Etiketler

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: 'Biz bir ve beraber oldukça ihanetlerin sonu gelecektir'

Tunceli'de güvenlik güçleriyle bir araya gelen Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, 'Elhamdülillah şanlı ordumuz, şanlı polisimiz, tüm güvenlik güçlerimiz milletimizle el birliği halinde bu terör örgütünü çökertti ve sonuna doğru geliyoruz inşallah. Biz bir ve beraber oldukça bu ihanetlerin, bu bitmelerin sonu gelecektir' dedi.

Özel çocuklar, uygulama eviyle hayatı öğreniyor

Tunceli'de aralarında Down sendromluların da bulunduğu özel çocuklar, 1+1 model uygulama evlerinde temizlikten yemek hazırlamaya kadar bir çok işi yaparak hayatı öğreniyor.

CHP'li Erol, 1. TBMM'nin vekili Diyap Ağa'nın kabrini ziyaret etti

CHP Elazığ Milletvekili Gürsel Erol, Tunceli'nin Çemişgezek ilçesinde adı verilen parkın açılışına katılıp, büyük dedesi 1. TBMM'nin Tunceli Milletvekili Diyap Ağa'nın mezarını ziyaret etti.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan cemevi ziyareti

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Tunceli'de cemevini ziyaret etti. Ziyarette Cemevi Dedesi Ali Ekber Yurt'un cemevlerine yasal statü tanınması konusunda beklenti içinde olduklarını söylemesi üzerine Erbaş, 'Sizin talepleriniz bizim de taleplerimiz sayılır' dedi.

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş: 'Yanlış din algısı ile toplumlar kandırılmaya çalışılıyor'

Tunceli'de öğrencilerle bir araya gelen Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, 'Farklı farklı isimlerle, gerek Anadolu'da gerekse İslam coğrafyasında bu terör örgütlerine karşı Müslümanların tedbir alması gerekiyor. Bunun bilincinde olmalıyız. Yanlış din algısı ve bilgilendirme ile insanları cahil bırakma şeklinde toplumlar kandırılmaya çalışılıyor. Bizler bunun bilincinde olacağız' dedi.

İlk defa bir Diyanet İşleri Başkanı Tunceli'ye geldi, cuma namazını kıldırdı

İlk defa bir Diyanet İşleri Başkanı Tunceli'ye geldi, cuma namazını kıldırdı.

Öğrenciler, tarihi mekanları gezdi, kış hazırlıklarını gördü

Elazığ'dan Tunceli'nin Çemişgezek ilçesine gelen Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri, tarihi ve doğal mekanları gezerek kadınların kış hazırlıklarını da gördü.

Hozat'ta 'Hoş Geldin Bebek' projesi

Tunceli'nin Hozat ilçesinde yürütülen 'Hoş Geldin Bebek' projesi kapsamında Kaymakam Hüseyin Çam, yeni doğan bebekleri ziyaret ederek hediye verdi.

Tunceli'nin 'Ulukale Dutu' da tescillendi

Tunceli'nin yöresel lezzetleri arasında yer alan Çemişgezek Ulukale Dutu, Türk Patent ve Marka Kurumu'nca coğrafi işaret tescili yapıldı.

Tunceli, bu kez de Su Jeti ve Flyboard Şampiyonasına hazırlanıyor

Terörden temizlenen Tunceli rafting ve yamaç paraşütü akrobasi şampiyonalarının ardından bu kez de Türkiye Su Jeti ve Flyboard Şampiyonası'na hazırlanıyor.

Tunceli'de tıbbi ve aromatik bitki yetiştiriciliği eğitimi

Tunceli İl Tarım ve Orman Müdürlüğü'nde tıbbi ve aromatik bitki yetiştiriciliği eğitimi verildi.

Vali Sonel, okul ziyaret etti çocukların isteklerini yerine getirdi

Tunceli Valisi ve Belediye Başkan Vekili Tuncay Sonel, okul ziyaretinde bir araya geldiği öğrencilerle futbol oynadıktan sonra onları luna parka gönderdi.

Bu tilkiler her gün lokantada

Tunceli'de bir yol üstü lokantasına her gün gelen tilkiler karınlarını doyurup, kedilerle oyun oynayıp tekrar yuvalarına dönüyor.

Minikler, bakıma alınan sokak hayvanlarını sevdi

Tunceli'de ilkokul birinci sınıf ve kreş öğrencileri, Sokak Hayvanları Bakımevi ve Rehabilitasyon Merkezimizinde hayvanları sevdi.

Tunceli'den İngiltere ve ABD'ye bal ihracatı

Tuncelili arıcıların süzme çiçek balları, devlet desteğiyle kurulan tesiste paketlendikten sonra yurt içinde ve yurt dışında alıcı buluyor. Tesiste paketlenen balların bir bölümü İngiltere ve ABD'ye gönderiliyor.

Tunceli'de tedavisi yapılan kartal, doğaya bırakıldı

Tunceli'de bitkin halde bulunan yavru kartal, tedavisinin ardından yeniden doğaya bırakıldı.

Kumar oynatılan 6 makineye el konuldu

Tunceli'de polisin yaptığı uygulamada 3 işyerinde bulunan ve çarkıfelek olarak tabir edilen 6 kumar makinesi ile içindeki paralara el konuldu.

Tunceli'de 'Anadolu Benekli Semenderi' görüntülendi

Tunceli'de nesli tükenme tehlikesi ile karşı karışa kalan ve koruma altında bulunan 'Anadolu Benekli Semenderi' görüntülendi.

Çemişgezek'te 'Şehit ve Gazilere Saygı' konferansı

Tunceli'nin Çemişgezek ilçesinde 'Şehit ve Gazilere Saygı' konferansı gerçekleştirildi.

Tuncelili gazi ve şehit aileleri, Nevşehir ile Konya'yı gezdi

Tunceli Valisi ve Belediye Başkan Vekili Tuncay Sonel, gazi ve şehit ailelerini Nevşehir ile Konya gezisine gönderdi.

AFAD-SEN Genel Başkanı Çelik'ten Tunceli'ye ziyaret

Afet ve Acil Durum Sendikası (AFAD-SEN) Genel Başkanı Ayhan Çelik ve beraberindeki sendika yöneticileri Tunceli'yi ziyaret etti.

Çocuklarla futbol oynayan Vali Sonel, lunapark isteklerini de yerine getirdi

Tunceli Valisi ve Belediye Başkan Vekili Tuncay Sonel, ziyaret ettiği okulun öğrencileriyle futbol oynayıp , onların isteklerini de yerine getirip lunaparka gönderdi.

Kaymakam Kazez;'Çemişgezek ilçesinin eğitimi de meşhur diyebiliyoruz'

İlçenin dut ve şavak tulum peyniriyle meşhur olduğunu belirten Tunceli'nin Çemişgezek ilçesi Kaymakamı Harun Kazez, buna son yıllarda eğitimi de eklediklerini, soranlara eğitimi de meşhur dediklerini söyledi.

Türkiye'nin ilk Yamaç Paraşütü Akrobasi Şampiyonası sona erdi

Tunceli'de yapılan Türkiye'nin İlk Yamaç Paraşütü Akrobasi Şampiyonası sona ererken, dereceye giren sporculara da ödülü verildi. Vali Tuncay Sonel, ödül töreninde 2019 Dünya Rafting Şampiyonası'nın da Tunceli'de yapılacağı müjdesini verdi.

Tuncelililer yamaç paraşütü heyecanı yaşadı

Türkiye'de ilk kez Tunceli'de düzenlenen Yamaç Paraşütü Akrobasi Şampiyonası'nda Tuncelililer de ikili uçuşlarla kenti gökyüzünden izleme heyecanını yaşadı.

Terörden temizlenen Tunceli, yamaç paraşütü ile renklendi

İlk defa yapılan Türkiye Yamaç Paraşütü Akrobasi Şampiyonası kapsamında gerçekleştirilen uçuşları insanlar meraklı bakışlarla izledi. Terörden temizlenerek huzur kenti haline gelen Tunceli, dün başlayan ve bugün de devam eden şampiyona ile renklendi.

Bin 200 rakımlı tepeden atlayan paraşütçüler nefes kesti

Tunceli'de yapılan ilk Türkiye Yamaç Paraşütü Akrobasi Şampiyonasında sporcuların bin 200 rakımlı tepeden atlayışları nefes kesti.

Tunceli'de yamaç paraşütçüleri heyecan yaşattı

İlk defa yapılan Türkiye Yamaç Paraşütü Akrobasi Şampiyonası Tunceli'de büyük ilgi görürken, sporcuların uçuşları beğeni topladı.

Huzurun geldiği Tunceli'de Yamaç Paraşütü Akrobasi Şampiyonası

Türkiye'de ilk defa yapılan Türkiye Yamaç Paraşütü Akrobasi Şampiyonası Tunceli'de renkli görüntülerle başladı.

Türkiye'nin ilk Yamaç Paraşütü Akrobasi Şampiyonası yarın başlıyor

Türkiye'nin ilk Yamaç Paraşütü Akrobasi Şampiyonası yarın Tunceli'de yapılacak olması nedeniyle tüm hazırlıklar tamamlandı.

  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.