Etiketler

Dicle Elektrik kaçakla çok yönlü mücadele ediyor

Dicle Elektrik, sorumluluk bölgesindeki tüketicilere kayıpsız, kesintisiz ve kaliteli elektrik enerjisi vermek için teknoloji ağırlıklı yatırımlarını sürdürürken, kaçak kullanmakta ısrarcı olan kesimler ise ilkel düzeneklerle enerji hırsızlığını yapmaya devam ediyorlar. Enerji şirketi, ülke ve bölge ekonomisinin yanında elektrik şebekesine de ciddi biçimde zarar veren bu kesimle mücadelesini teknolojik imkanlar, sahadaki denetimleri ve yasal zeminde olmak üzere çok yönlü biçimde sürdürüyor.

'Devletten ödenek bekliyoruz'

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın YEP sunumun ardından, Elazığ’da yatırımları olan bazı Elazığlı iş adamları, devletten ödenek beklediklerine dikkat çekerek, bu ödeneğin ödenmemesi halinde şantiyeleri kapatarak personel çıkarmak zorunda kalacaklarını söylediler.

'Erzurum yatırım için fırsatlar adresi'

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, 27'inci Yasama Dönemi Erzurum etabı çalışmaları kapsamında Büyükşehir Belediyesince gerçekleştirilen 'Erzurum Yatırımcılar Buluşması'na katıldı.

Büyükşehir kentte inşa ettiği muhtarlık binalarının açılışını yaptı

Erzurum Büyükşehir Belediyesi hayata geçirdiği yatırımları tek tek hizmete açıyor. Büyükşehir Belediyesi, bugün de Erzurum Muhtarlar Dernek Başkanlığı, Rabiaana Mahalle Muhtarlığı, Lalapaşa Mahalle Muhtarlığı ve Muratpaşa Mahalle Muhtarlığı'nın toplu açılışını gerçekleştirdi.

Aziziye'de dev yatırım

Diyanet İşleri Başkanlığı, Aziziye Belediyesi ve Aziziye Kaymakamlığı'nın katkıları ile Mehmet Gürgür Derneği tarafından yapımı planlanan 'Mehmet Gürgür Hafızlık ve Gençlik Merkezi' temeli düzenlenen törenle atıldı.

Emeklilerden, Prof. Dr. Yasemin Açık’a plaket

Tüm İşçi Emeklileri Derneği Başkanı Mehmet Kayabaş, Elazığ’a yaptığı yatırımlar ve yürüttüğü sosyal projelerden dolayı Elazığ İş Kadınları Derneği Başkanı Prof. Dr. Yasemin Açık’a plaket takdim etti.

Akçadağ'a 12.8 milyon TL'lik altyapı yatırımı

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Akçadağ merkezde gerçekleştirdiği 12,8 milyon TL değerinde, 78 bin metrelik içmesuyu ve kanalizasyon altyapı çalışmalarını tamamladı.

Diyarbakır'a 110 milyon liralık dev yatırım

Bölgenin en önemli sağlık üssü illerinden olan Diyarbakır'da 110 milyon liralık yatırımla yeni bir hastane kuruldu. Şimdilik 200 kişiyi istihdam eden hastane, tamamen faaliyete geçtiği gün 450 kişiye ekmek kapısı olacak.

Büyükşehir'den bir eğitim yatırımı daha

Erzurum Büyükşehir Belediyesi'nin önemli eğitim yatırımlarından biri olan Prof. Dr. Rıdvan Canım Eğitim Merkezi, Sanayi semtinde düzenlenen törenle açıldı.

Polat'a kalite ve yenilenme ödülü

Malatya'nın Pütürge İlçe Belediye Başkanı Mehmet Polat, 12. Uluslararası Avrupa Kalite ve İnnovation Zirvesinde başarılı çalışmalarından dolayı ödüle layık görüldü. Polat'a başarılı çalışmalarından dolayı (kalite ve yenilenme )yatırımları ödülü verildi.

Bulgurcuk’a yüksek kaliteli yol

İl Özel İdaresi’nin 2017 -2018 yatırım programında yer alan 3,5 km uzunluğundaki Bulgurcuk Köyü yolunun yapımı bütümlü sıcak karışım ile tamamlandı.

ETSO Meclis Başkanı Saim Özakalın; 'Yatırımcılarımızın ülke ekonomisine güveni tam'

Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Meclis Başkanı Saim Özakalın, Erzurum'daki yatırımcıların ülke ekonomisine güveninin tam olduğunu belirterek, bugünkü ekonomik şartlarda, ülkesine güvenen ve yatırım yapan müteşebbislerin, işini sürdürmeye çalışan iş insanlarının birer kahraman olduğunu söyledi.

Vali Mantı, bin kişiye istihdam sağlayacak yatırım çalışmalarını inceledi

Bingöl Valisi Ali Mantı, yapımı devam eden Sütaş tesislerinin inşaat alanında çeşitli incelemelerde bulundu.

Başkan Polat Kuluncak heyetini kabul etti

Kuluncak ilçesinden kalabalık bir heyet Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat'ı makamında ziyaret ederek ilçelerine yapılan hizmet ve yatırımlardan dolayı teşekkür ettiler.

Yazıhan'a 4 yılda 13 milyon TL'lik yatırım yapıldı

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürü Ertan Mumcu, 4 yılda Yazıhan'a yaptıkları yatırımın tutarının 13 milyon 500 bin TL olduğunu söyleyerek 'Bu rakam belki bundan sonra yapılacakların sadece üçte biridir' dedi.

'Sivrice, gelir düzeyinin arttığı bir ilçe olacak'

Sivrice ilçesini gezen Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, “Sivrice ilçemiz yapılan bu yatırımlarla, çalışmalarla Elazığ’ımızın hem turistik ilçesi olacak hem de yaşayanların gelir düzeyinin artığı bir ilçe olacak.” dedi. 

Başkan Çınar, CHP Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba'yı ağırladı

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Malatya Milletvekili Veli Ağbaba'yı makamında ağırladı. Görüşmede, Yeşilyurt İlçesinde devam eden yatırımlar ve projeler ele alındı.

Pütürge'de mobil kesimhanenin açılışı yapıldı

Tarım ve hayvancılık sektöründe bölgenin lokomotifi konumundaki Malatya'da hizmet ve yatırımlarını sürdüren Malatya Büyükşehir Belediyesi, Pütürge ilçesine modern bir kesimhane kazandırdı.

Erzincan'da sera yatırımları devam ediyor

Son yıllarda Erzincan'da gelişmeye başlayan seracılık sektöründe yatırımlar devam ediyor.

Kaldırım: ‘Yatırımcıların, yatırım talebi devam ediyor’

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım: “Bizde ilimizdeki yatırım ve projeleri hız kesmeden üstüne koyarak kararlı bir şekilde sürdürüyoruz. Gerek yerli gerekse yabancı yatırımcıların ilimize yoğun ilgisi ve yatırım talebi devam etmektedir.” dedi.

Kayyum geldi, Diyarbakır'da yapılmadık yol kalmadı

Yaklaşık 2 yıl önce kayyum atanan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, yaptığı çalışmalarla yapılmadık yol bırakmadı. Kayyum öncesi yaklaşık 5 kat daha fazla yatırımla sadece geçtiğimiz yıl 600 bin ton sıcak asfaltın kullanıldığı kentte, hemen her mahalle ve köy yola kavuştu.

Başkan Orhan: 'Aziziye markasını Dünyaya tanıtıyoruz'

Sosyal Belediyecilik alanında yaptığı çalışmalar ile dikkatleri üzerine çeken Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, geçtiğimiz hafta sonu düzenlenen Ilıca 3. Çermik Festivali ile Ilıca'nın termal turizm alanında ki iddiasını güçlendirdi. Üç gün süren festivalde on binlerce kişiye ev sahipliği yapan Ilıca'ya bundan sonraki süreçte büyük yatırımların gelmesi amaçlanıyor.

HES Santralinin temeli atıldı

Malatya'yı sürdürülebilir enerji üssü haline getirebilmek için yatırım ve hizmetlerine devam eden Büyükşehir Belediyesi 2.2 megewat enerji üretecek HES Santralinin temelini attı.

MHP'li Fendoğlu'ndan yatırımcılara çağrı

MHP Milletvekili Mehmet Celal Fendoğloğlu, 'Malatyamıza yatırım yapmak isteyen herkese, Malatyamızın güzel arazilerini, Malatyamızın gençlerini istihdam edebilmeleri için, çok uygun bedellerle vermeye hazırız. Tüm yatırımcılarımızla birlikte 15 Temmuz saldırısın ekonomik ayağı olan bu hain finansal terörü durdurmak için var gücümüzle çalışmamız gerekiyor' dedi.

Yanılmaz, ‘Belediyenin dövize bağlı hizmeti yok’

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, “Vatandaşımızın yastık altlarındaki dolarlarını dövizlerini bozdurmaları ne kadar önemliyse Türkiye’deki sanayicilerin, büyük tüccarların, holdinglerin bu ekonomik yatırıma karşı destek vermeleri, ülkelerine yardımcı olmaları o kadar önemlidir. Herkes, her kesimin bu milli duruşu göstermelidir” dedi.

Trump'a 'düzgün' tokat

ABD Başkanı Donald Trump'ın Türkiye üzerindeki kur oyununa karşı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'Yastığının altında doları, EURO'su olan varsa gitsin TL'ye çevirsin. Bu benim milletimin bir cevabı olacaktır. Yerli paramızda inşallah bunlara cevabı verelim' çağrısında bulunmuştu. Bu çağrıya ve milli seferberliğe Erzurum'dan anlamlı bir katkı geldi. Erzurum'un önde gelen prestijli yatırımcı şirketlerinden Düzgün Marketçilik 'Milletçe kur oyununu bozacağız' sloganıyla yeni bir yatırıma hız verdi ve 16. şubesini açma hazırlıklarını son aşamaya getirdi.

Nikh sarayı Palandöken'de yükseliyor

Palandöken Belediyesi'nin temelini geçtiğimiz yıl Kasım ayında attığı Nikah Sarayı'nda çalışmalar aralıksız devam ediyor. Çalışmalarını hızlandıran Palandöken Belediyesi Nikh Sarayı'nın bu yılın sonunda tamamlanıp hizmete sokulması planlanıyor. II. Abdulhamid Han'ın vefatının 100'üncü yılı anısına inşa edilen ve yaklaşık 25 milyon liraya mal olacak Nikah Sarayı'nda çalışmalar hızla sürerken, Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar ise, 'Bu yatırımımız Palandöken ilçemizin yeni gözdesi olacak' dedi.

MASKİ'den 4 yılda sulamaya 37.5 milyon TL'lik yatırım

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, DAP Bölge Kalkınma İdaresi'nin desteğiyle 4 yılda 37.5 milyon TL maliyetinde yatırım ile 83 projesini hayata geçirdi.

Kalan'dan dolar açıklaması

MÜSİAD Malatya Şube Başkanı Hüseyin Kalan, doların yükselmesi ile ilgili olarak, 'Bu günler geçicidir kalıcı olan memlekettir, telaşa gerek yok, paniğe gerek yok. Bu anlamda dolar yükselmiş, dolar çıkmış yatırımcı dolara göre gitmesin istiyoruz. Memleketin faydasına yatırım yapması gerekiyorsa o yatırımı yapsın' dedi.

Çınar, muhtarlara ilçedeki yatırımları anlattı

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, 'Yol Arkadaşlarımız Muhtarlarımız' projesi kapsamında bir araya geldiği mahalle muhtarlarına Yeşilyurt'un çehresini değiştiren fiziki yatırımlar ve sosyal sorumluluk projelerinin hayata geçmesinde sağladıkları desteklerden dolayı teşekkürlerini sundu.

  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.