Etiketler

Palandöken Belediyesinden olimpik havuz

Palandöken Belediyesi, eğitim ve kültür yatırımlarının dışında sağlık ve spor yatırımlarına da ağırlık veriyor. Palandöken Belediyesi tarafından Yıldızkent'te inşa edilen İkinci Kültür Merkezi'nde Erzurum'u yarı olimpik bir yüzme havuzu ile birlikte hamam, sauna ve bir de fitness salonuna kavuşturacak.

Yatırım için altın dönem

Elazığ Kuyumcular Odası Başkanı Fikret Çakmakçı, döviz kurundaki düşüşe paralel olarak altın ve altın gram fiyatının düştüğünü belirterek, altın almak için uygun günlerin başladığını söyledi.

Başkan Kazgan, yatırımları inceledi

Akçadağ Belediye Başkanı Ali Kazgan, Katı Atık Aktarma İstasyonu'nda incelemelerde bulundu.

Milletvekili Aydemir: 'Yarın dünden daha iyi olacak'

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, hayatın tüm alanlarında AK Partiyle kaydedilen reform, yatırım ve yaklaşımların tarihi bir süreç olduğunu vurgulayarak, 'Emin olunuz bu ak kararlılık, bu ak iman, bu ak dirayet sürdükçe yarın dünden daha iyi olacak. İnanın, milyar kere milyar inanın, biz inanıyoruz' dedi.

Yeşilyurt Belediyesi'nden spora yeni bir yatırım daha

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Yakınca Mahallesinde 30 bin metrekarelik alanda hizmete sunacakları Spor Kompleksinde ülke sporuna katma değer sağlayacak sporcuların yetişeceğini söyledi.

Binali Yıldırım Parkı tamamlanıyor

Doğusundan batısına kuzeyinden güneyine ayrım yapmaksızın 4 buçuk yılda 450 milyon TL harcayarak Erzincan'a büyük yatırımlar yapan Erzincan Belediyesi 7 den 70 e her vatandaşın isteklerine hitap eden projelerle vatandaşın gönlüne taht kurdu. Bu projelerden biri olan Binali Yıldırım Parkı da bitmek üzere. Yaklaşık 72 bin metrekare alan üzerine kurulan Binali Yıldırım Parkı, rekreasyon alanı ve yamaç alanı olarak 3 aşamadan oluşuyor.

Aydemir: 'Eskiden yokluk, şimdi varlık konuşuluyor'

AK Parti Erzurum Milletvekili İbrahim Aydemir, HDP Milletvekili Garo Paylan'ın İstanbul Havalimanı yatırımına yönelik eleştirilerine cevap vererek, önceki bütçe görüşmelerinde yoklukların konuşulduğu, şimdi ise yatırımların ve yapılanların eleştirildiğine işaret ederek, 'Artık yapılanlar üzerinden tenkit yöneltiliyor, bu çok güzel bir şey.' dedi.

Terör bitti, yatırımcılar sıraya girdi

Diyarbakır'da terör olaylarının sona ermesinin ardından yatırımcı yönünü kente çevirdi. Çoğunluğunu İstanbul'daki firmaların oluşturduğu 49 firmaya Tekstil İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'nde yer tahsisi gerçekleştirildi. 10 bine yakın kişinin istihdam edilmesinin beklendiği bölge yatırımcının iştahını kabarttı.

Elazığ’a yapılacak yatırımlar değerlendirildi 

TKDK İl Koordinatör Vekili İbrahim Sertaç Yılmaz, FKA Genel Sekreteri Abdulvahap Yoğunlu, KOSGEB İl Müdürü Şaban Yaşa ve kurumların uzmanları Elazığ TKDK toplantı salonunda bir araya geldi. Toplantıda Elazığ’a yapılacak yatırımlar ele alındı.

Fırat Kalkınma Ajansı ile MTSO arasında sözleşme imzalandı

Fırat Kalkınma Ajansı (FKA) 2018 Yılı Fizibilite Desteği Destek Sözleşmesi kapsamında Malatya Ticaret ve Sanayi Odası ile 'Elektrikli Küçük Ev Aletleri, Çelik Mutfak Eşyası, Tekstil, Çelik Kapı, Ayakkabı Yatırımına İlişkin Somu Fizibilite Çalışması' Projesi imzalandı.

Vali Mantı'dan, çıkar amaçlılara uyarı

Proje Bazlı Teşvik Sistemi kapsamında desteklenen Sütaş yatırımıyla ilgili konuşan Bingöl Valisi Ali Mantı, yapılacağı alanın 3 kilometre yarı çapında herhangi bir hayvancılık tesisine izin verilmeyeceğini belirterek çıkar amaçlı hazine arazisini zorlayıp, karıştırmak isteyenlere müsaade edilmeyeceğini söyledi.

Makedonya Devlet Bakanı Khil: 'Türkiye ile ticaret hacmimizi 1 Milyar Euro'ya taşımayı hedefliyoruz'

Makedonya'nın Dış Yatırımlardan Sorumlu Devlet Bakanı Prof. Dr. Adnan Khil, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya geldi. Makedonya Devlet Bakanı Khil: 'Türkiye ile ticaret hacmimizi 1 Milyar Euro'ya taşımayı hedefliyoruz' dedi.

Tüfenkci'den yeni adliye binası açıklaması

64-65. Hükümet Gümrük ve Ticaret Bakanı, AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, 'Malatya'nın adliye ihtiyacını, talebini takip ediyoruz, hayata geçirmek istiyoruz. Projeleri bitti, yeri hazır. Bu noktada yatırım ödeneğine koydurduğumuzda Malatya'ya kazandırmış oluruz' dedi.

Erzincan'da toplu taşımacılık nisan ayında çözüme kavuşuyor

Erzincan'ın ekonomik durumu ve potansiyelini, ilde devam eden kamu ve özel sektör yatırımları ile istihdam konularının değerlendirildiği 2018 yılı ikinci İl Ekonomi toplantısı gerçekleştirildi.

Erzurum GSİM'den bir dev yatırım daha

Erzurum Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, 200 yatak kapasiteli yeni bir kamp eğitim merkezi yapıyor. Yeni tesis bittiğinde yaz kamplarında Erzurum turizmine önemli bir katkı sunacak.

Başkan Çınar hem yatırımları anlatıyor hem de talepleri dinliyor

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, düzenlediği toplantılarla vatandaşlara hem Yeşilyurt Belediyesinin yatırımlarını anlatıyor hem de talep ve önerileri dinliyor.

Başkan Barakazi;'Hedefimiz,tükettiği enerjisinden fazlasını üreten belediye olmak'

103 dönüm arazi üzerinde hayata geçirilerek Güneş Enerjisi Santrali Projesinin sözleşmesini imzalayan Bingöl Belediye Başkan Yücel Barakazi,'Tükettiği enerjinin fazlasını üreten bir belediye olma hedefimiz doğrultusunda çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yakın zamanda hayata geçireceğimiz 50 Milyon TL yatırım bütçeli çöpten enerji üretimi ve güneş enerjisi projelerimizle hem kentte ilklere imza atmış olacağız hem de enerjide dışa bağımlılığı azaltmış olacağız'dedi.

Vali Azizoğlu: 'Yatırım olmayan yerde istihdam olmaz'

7. İstihdam Fuarı ve Kariyer Günlerinde konuşan Erzurum Valisi Seyfettin Azizoğlu, 'Ürettiğimiz ürünleri alacak yaklaşık 100 milyonluk bir nüfus 3-4 saatlik mesafededir. Böyle büyük bir potansiyeli olan şehre hizmet etmek bu vatana ve millete yapılacak en büyük iyiliktir' dedi.

Büyükşehir'den yeni bir eğitim yatırımı daha: Şehit Yunus Arda Bilgi Evi

Erzurum Büyükşehir Belediyesi'nin eğitim yatırımlarından biri olan Şehit Yunus Arda Bilgi Evi düzenlenen törenle açıldı.

Şahnahan'a 11.8 milyon TL'lik yatırım

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü Yeşilyurt İlçesi Şahnahan Mahallesi'nde 96 kilometrelik uzunluğunda, 11.8 milyon TL maliyetindeki içme suyu ve kanalizasyon altyapısı yapım çalışmalarına başladı.

Büyükşehir'den Karayazı'ya canlı hayvan pazarı

Erzurum Büyükşehir Belediyesi, Karayazı ilçesinde de Canlı Hayvan Pazarı yapıyor. Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen yatırımda sona yaklaşıldı.

Büyükşehir'den ilçelere 'Bilgi Evi'

Erzurum Büyükşehir Belediyesi'nin bilge bir neslin inşası için gerçekleştirdiği eğitim yatırımları şehrin dört bir sathında devam ediyor. Bir yandan eğitim kurumlarını onaran Büyükşehir Belediyesi, bir yandan da İl genelinde Bilgi Evleri inşa ediyor.

Batık şehir için hem dalgıçlar, hem de Araplar geldi 

Elazığ'da Hazar Gölü'nde sular altında kale ve surların tespit edildiği yerde ODTÜ'den gelen dalgıçlar inceleme yaptı. Arap yatırımcılarında bulunduğu kafile de bölgede yatırım için ön çalışma gerçekleştirdi 

Sekmen: 'Demokrasimizin en güçlü temsilcisi muhtarlarımızdır'

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, Muhtarlar Günü dolayısıyla kentteki muhtarlarla bir araya geldi. Başkan Sekmen, Erzurum Büyükşehir Belediye Meclisi'nde ağırladığı muhtarlara şehirde hayata geçen yatırımları anlattı. Erzurum Muhtarlar Dernek Başkanı Cemal Korkmaz'ın da bulunduğu heyete konuşan Başkan Sekmen, muhtarlık müessesesinin önemine vurgu yaptı. Sekmen, 'Muhtarlık müessesesi, kültürümüz ve toplumsal hayatımızın en önemli yapı taşlarından biridir. Demokrasinin en güçlü temsilcisi olan muhtarlarımız, devletimizin uç beyi olarak milletimizin gözü ve kulağı konumundadır' dedi. 'Muhtarlarımız, bir yandan mahalle sakinlerinin devlet kurumlarıyla ilişkilerinde aracı bir rol oynarken, diğer yandan da çağdaş kamu yönetimi anlayışının en temel gereksinimlerinden biri olan katılımcılığın sağlanmasında da kamu adına önemli bir vazifeyi de ifa etmektedirler' diyen Başkan Sekmen, şunları kaydetti: 'Muhtarlarımızın zor şartlar ve kısıtlı imknlarla yürüttükleri fedakrca hizmetlerin karşılığı manevi haz olsa da, son 16 yıldır yapılan iyileştirmelerin artarak devam etmesiyle devletimizin muhtarlarımıza verdiği önem de kat ve kat artmaktadır. Milletimizin tercihine, teveccühüne, itimadına mazhar olarak görevlerini büyük bir azim ve kararlılıkla yürüten muhtarlarımız bizim başımızın tacıdır. Muhtarlarımız, aziz milletimizin birinci derecede temsilcileridir. Mahalli idarelerin yapıtaşı olan muhtarlarımız yerel yönetimin hamisidir. Bizler mahalli idareciler olarak muhtarlarımız olmadan asla başarılı olamayız. Muhtarlarımızla karşılıklı istişare ve fikir alışverişinde bulunarak şehrimizin problemlerine ortak çare üretiyoruz.' Bu arada ziyarette Erzurum Muhtarlar Dernek Başkanı Cemal Korkmaz, il genelinde muhtarlara yönelik yaptığı hizmetlerden ötürü Başkan Sekmen'e şükran plaketi takdim etti.

Erzurum için AK müşterek

Erzurum için her adımı müşterek atan AK Parti Erzurum Milletvekilleri, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığına Erzurum gündemini taşıdılar. Erzurum'un 2019-2023 sürecindeki beklenti ve taleplerini kaydeden AK Parti Erzurum milletvekilleri, Bakan Fatih Dönmez ve Bakan Bekir Pakdemir'li ile yatırımları değerlendirdiler.

Yatırımcıları Elazığ'a davet etti: 'Ekonomik istikbal Elazığ’da'

AR-GE İnovasyon Zirvesi’nde konuşan Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz “Ulaşımı kolay, güvenli ve insanların yaşarken kültürü ile sanatıyla birlikte yaşadığı bir şehirde yatırım yaparak kazanmaları için yatırımcıları Elazığ’a davet ediyoruz. Ekonomik istikbal Elazığ’da” dedi.

Rektör Çomaklı, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ile bir araya geldi

Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı, ülkemizin '2023 Vizyon' projeleri arasında yer alan ve 'Yeni Nesil Üniversite' dönüşüm projesi kapsamındaki en büyük ve önemli yatırımlarından olan 'Doğu Anadolu Gözlemevi' (DAG) projesi ile ilgili son gelişmeler hakkında bilgi vermek üzere, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ı ziyaret etti.

Başkan Barakazi: 'İlimizin üst yapısına 70 milyon TL'yi aşkın yatırım yaptık'

Asfalt çalışmalarının seçimle ilişkilendirilmesinin doğru olmadığını belirten Belediye Başkanı Yücel Barakazi, 'Bunlar, halkımızın memnuniyetini görmezden gelen ve hizmet etme çabamızı bu tür söylemlerle gölgelemek isteyen çevrelerin art niyetli yaklaşımlarıdır. Bugüne kadar ilimizin üstyapısına 70 Milyon TL'yi aşkın yatırım yaptık. Bunların göz ardı edilmeye çalışılmasını üzücü olarak karşılıyorum' dedi.

Erzurum'a 42 milyonluk tesis yatırımı

Aras EDAŞ, 2018 yılını yatırımla değerlendirdi.

MORMAŞ, 10 Milyon TL'lik yeni bir yatırıma imza attı

Battalgazi Belediyesi iştiraklerinden olan MORMAŞ'ın yeni açılan Kapı Üretim Tesisleri'ni yerinde inceleyen Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, son dönemde şirketlerin konkordato ilan ettiği bir süreçte MORMAŞ'ın 10 milyon TL'lik bir yatırım yapmasının takdire şayan bir durum olduğunu söyledi.

  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.