Etiketler

Mehmet Akif Ersoy Semt Kütüphanesi hizmete açıldı

Elazığ Belediyesi ile Doğu Anadolu Projesi işbirliğiyle hayata geçirilen Mehmet Akif Ersoy Semt Kütüphanesi düzenlenen törenle hizmete açıldı. 

Futbol Turnuvası’nın şampiyonu Abdullahpaşa oldu

Elazığ Belediyesi tarafından düzenlenen “12 Yaş Altı Mahalleler Arası Futbol Turnuvası’nda” kupa heyecanı yaşandı.

Elaziz Belediye Spor Kulübü Sporcularının büyük başarısı

Elazığ Belediyesi Spor Kulübü sporcuları aldıkları başarılarla Tekvando Milli takım seçmelerine davet edildiler

'Elazığ belediyesi emin kadrolarla yönetilecek'

Hazar Stratejik Araştırmalar Merkezi Başkanı Prof.Dr. Bilal Çoban, “Sayın Bahçeli’nin gönül ittifakı ile Elazığ Belediyesini MHP’nin kazanacağına yönelik inancı tamdır” dedi.

Akıllı parklarla çocuklar daha güvende 

Elazığ Belediyesi tarafından büyük parklarda güvenlik görevlileri hizmet verirken, diğer parklara da "Akıllı Park" uygulaması kapsamında güvenlik kameraları yerleştirilmeye başlanılarak, ailelerin internet üzerinden çocuklarını takip etmelerine olanak sağlandı. 

Elazığ Belediyesi 'Müteahhit firmaları su şebekelerine zarar verdi'

Elazığ Belediyesi Cumhuriyet Mahallesi’nde yaşanan su kesintisinin sebebini, su debilerinin düşmesi ve 3. müteahhit firmalarının su şebekelerine verdiği zarar olarak açıklandı.

Dilenci operasyonları sürüyor

Elazığ Belediyesi Zabıta Ekipleri, kent genelinde dilencilere yönelik operasyonları sürdürüyor. 

Ücretsiz Yaz Spor Okullarına Yoğun İlgi

Elazığ Belediyesi tarafından başlatılan yaz spor okullarında, yaz tatili boyunca futboldan, basketbola tenisten yüzmeye çeşitli kollarda eğitimlerini sürdürüyor

Yaz Spor Okullarına Yoğun İlgi

Elazığ Belediyesi'nin yaz tatiline giren çocukların daha kaliteli zaman geçirmeleri açısından eğitici ve eğlendirici etkinliklerin yer aldığı Yaz Spor Okulları yoğun ilgi görmeye devam ediyor.  

‘Bize bu gururu yaşatan sporcularımız kutluyorum’

Katıldığı birçok müsabakada ilimizi en iyi şekilde tanıtan Elazığ Belediyesi Ulaşım Spor Kulübü sporcuları taekwondo dalında ilimize derecelerle döndü.

Çeyizlikler ekonomik değer kazanıyor

Elazığlı kadınların evlerinde ürettikleri el emeği göz nuru ürünlerden oluşan çeyizlikler ve hediyelik eşyalar Elazığ Belediyesi El Emeği Göz Nuru Çarşısında ekonomik değer kazanıyor.

Hayır Çarşısı bayramda da yüzleri güldürdü 

Elazığ Belediyesi "Hayır Çarşısı" bayramda gelen bağışlarla ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürdü. 

Kültür Park’ta sinema keyfi

Elazığ Belediyesi ve Uluslararası Çaydaçıra Film - Sanat Festivali iş birliği ile ücretsiz olarak düzenlenen ‘Nostaljik Açık Hava Sinema Günleri’ Kültür Park Amfi Tiyatroda tekrar sinemaseverlerle buluşmaya devam ediyor.

Selahattin Dede yardım bekliyor 

85 yaşındaki Selahattin Görgen, huzurevi başvurusuna olumlu cevap veren Elazığ Belediyesi Gazi Huzurevi’ne gelebilmek için kendisini 16 saat taşıyacak araç bulunmasını bekliyor.

Yeni açılan imar yolunda asfalt serim çalışması yapıldı

Elazığ Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri asfalt serim, bakım – onarım çalışmalarını yürütüyor.

Belediye Whatsapp kullanmama kararı aldı

Elazığ Belediyesi personeli ABD’ye tepki olarak Whatsapp’ı kullanmama kararı aldı.

Açık hava sinema günleri düzenlendi

Elazığ Belediyesi ile Kültür ve Sanat Derneği tarafından Nostaljik Açık Hava Yeşilçam Sinema Günleri düzenlendi. 

Kadınlar çalışmaları denetledi

Elazığ Belediyesi tarafından kadınlara yönelik tarihi ve turistik mekanları kapsayan "Kültür ve Şehir Turları" kapsamında, Üniversite Mahallesi sakinleri çalışmaları denetledi.

14 arsa satışa sunulacak 

Elazığ Belediyesi, kentin farklı bölgelerinde olan 14 arsayı ihale ile satışa sunacak.

Anız yangınları verimi düşürüyor

Elazığ Belediyesi İtfaiye Müdürü İ.Halil Başgün, yaz ayalarında çok sayıda anız yangınına müdahale ettiklerini belirterek, bu yangınların bir sonraki yıl verimi düşürdüğünü söyledi.

Kültür ve Şehir Turları devam ediyor

Elazığ Belediyesinin başlattığı Kültür ve Şehir Turları kapsamında Maden ilçesinden gelenler kentin önemli yerlerini gezme fırsatı buldu. 

Kültür ve Şehir Turları Devam Ediyor

Elazığ Belediyesi tarafından organize edilen Kültür ve Şehir Turları, Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’nde tedavi gören hasta ve hasta yakınları ile devam etti.

Elazığspor'da kongre ertelendi

Elazığspor Olağanüstü Genel Kurul toplantısı Elazığ Belediyesi Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.

Kültür ve Şehir Turları Devam Ediyor

Elazığ Belediyesi tarafından organize edilen Kültür ve Şehir Turları, Toplum Ruh Sağlığı Merkezi’nde tedavi gören hasta ve hasta yakınları ile devam etti.

Fikret Gürocak: 'Sokak hayvanları için hassasiyet gösterilmeli'

Elazığ Belediyesi Veteriner İşleri Müdürü Veteriner Hekimi Fikret Gürocak, hayvanların su ve yiyecek ihtiyaçlarını karşılamada gereken hassasiyetin gösterilmesini istedi.

Yangınlara en fazla etken cam şişeler 

Son bir haftada yaşadıkları yangın sayısının 180’in üstünde olduğunu belirten Elazığ Belediyesi İtfaiye Müdürü İbrahim Halil Başgün, özellikle ekin yangınlarındaki yangına en fazla etken olan durumun cam şişeler olduğunu söyleyerek, şişelerin atılmaması uyarısında bulundu. 

Gecikme faizlerinin yüzde 95'i silinecek

Elazığ Belediyesi tarafından vergi borcu bulunan vatandaşlara çağrıda bulunularak, yapılandırmadan yararlanmak isteyen vatandaşların 31 Temmuz'a kadar müracaatta bulunmaları istendi.

Vatandaş, çalışmaları yerinde inceledi

Elazığ Belediyesi tarafından organize edilen "Kültür ve Şehir Turları" devam ediyor.

Vedat Kent: ‘Kesin liste için Harput’a yeni bir heyet gelebilir’

Elazığ Belediyesi ile Ankara’da faaliyetlerini sürdüren Elazığ Kültür ve Tanıtma Vakfı’nın ortaklaşa yürüttükleri proje olan “Harput’un UNESCO Dünya Mirası Listesi’ne” girmesiyle ilgili süreç devam ediyor. 

İkinci yaz kampı etkinliklerle devam ediyor

Elazığ Belediyesi Aile Danışma ve Eğitim Merkezi'nin çocuklar için düzenlediği ikinci yaz kampı çeşitli etkinliklerle devam ediyor.

  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.