Etiketler

Erzincan'da sera yatırımları devam ediyor

Son yıllarda Erzincan'da gelişmeye başlayan seracılık sektöründe yatırımlar devam ediyor.

Kaldırım: ‘Yatırımcıların, yatırım talebi devam ediyor’

Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım: “Bizde ilimizdeki yatırım ve projeleri hız kesmeden üstüne koyarak kararlı bir şekilde sürdürüyoruz. Gerek yerli gerekse yabancı yatırımcıların ilimize yoğun ilgisi ve yatırım talebi devam etmektedir.” dedi.

Kayyum geldi, Diyarbakır'da yapılmadık yol kalmadı

Yaklaşık 2 yıl önce kayyum atanan Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, yaptığı çalışmalarla yapılmadık yol bırakmadı. Kayyum öncesi yaklaşık 5 kat daha fazla yatırımla sadece geçtiğimiz yıl 600 bin ton sıcak asfaltın kullanıldığı kentte, hemen her mahalle ve köy yola kavuştu.

Başkan Orhan: 'Aziziye markasını Dünyaya tanıtıyoruz'

Sosyal Belediyecilik alanında yaptığı çalışmalar ile dikkatleri üzerine çeken Aziziye Belediye Başkanı Muhammed Cevdet Orhan, geçtiğimiz hafta sonu düzenlenen Ilıca 3. Çermik Festivali ile Ilıca'nın termal turizm alanında ki iddiasını güçlendirdi. Üç gün süren festivalde on binlerce kişiye ev sahipliği yapan Ilıca'ya bundan sonraki süreçte büyük yatırımların gelmesi amaçlanıyor.

HES Santralinin temeli atıldı

Malatya'yı sürdürülebilir enerji üssü haline getirebilmek için yatırım ve hizmetlerine devam eden Büyükşehir Belediyesi 2.2 megewat enerji üretecek HES Santralinin temelini attı.

MHP'li Fendoğlu'ndan yatırımcılara çağrı

MHP Milletvekili Mehmet Celal Fendoğloğlu, 'Malatyamıza yatırım yapmak isteyen herkese, Malatyamızın güzel arazilerini, Malatyamızın gençlerini istihdam edebilmeleri için, çok uygun bedellerle vermeye hazırız. Tüm yatırımcılarımızla birlikte 15 Temmuz saldırısın ekonomik ayağı olan bu hain finansal terörü durdurmak için var gücümüzle çalışmamız gerekiyor' dedi.

Yanılmaz, ‘Belediyenin dövize bağlı hizmeti yok’

Elazığ Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, “Vatandaşımızın yastık altlarındaki dolarlarını dövizlerini bozdurmaları ne kadar önemliyse Türkiye’deki sanayicilerin, büyük tüccarların, holdinglerin bu ekonomik yatırıma karşı destek vermeleri, ülkelerine yardımcı olmaları o kadar önemlidir. Herkes, her kesimin bu milli duruşu göstermelidir” dedi.

Trump'a 'düzgün' tokat

ABD Başkanı Donald Trump'ın Türkiye üzerindeki kur oyununa karşı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 'Yastığının altında doları, EURO'su olan varsa gitsin TL'ye çevirsin. Bu benim milletimin bir cevabı olacaktır. Yerli paramızda inşallah bunlara cevabı verelim' çağrısında bulunmuştu. Bu çağrıya ve milli seferberliğe Erzurum'dan anlamlı bir katkı geldi. Erzurum'un önde gelen prestijli yatırımcı şirketlerinden Düzgün Marketçilik 'Milletçe kur oyununu bozacağız' sloganıyla yeni bir yatırıma hız verdi ve 16. şubesini açma hazırlıklarını son aşamaya getirdi.

Nikh sarayı Palandöken'de yükseliyor

Palandöken Belediyesi'nin temelini geçtiğimiz yıl Kasım ayında attığı Nikah Sarayı'nda çalışmalar aralıksız devam ediyor. Çalışmalarını hızlandıran Palandöken Belediyesi Nikh Sarayı'nın bu yılın sonunda tamamlanıp hizmete sokulması planlanıyor. II. Abdulhamid Han'ın vefatının 100'üncü yılı anısına inşa edilen ve yaklaşık 25 milyon liraya mal olacak Nikah Sarayı'nda çalışmalar hızla sürerken, Palandöken Belediye Başkanı Orhan Bulutlar ise, 'Bu yatırımımız Palandöken ilçemizin yeni gözdesi olacak' dedi.

MASKİ'den 4 yılda sulamaya 37.5 milyon TL'lik yatırım

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, DAP Bölge Kalkınma İdaresi'nin desteğiyle 4 yılda 37.5 milyon TL maliyetinde yatırım ile 83 projesini hayata geçirdi.

Kalan'dan dolar açıklaması

MÜSİAD Malatya Şube Başkanı Hüseyin Kalan, doların yükselmesi ile ilgili olarak, 'Bu günler geçicidir kalıcı olan memlekettir, telaşa gerek yok, paniğe gerek yok. Bu anlamda dolar yükselmiş, dolar çıkmış yatırımcı dolara göre gitmesin istiyoruz. Memleketin faydasına yatırım yapması gerekiyorsa o yatırımı yapsın' dedi.

Çınar, muhtarlara ilçedeki yatırımları anlattı

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, 'Yol Arkadaşlarımız Muhtarlarımız' projesi kapsamında bir araya geldiği mahalle muhtarlarına Yeşilyurt'un çehresini değiştiren fiziki yatırımlar ve sosyal sorumluluk projelerinin hayata geçmesinde sağladıkları desteklerden dolayı teşekkürlerini sundu.

'Diyarbakır'ın geleceğine umutla bakıyoruz'

Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu yatırımcılarla yaptığı toplantıda, 'Diyarbakır'ın kalkınması ve gelişmesi adına gelecek her güne çok büyük bir umutla bakıyoruz' dedi.

Kocaköy'e 2 milyon 475 bin liralık yatırım

Sorumluluk bölgesindeki diğer illerde olduğu gibi Diyarbakır'da da yatırımlarını aralıksız sürdüren Dicle Elektrik, Kocaköy ilçesindeki enerji şebekesini iyileştirerek, tüketicilere daha sağlıklı ve kesintisiz enerji sunabilmek için 2 milyon 475 bin liralık bir yatırım daha gerçekleştiriyor.

Yeşilyurt'ta meclis toplantıları tamamlandı

Yeşilyurt Belediye Meclisinin Ağustos ayı çalışmaları tamamlandı. Toplantıda konuşan Başkan Mehmet Çınar, 'Yatırımlarımızda meclis üyelerimizin katkısı büyüktür' dedi.

'Diyarbakır kalkınırsa bölge kalkınır, ülke kalkınır'

Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, sanayi yatırımcıları ile yaptığı toplantıda, 'Diyarbakır kalkınırsa bölge kalkınır, ülke kalkınır' dedi.

Dicle Elektrik kablo test aracı sayısını 14'e yükseltti

Sorumluluk bölgesinde bulunan 6 il ve 49 ilçede elektrik kablolarını yer altına alarak enerji kalitesini artırmaya yönelik yatırımlarını tüm hızıyla sürdüren Dicle Elektrik Dağıtım, olası yeraltı kablo arızalarına daha hızlı müdahale edebilmek için filosundaki kablo test aracı sayısını 5'ten 14'e çıkarttı. Araçların teslim alınması sırasında konuşan Dicle Elektrik Dağıtım Genel Müdürü Murat Karagüzel, bu araçların kesintisiz enerji dağıtımı için kullanılacağını açıkladı.

Vali Güzeloğlu Lice'deki üs bölgelerinde incelemelerde bulundu

Diyarbakır Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, Lice ilçesinde bulunan jandarma karakolu ve üs bölgelerini inceleyip yapımı devam eden yatırımlarla ilgili incelemelerde bulunarak yetkililerden bilgi aldı.

Malatya için birliktelik vurgusu

MHP Malatya Milletvekili Mehmet Celal Fendoğlu, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar'ı ziyaret ederek Yeşilyurt'ta devam eden hizmetler ve yatırımlarla ilgili bilgiler aldı. Ziyarette Fendoğlu ve Çınar, Malatya için birlikte çalışacaklarını söyledi.

Habitat Sosyo - Ekonomik Kalkınma Programı ile yerel girişimcilere yönelik teknik destek sağlayacak

TANAP Sosyal ve Çevresel Yatırım Programları tarafından finanse edilen, Habitat Derneği tarafından yürütülen Habitat Sosyo-Ekonomik Kalkınma Programı, Erzurum, Kars ve Ardahan'da yer alan kooperatif ve yerel girişimcilere yönelik teknik destek sağlayacak.

Darende'ye yeni sağlık merkezi yapılıyor

Darende Belediye Başkanı Dr. Süleyman Eser, ilçeye içerisinde Aile Sağlık Merkezi, Toplum Sağlığı merkezi ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonunun bulunacağı önemli bir yatırımı kazandıracaklarını söyledi.

Tarım sektörüne yatırımlar sürüyor

Erzincan'da işadamlarının tarım sektörüne yaptığı yatırımlara her yıl yenileri ekleniyor. Erzincanlı işadamlarından Dursun Hıra Tercan bölgesinde yaklaşık 1000 dekarlık alanda tarımsal üretime devam ediyor. Erzincan Tarım ve Orman İl Müdürü Murat Şahin, üretim yapılan alana giderek incelemelerde bulundu.

412 Milyon TL’lik yatırım hedefi

TKDK Elazığ Koordinatör Vekili İbrahim Sertaç Yılmaz, 2018 yılı sonuna kadar Elazığ’da faaliyete geçecek olan yatırım sayısı 299 olup, bu yatırımların tutarı 412 milyon TL olacağını söyledi.

Milletvekili Tüfenkci'den Yeşilyurt Belediyesine övgü

AK Parti Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkci, Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar'ı ziyaret ederek, ilçede devam eden yatırımlar ve sosyal sorumluluk projeleri hakkında bilgiler aldı.

Arguvan'da altyapı çalışmaları

Malatya Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) 'Malatya Muhtelif İlçeler 1.Etap İçmesuyu Yatırım Programı' kapsamındaki çalışmalarını sürdürüyor.

Mücahit Yanılmaz: ‘Hedefimiz ilk 10 il arasına girmek’

Elazığ'ın yaşanabilir şehirler arasında ilk 19 il içerisinde olduğunu söyleyen Belediye Başkanı Mücahit Yanılmaz, "Hedefimiz 2023 yılında Elazığ'ı ilk 10 il arasına yükseltmektir.  Yaşanabilir şehir olmak yatırımcının ilgisini çekmek demektir. Yatırımcının ilgisini çektiğinizde şehrin yatırıma hazır hale getirdiğinizde yatırımcı gelir yatırımını yapar, üretimini yapar" dedi.

Başkan Orhan ilçedeki yatırımları gezdi

Aziziye Belediyesi 2018 yılında da yatırım çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Dicle Elektrik yatırımları Diyarbakır'da hız kesmiyor

Dicle Elektrik, elektrik enerjisinin günlük hayatın vazgeçilmez unsuru olduğu günümüzde, yeraltı şebekeleri ve uzaktan kumanda edilebilen panolar ile sorumluluk bölgesinin tümünde olduğu gibi Diyarbakır'da da hız kesmeden yatırımlarını sürdürüyor. Dicle Elektrik sorumluluk bölgesinde devam eden yatırımlarına ek olarak Diyarbakır'ın Kayapınar ilçesinde 5 milyon 300 bin liralık yatırım daha başlattı.

Büyükşehir Belediyesi Acil Eylem Planı açıklandı

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, 2018 yılı sonuna kadar yapacakları çalışmalar ile geleceğe yönelik yatırım ve projeleri hakkında hazırlanan Acil Eylem Planını düzenlenen geniş katılımlı bir toplantı ile basına ve kamuoyuna açıkladı.

MASKİ'den Yüzakı Bulvarına 3 milyon 300 bin TL'lik altyapı yatırımı

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Yüzakı Bulvarı'nda 3 Milyon 300 Bin TL maliyetli, toplam 11 Bin 800 Metrelik içmesuyu, kanalizasyon ve yağmursuyu alt yapı çalışmalarını sürdürüyor.

  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.