Ev kadınları, yemeğini dışarıdan karşılıyor

Ramazan ayı itibariyle Elazığ’da yöresel ev yemekleri satan işletmelere ilgi arttı.

Ev kadınları  yemeğini dışarıdan karşılıyor
Özel Haber

Ramazan ayı itibariyle Elazığ’da yöresel ev yemekleri satan işletmelere ilgi arttı.
Elazığ’da iftar saatine hazırlık yapan ev kadınları, kent genelinde faaliyet gösteren ev yemekleri satan işletmelere yöneldi.
Yöresel ev yemekleri yapan işletmeler porsiyon satışları yaparken Ramazan ayı itibariyle satışlarını büyük miktarlarda yapmaya başladılar.
İşletme sahipleri satışların arttığını belirterek, özellikle ev kadınlarının toplu sipariş verdiği söylediler.
Gazetemize açıklamalarda bulunan işletme sahipleri, “Şimdiye kadar bu kadar yoğun sipariş almıyorduk. Eskiden gün içerisinde ev yemeği yemek isteyenler gelip porsiyonla yemeğini burada yer giderdi. Şimdi Ramazan ayının etkisiyle satışlar da arttı. Artık menü siparişi alıyoruz. İftar hazırlığı yapman kadınlar bize siparişlerini getiriyor. Bizlerde o siparişlere göre hazırlık yaparak toplu satış yapıyoruz. Gün içerisindeki satışlarımız azalmış olabilir ancak iftar için yaptığımız toplu satışların sayısı çok yüksek. Biz yoğun olarak, sırın, sarma, dolma, içli köfte, gömme, pasta ve tatlı çeşitleri, Harput köftesi satıyoruz. Ama bunun haricinde de sipariş gelirse bu siparişleri değerlendiriyoruz.” dediler.
 

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.