Etiketler

'Kazandıklarım kaybettiklerimden daha fazla'

27. Dönem Milletvekilliği için AK Parti’den Elazığ 5. sıra adayı olarak gösterilen Şahin Şerifoğulları, seçim sürecinde gösterilen ilgi için teşekkür etti.

MHP tüm oyların sayılması için dilekçe veriyor

MHP Elazığ İl Yönetimi Elazığ’daki seçim için bütün oyların genel olarak tekrar sayılması talebiyle yeni bir itirazda bulunuyor.

Elazığ Bakanlık İstiyor

Her seçim döneminde Ak Parti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’a verdiği desteği bakanlıkla taçlandırmak isteyen Elazığ umudunu yeni kabineye bağladı.

Milletvekili Erol, maaşının yarısını Elazığspor’a bağışlıyor 

Elazığspor tesislerini ziyaret eden CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, maaşının yarısını kulübe, yarısını da öğrencilere burs olarak vereceğini söyledi. 

'Seçimler geride kaldı, şimdi hizmet zamanı'

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, seçimlerin geride kaldığını ve şimdi hizmet zamanı olduğunu söyledi. 

Gürgöze: 'Elazığ yine tarih yazdı'

AK Parti Elazığ Başkanı Ramazan Gürgöze, “Büyük Türkiye’nin büyük liderine yakışan desteği Elazığ verdiği oylarla gösterdi. Elazığ Erdoğan’ı yine yalnız bırakmadı. Elazığ yine tarih yazdı” dedi.

Metin Bulut: 'Elazığ bize emanet'

AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut, “Sizler için daha çok çalışmaya bu şehir nakış nakış dokuma ya devam edeceğiz. Bizler sizlere emanettik artık Elazığ bize emanet.” dedi.

'Kimsenin şüphesi olmasın'

Ak Parti Elazığ Milletvekili Sermin Balık “Elazığ’ın hak ettiği seviyeye ulaşması için çok çalışacağımızın ve Elazığ’ımızın hizmetkarı olacağımızın bilinmesini isterim. Bu kutsal davanın bir hadimi olarak aşkla şevkle çalışacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.” dedi.

'Türkiye’nin menfaatleri esas alınmalı'

Elazığ TSO Yönetim Kurulu Başkanı Asilhan Arslan, dış baskı ve oynanan oyunlara rağmen Türkiye’nin 45 günlük bir süre içerisinde batı ülkelerine ders verir nitelikle bir demokrasi şöleni yaşadığını belirterek, “Ülkemiz önündeki engel ve ayak bağından kurtulma fırsatı yakalamıştır. İktidar ve tüm siyasi partilerin ortak akıl ile Ülkemiz menfaatleri doğrultusunda önümüzdeki 5 yılı çok iyi değerlendirmelerini beklemekteyiz” dedi. 

Elazığlı vatandaştan Erdoğan’ın zaferine adak 

İstanbul Esenyurt’ta yaşayan Elazığlı emekli Ali Barutçu seçim öncesinde adak adadı.

85 Bin 576 kişi sandığa gitmedi

Elazığ’da yapılan seçimde 411 bin 19 seçmenden 325 bin 443 kişi oy kullandı.  

Elazığ'da bir çuval oy çalındı

Elazığ’da oy sayımının bitmesinin ardından Adliye’ye taşınan oylardan bir çuvalın çalındığı iddia edildi.

Elazığ'ın milletvekili tablosu değişti

27. Dönem Milletvekili seçiminde 43 oyla milletvekilliğini kaybeden MHP'nin itirazı dikkate alındı.

Elazığ’da sandıklar açılmaya başlandı 

Elazığ’da oy kullanımının saat 17.00 itibariyle tamamlanmasının ardından sandıklar açılarak oylar sayılmaya başlandı. 

Elazığlılar oy kullanmaya başladı 

24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekilliği seçimleri için oy kullanma işlemi Türkiye genelinde olduğu gibi Elazığ'da da başladı. 

Suriyeli çocuk, 4 yıl sonra ilk kez duydu 

İşitme duyusunu kaybeden 9 yaşındaki Suriye’li çocuk 4 yıl sonra işitme duyusu ve konuşma yeteneğine yeniden kavuştu 

'İhanet etmeyeceğim'

CHP Elazığ Milletvekili adayı Gürsel Erol, milletvekili olması halinde Ankara’ya gittiğinde Elazığ’ın sorunlarını unutan bir vekil olmayacağını, seçilme amacını unutmayacağını ve Elazığ’a ihanet etmeyeceğini söyledi.

'Herkes yaşadığı mağduriyetle kalmış'

CHP Elazığ Milletvekili adayı Gürsel Erol, “Sivil toplum kuruluşlarını, köyleri, kahveleri geziyorum. İnsanlarla oturup sohbet edince görüyorum ki inanılmaz mağduriyetler var. Toplumsal muhalefeti oluşturacak başka bir partinin milletvekili olmayınca herkes yaşadığı mağduriyetle kalmış" dedi. 

‘Ankara’ya düşük vizyonlu vekiller gönderdik’

MHP Elazığ Milletvekili Adayı Fahir Şaşmaz,  günümüze kadar Ankara’ya düşük vizyonlu vekillerin gönderildiğini belirterek, “Elazığ’ın en büyük sorunu ifade edilmemesi Ankara’da sesini duyuramaması.” dedi.

Gurbetçiler oy kullanmaya devam ediyor 

Elazığ Havalimanında bölge Elazığ başta olmak üzere bölge illerden gelen gurbetçilerin oy kullanması devam ediyor 

‘Binlerce aile yeniden üretim yapacak’

Uluova Sulama Projesi ile ilgili açıklamalarda bulunan AK Parti Elazığ Milletvekili Metin Bulut, “Bu yatırım sayesinde on binlerce aile yeniden üretim yapmaya başlayacak. Bu sadece Elazığ için değil tüm Türkiye için önemli bir proje.” dedi.

‘Kin ve nefret söylemini rehber edinenler cevabını sandıkta alacak’

AK Parti Elazığ Milletvekili Adayı Şahin Şerifoğulları, seçim çalışmaları kapsamında esnaf ve vatandaş ziyaret etti.

'İşe yerleştirme hedefimiz 1 Milyon 250 Bin kişi'

Elazığ’da konuşan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, “2017 yılı sonunda 1 milyon 57 bin kişilik işe yerleştirme performansına ulaştık. Bu senedeki işe yerleştirmeyle ilgili hedefimiz Bir Milyon 250 Bin kişidir” dedi.

Muhrrem İnce: 'Terörle kararlı bir şekilde mücadele edeceğiz'

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Cumhurbaşkanı Adayı Muharrem İnce, her türlü terörle mücadele edeceklerine vurgu yaparak , "İster IŞİD, ister PKK, İster FETÖ hiç fark etmez kararlı bir şekilde mücadele edeceğiz. " dedi.

CHP'li Erol, 'Hain PKK terör örgütü asıl hedefine ulaşamayacak'

CHP Elazığ Milletvekili Adayı Gürsel Erol, 'Kahramanlar Türkiye’de olduğu sürece hain PKK terör örgütü hedefine ulaşamayacak.' dedi. 

'Elazığ’a ivme kazandırdık'

AK Parti Elazığ Milletvekili ve 27. Dönem Milletvekili Adayı Metin Bulut, 26. Dönem seçimleri sürecinde konuşulan tüm vaatlerin yerine getirildiğini belirterek, Elazığ’a büyük ivme kazandırdıklarını söyledi.

'Devleti yönetmek vatandaşın sorunlarını çözmektir'

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Tunceli Milletvekili ve Elazığ Milletvekili adayı Gürsel Erol, “Siyasetin var oluş nedeni ve siyasetin amacı partiler arasında kutuplaşmayı, çatışmayı değil, tam tersine devleti yönetmek vatandaşın sorunlarını çözmektir” dedi.

'Devlet Bahçeli, Türkiye’yi uçurumun eşiğinden kurtardı'

Milliyetçi Hareket Partisi Elazığ Milletvekili adayı Mesut Aksan, MHP lideri Devlet Bahçeli’nin Türkiye’yi uçurumun eşiğinden kurtardığını söyledi.

'Türkiye artık eski Türkiye değil'

Ak Parti Elazığ Milletvekili Adayı Şahin Şerifoğulları, “Türkiye artık eski Türkiye değil. Her alanda gelişen Türkiye, AK Parti iktidarlarıyla birlikte dünyada söz sahibi olma noktasına gelmiştir. Artık emir alan bir ülke değiliz.” dedi.

"Kimsesizlerin kimsesi olmaya geldik"

CHP Elazığ Milletvekili adayı Gürsel Erol, Siyasette önemli olan bir yere gelmek, seçilmek değil iz bırakmak, adam gibi davranmak, fakir fukaraya sahip çıkmak, insanların umutsuz olduğu çaresiz olduğu her yerde onların yanında yer alabilmek.” dedi. 

  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.