Etiketler

TBMM Başkanı Yıldırım Erzincan'da

TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Erzincan'da katıldığı '2023 Vizyonunda Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezlerinin Rolü' çalıştayında, 'Özel Eğitim Kurumlarında verilen hizmetlerin geriye gitmesine asla müsaade etmeyiz' dedi.

Sürücülere, yaşam tünellerinde eğitim

Erzincan'da 'Yaşam için kısa bir mola' sloganıyla başlatılan yeni trafik projesi kapsamında kontrol noktalarında 'Yaşam tüneli' kuruldu.

Köy ve mahalle muhtarları Vali Arslantaş'ı ziyaret etti

19 Ekim Muhtarlar Günü münasebetiyle Erzincan'da görev yapan köy ve mahalle muhtarları Erzincan Valisi Ali Arslantaş'ı ziyaret ettiler.

Muhtarlardan Başkan Başsoy'a ziyaret

Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy 19 Ekim Muhtarlar Günü münasebetiyle Erzincan'da görev yapan köy ve mahalle muhtarlarını makamında kabul etti. Erzincan Muhtarlar Günü Komitesi olarak, gerçekleşen ziyarete Erzincan Valiliği İdare ve Denetim Müdürü Ufuk Akpınar, Erzincan Belediyesi Sosyal İşler Müdürü Dursun Akbaş, Erzincan Valiliği Protokol Müdürü Ömer Uslu, Erzincan Köy ve Mahalle Muhtarları Dernek Başkan Vekili Murat Tapan ve Erzincan'ın bazı köy ve mahalle muhtarları katıldı.

Erzincan'da hareket halindeki araç alev aldı

Erzincan'da hareket halindeyken bir anda alev alan araç korkuttu.

TYB Erzincan şubesi açılıyor

Türkiye Yazarlar Birliği (TYB)'nin 15'inci şubesi Erzincan'da kuruldu. Türkiye Yazarlar Birliği Şube Başkanı Halil İbrahim Özdemir, TYB'nin 15'inci şubesinin 29 Ekim Pazartesi günü Erzincan'da açılacağını ifade ederek TYB hakkında bilgiler verdi.

Erzincan'da başarı belgeleri sahiplerini buldu

Erzincan'da bilim, sanat, spor ve akademik alanlarda başarılı olan Milli Eğitim çalışanlarına başarı belgesi verildi.

Başkan Başsoy: 'Muhtarlarımız bizim gücümüze güç katıyor'

Erzincan Belediye Başkanı Cemalettin Başsoy, 19 Ekim Muhtarlar günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Can Kardeş Çocuk Parkı açıldı

Erzincan Belediye Meclisi ve Mardin'in Derik Belediye Meclisi tarafından alınan karar ile iki belediye kardeş ilan edilmesinin ardından Erzincan Belediyesi tarafından Derik İlçesi'ne çocuk parkı yaptırıldı.

EBYÜ'nün akademik birimlerde görev değişimi yapıldı

Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesinde ki bazı akademik birimlerde görev değişimi yapıldı.

Çocuklara diş fırçalama alışkanlığı kazandırmalıyız

Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Uzmanı Dr. Öğrt. Üyesi Yakup Gülnahar, çocuklara günlük diş fırçalama alışkanlığının kazandırılmasını tavsiye etti.

Dünya Gıda Günü kapsamında öğrencilere gezi düzenlendi

Erzincan İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından Dünya Gıda Günü kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Tarım ve Orman yöneticileri tanışma yemeğinde biraraya geldi

Erzincan'da Tarım ve Orman yöneticileri tanışma yemeğinde buluştu.

Aile Danışma Merkezleri Koordinasyon toplantısı yapıldı

Erzincan'da Aile Destek Merkezleri(ADEM)'nin faaliyetlerini değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda yürütülen faaliyetlerin etkin bir şekilde sürdürülmesi kararlaştırıldı.

Erzincan'da etlik piliç yetiştiriciliği artıyor

Erzincan'da son yıllarda etlik piliç yetiştiriciliği büyük ivme kazandı.

Şahin: 'Dünya Gıda Günü kutlu olsun'

Erzincan Tarım ve Orman İl Müdürü Murat Şahin; Dünya Gıda Günü münasebetiyle bir mesaj yayınladı.

Boyacılar Camii sosyal tesisinin açılışı yapıldı

Boyacılar Camisi'nde yapımı tamamlanan sosyal donatıların açılışı dün düzenlenen törenle gerçekleştirildi.

Kent Konseyi istişare toplantısı yapıldı

Erzincan Kent Konseyi istişare toplantısı gerçekleştirildi.

Otlukbeli'de süs bitkileri eğitimi verildi

Otlukbeli İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından hazırlanarak Sosyal Destek Programına (SODES) sunulan ve Kabul gören 'Kınalı Ellerin Lale ile Serüveni'adlı proje başarılı bir şekilde tamamlandı. Geçtiğimiz yıl Kasım ayında başlatılan bir yıl süreli proje kapsamında 20 kursiyere teorik ve uygulamalı eğitimler verildi.

40 kişi kaybolan hastayı bulmak için seferber oldu

Erzincan'ın İliç ilçesinde kaybolan 85 yaşındaki Alzheimer hastası Yusuf Zeren, 40 kişilik bir ekip sayesinde kaybolduğu günün ertesi günü bulundu.

Öğrenciler Çanakkale ve İstanbul'u gezdi

Erzincan'da 75 öğrenci İstanbul-Çanakkale gezisine götürüldü. Erzincan İl Emniyet Müdürlüğü, Toplum Destekli Polislik (TDP) Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen, Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP) tarafından finanse edilen 'Biz Anadolu'yuz' projesi kapsamında 75 öğrenci İstanbul-Çanakkale gezisine katıldı.

Her aile koruyucu aile olabilir

Erzincan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Muhammer Doğan Erzincan Genelinde 33 koruyucu ailede 45 çocuk bulunduğunu belirterek 'Erzincan'da şartları tutan aileleri koruyucu aile olmaları için davet ediyorum' dedi. Her çocuğun bir koruyucu aile olması gerektiğini söyleyen Doğan

En başarılı ilçe belediye başkanı seçildi

Kamu Görevlileri ve Çalışanları Derneği (KAMU-DER) tarafından saha çalışması sonucunda belirlenen ve bu yıl 12'incisi düzenlenen '2018 Yılının En Başarılıları Ödülleri' Ankara'da düzenlenen bir törenle sahiplerini buldu.

Erzincan'da amatör spor haftası tamamladı

Erzincan'da Amatör Spor Haftası etkinlikleri düzenlenen ödül töreni ile sona erdi.

Erzincan'da trafik kazası: 5 yaralı

Erzincan'da meydana gelen trafik kazasında 5 kişi yaralandı.

Defineciler Erzincan'da tarihi yok ediyor

Erzincan'ın Tercan İlçesine bağlı Üçpınar Köyü sınırları içerisinde bulunan ve defineciler tarafından talan edilen tarihi Abrenk Kilisesi kendi kaderine terk edilmiş durumda.

Erzincan'dan enflasyonla mücadeleye tam destek

Erzincan Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Tanoğlu, Hükümet tarafından enflasyonla mücadele programı kapsamında başlatılan indirim kampanyasına destek çağrısında bulundu.

Erzincan Belediyesi tarafından 3 yeni muhtarlık binası inşası başlatıldı

Erzincan Belediyesi, yol, park ve gerçekleştirdiği projelerle şehri fiziki olarak güzelleştirirken, kamu hizmeti verilen alanlarının alt yapısını da iyileştiriyor.

Erzincan Belediyesi yeni çocuk parkları yapıyor

Erzincan Belediyesi 4 yeni çocuk oyun alanı inşasına başladı.

Erzincan KYK'da yurt sorunu yok

Yükseköğrenim Kredi Ve Yurtlar Kurumu'na bağlı Erzincan İl Müdürlüğü, ulaştığı 10 bin 109 kapasiteyle kendilerine müracaat eden tüm öğrencileri barındırıyor. Son yıllarda yaptığı modern ve yüksek kapasiteli yurt binalarıyla yüksek öğrenim öğrencilerine barınma, beslenme, kredi ve burs imknı sağlayan KYK, Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi öğrencilerinden kendilerine müracaat eden tüm öğrencileri barındırıyor.

  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.