir Arslanca, ilçede yürütülen projeler sayesinde 2018 yılının hizmette atılım yılı olduğunu ifade etti.

Çermik'te sıcak asfalt çalışmalarına başladı

Diyarbakır'ın Çermik ilçesinde doğalgaz ve içme suyu şebekesi altyapı çalışmaları sonucu bozulan yollarda sıcak asfalt çalışmalarına başlandı.

Yaşı küçük yüreği büyük

Diyarbakır'da 9 yaşındaki Mustafa Dudu isimli çocuk, 11 yaşındaki engelli kuzeni için büyüklerin bile gösteremeyeceği özveriyi ortaya koydu. Küçük Mustafa, engeli nedeniyle yürüyemeyen kuzenine tekerlekli sandalye almak için çevresindekilerin de yardımıyla sokak sokak gezerek mavi kapak topluyor.

Bu kursu bitiren iş sahibi oluyor

İçişleri Bakanlığı tarafından Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanlığına görevlendirilen Cumali Atilla'nın talimatlarıyla vatandaşların rahat etmesi için yıllardır yapılmayan hizmetler peş peşe yapılırken, bir yandan da istihdama yönelik projeler devam ediyor.

Atletizm Federasyonu Başkanı Çintımar'dan ziyaret

Atletizm Federasyonu Başkanı Fatih Çintımar, Diyarbakır'a gelerek, bir takım temaslarda bulundu.

Bismil 1936 Spor'da kamp tamam

Diyarbakır Süper Amatör Ligi Takımlarından Bismil 1936 Spor'un Van'ın Erciş İlçesinde yaptığı iki haftalık kamp tamamlandı.

Lice Belediyesi Temizlik İşleri ekibinin yoğun mesaisi

Diyarbakır'ın Lice İlçe belediyesi, daha temiz bir Lice için dur durak bilmeden çalışmalarına devam ediyor.

Bismil'de 19 Eylül Gaziler Günü etkinliği

19 Eylül Gaziler Günü Bismil'de düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı.

Başkan Atilla: 'Engelleri ortadan kaldırmaya gayret ediyoruz'

Engelli öğrencileri makamında ağırlayan Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkanı Cumalı Atilla, 'Engelleri ortadan kaldırmaya gayret ediyoruz' dedi.

Karaciğeri iflas eden Yıldırım yardım bekliyor

Diyarbakır'da, yaklaşık bir buçuk yıl önce karaciğeri iflas eden ve bu nedenle iş yapamaz duruma gelen 4 çocuk babası Abdullah Yıldırım, yetkililerden yardım bekliyor.

  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.