Etiketler

Aksaray Mahallesi temizlendi

Elazığ Belediyesi’ne bağlı ekipler, Esentepe Mahallesi’nin ardından Aksaray Mahallesi’nin temizliğini gerçekleştirdi. 

Elazığ’da 29 okula halı saha 

Elazığ Belediyesi tarafından okullarda yapımına başlanılan 29 semt sahasından 15'inin tamamlandığı, 14'ünün ise kısa sürede tamamlanacağı bildirildi. 

EBEGEM gençlere destek olmayı sürdürüyor

Elazığ’ın Sosyal Üniversitesi olarak dört yıldan beri hizmete devam eden Elazığ Belediyesi Ekonomi Geliştirme ve Eğitim Merkezi (EBEGEM), farklı dallarda gençlerin gelişimlerine ve geleceklerine katkı sağlamayı sürdürüyor. 

Yanılmaz 'Cumhurbaşkanımız, devam derlerse devam edeceğiz'

Elazığ Belediyesi olarak 2014 ile 2018 yıllar arasında 114 projeyi hayata geçirdiklerini belirten Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve milletin uygun görmesi halinde Elazığ’a gururla hizmet etmeye aday olacağını söyledi. 

Atıklar puana dönüşüyor, alışverişte kullanılıyor 

Elazığ Belediyesinin Koç İlkokulunda hayata geçirdiği "Atık Matik" ile öğrenciler, puan kazanıp, kantinden alışveriş yapma şansı buluyor. Öğrenciler, 1,5 ayda 250 kilo atığı geri dönüşüme kazandırdı 

Türkiye’nin ilk bebek dostu belediyesi Elazığ oldu 

Elazığ Belediyesi, yaptığı çalışmalar kapsamında anne sütünün önemi hakkında belediye personellerinin yüzde 80’nine eğitim verirken, belediye içerisinde bebek bakım ve emzirme odası açıp, halkı bilinçlendirici broşürleri dağıttı. 

Yeni açılan yolların çevresi yeşillendiriliyor

Elazığ Belediyesi’nin şehrin genelinde sürdürdüğü yeşillendirme çalışmaları Doğukent ve Ulukent Mahallesi ile devam ediyor. 

Sıcak Yemek Projesi uygulanmaya başladı

Elazığ Belediyesi tarafından sosyal sorumluluk projelerinden "Bereket Sofrası"nı hayata geçirerek, yemek pişiremeyecek ve bakıma muhtaçlar başta olmak üzere ihtiyaç sahiplerine sıcak yemek ulaştırmaya başladı. 

Belediye 3 arsayı satacak

Elazığ Belediyesi, şehrin muhtelif bölgelerinde bulunan 3 adet arsayı ihale ile satışa sunacak. 

Ödüller sahiplerini buluyor

Elazığ Belediyesi ve Bizim Külliye Dergisi tarafından düzenlenen ve kısa süre önce sonuçlanan ‘Birinci Uluslararası Dede Korkut Hikâye Yarışması’ Panel ve Ödül töreni, gerçekleşecek.

Elazığ kalıcı fuar alanına kavuşacak

Elazığ TSO Başkanı Asilhan Arslan, Tarım ve Orman Bakanı Dr. Bekir Pakdemirli’den mevcut fidanlık alanının kalıcı fuar alanı olarak yer tahsisini istedi. Talebe cevap veren Pakdemirli Fuar Alanı’nın Elazığ Belediyesi’ne tahsis edileceğini açıkladı.

Yanılmaz: 'Meydanı boş bırakmayacağız'

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından başlatılan enflasyon ile topyekun mücadele programı kapsamında Elazığ Belediyesi olarak destek verdiklerini açıklayan Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, Kültür Park, Şehit Polis Fethi Sekin ve Cip Mesire Alanlarındaki tüm işletmelerde 3 ay boyunca geçerli olmak üzere en az yüzde 10 indirime gittiklerini açıkladı. 

Atıkları gelişi güzel atana ceza

Elazığ Belediyesi, inşaat ve moloz atıklarının gelişi güzel dökülmemesi ve çevrenin kirletilmemesi konusunda vatandaşları uyardı.

Mehmet Akif Ersoy Semt Kütüphanesi hizmete açıldı

Elazığ Belediyesi ile Doğu Anadolu Projesi işbirliğiyle hayata geçirilen Mehmet Akif Ersoy Semt Kütüphanesi düzenlenen törenle hizmete açıldı. 

Futbol Turnuvası’nın şampiyonu Abdullahpaşa oldu

Elazığ Belediyesi tarafından düzenlenen “12 Yaş Altı Mahalleler Arası Futbol Turnuvası’nda” kupa heyecanı yaşandı.

Elaziz Belediye Spor Kulübü Sporcularının büyük başarısı

Elazığ Belediyesi Spor Kulübü sporcuları aldıkları başarılarla Tekvando Milli takım seçmelerine davet edildiler

'Elazığ belediyesi emin kadrolarla yönetilecek'

Hazar Stratejik Araştırmalar Merkezi Başkanı Prof.Dr. Bilal Çoban, “Sayın Bahçeli’nin gönül ittifakı ile Elazığ Belediyesini MHP’nin kazanacağına yönelik inancı tamdır” dedi.

Akıllı parklarla çocuklar daha güvende 

Elazığ Belediyesi tarafından büyük parklarda güvenlik görevlileri hizmet verirken, diğer parklara da "Akıllı Park" uygulaması kapsamında güvenlik kameraları yerleştirilmeye başlanılarak, ailelerin internet üzerinden çocuklarını takip etmelerine olanak sağlandı. 

Elazığ Belediyesi 'Müteahhit firmaları su şebekelerine zarar verdi'

Elazığ Belediyesi Cumhuriyet Mahallesi’nde yaşanan su kesintisinin sebebini, su debilerinin düşmesi ve 3. müteahhit firmalarının su şebekelerine verdiği zarar olarak açıklandı.

Dilenci operasyonları sürüyor

Elazığ Belediyesi Zabıta Ekipleri, kent genelinde dilencilere yönelik operasyonları sürdürüyor. 

Ücretsiz Yaz Spor Okullarına Yoğun İlgi

Elazığ Belediyesi tarafından başlatılan yaz spor okullarında, yaz tatili boyunca futboldan, basketbola tenisten yüzmeye çeşitli kollarda eğitimlerini sürdürüyor

Yaz Spor Okullarına Yoğun İlgi

Elazığ Belediyesi'nin yaz tatiline giren çocukların daha kaliteli zaman geçirmeleri açısından eğitici ve eğlendirici etkinliklerin yer aldığı Yaz Spor Okulları yoğun ilgi görmeye devam ediyor.  

‘Bize bu gururu yaşatan sporcularımız kutluyorum’

Katıldığı birçok müsabakada ilimizi en iyi şekilde tanıtan Elazığ Belediyesi Ulaşım Spor Kulübü sporcuları taekwondo dalında ilimize derecelerle döndü.

Çeyizlikler ekonomik değer kazanıyor

Elazığlı kadınların evlerinde ürettikleri el emeği göz nuru ürünlerden oluşan çeyizlikler ve hediyelik eşyalar Elazığ Belediyesi El Emeği Göz Nuru Çarşısında ekonomik değer kazanıyor.

Hayır Çarşısı bayramda da yüzleri güldürdü 

Elazığ Belediyesi "Hayır Çarşısı" bayramda gelen bağışlarla ihtiyaç sahiplerinin yüzünü güldürdü. 

Kültür Park’ta sinema keyfi

Elazığ Belediyesi ve Uluslararası Çaydaçıra Film - Sanat Festivali iş birliği ile ücretsiz olarak düzenlenen ‘Nostaljik Açık Hava Sinema Günleri’ Kültür Park Amfi Tiyatroda tekrar sinemaseverlerle buluşmaya devam ediyor.

Selahattin Dede yardım bekliyor 

85 yaşındaki Selahattin Görgen, huzurevi başvurusuna olumlu cevap veren Elazığ Belediyesi Gazi Huzurevi’ne gelebilmek için kendisini 16 saat taşıyacak araç bulunmasını bekliyor.

Yeni açılan imar yolunda asfalt serim çalışması yapıldı

Elazığ Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri asfalt serim, bakım – onarım çalışmalarını yürütüyor.

Belediye Whatsapp kullanmama kararı aldı

Elazığ Belediyesi personeli ABD’ye tepki olarak Whatsapp’ı kullanmama kararı aldı.

Açık hava sinema günleri düzenlendi

Elazığ Belediyesi ile Kültür ve Sanat Derneği tarafından Nostaljik Açık Hava Yeşilçam Sinema Günleri düzenlendi. 

  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.