Final Destan Yazıyor

Final Eğitim Kurumlarına bağlı İstanbul Dershanesi öğrencisi Ahmet Çağrı Aydoğdu, 15 Mart 2015 tarihinde yapılan Yüksek Öğretime Geçiş Sınavında (YGS) tüm puan türlerinde Elazığ birincisi oldu. Ayrıca İstanbul Dershanesinde eğitim gören 8 öğrenci Türkiye sıralamasında ilk binde yer aldı.

Final Destan Yazıyor
Eğitim

Vedat Yetik

Final Eğitim Kurumları’nda gelenek bu yılda devam etti. 35 yılda eğitimde bir destan yazarak milyonlarca öğrenciyi üniversiteli yapan Final Eğitim Kurumları, 2015 YGS’de de başarısını devam ettirdi. 2015 YGS’de Türkiye genelinde binlerce öğrencisi derece yapan Final Eğitim Kurumları, Elazığ’da da birinci çıkarttı.

Final Eğitim Kurumlarına bağlı İstanbul Dershanesi Bahçelievler şubesinde eğitim gören Ahmet Çağrı Aydoğdu, YGS-2 puan türünde Türkiye 10.’su, YGS-1 Puan türünde Türkiye 14.’sü ve tüm puan türlerinde Elazığ 1.’si oldu. Aynı şekilde İstanbul Dershanesinde eğitim gören 8 öğrenci Türkiye sıralamasında ilk binde 32 farklı derece elde etti.

2015 YGS’de başarı gösteren öğrenciler İstanbul Dershanesi Bahçelievler şubesinde düzenlenen törenle ödüllendirildi.

Törende konuşan İstanbul Dershanesi Bahçelievler şubesi Eğitim Koordinatörü Necdet Akbulut, planlı ve ilkelerinden ödün vermeden çalışan öğrencilere, onların başarısında büyük paya sahip olan ailelere, öğrencilerin okul ve dershane öğretmenlerine teşekkür etti. Öğrencilerin aynı başarıyı LYS’de de göstermelerini dileyen Akbulut, “YGS’de baraj puanlarını aşan ve LYS’ye girmeye hak kazanan tüm öğrencilere de YGS sonuçlarının etkisinden kurtulup LYS için çalışmalarını başlatmalarını tavsiye ediyoruz. YGS Bir basamak olduğu için çok önemli bir sınav ancak öğrencilerin LYS’de elde edecekleri sonuçlarla YGS de bir anlam taşıyacak. Bu nedenle kalan sürenin çok iyi değerlendirilmesi, bilgi eksiklerinin tamamlanması, bol soru ve deneme sınavı çözülerek bilgilere işlerlik kazandırılması gerekiyor. 35 yıllık dershanecilik deneyimimizi bu yıldan itibaren Final Koleji’nde ve Final temel Liselerinde Elazığ halkına ve öğrencilerine sunacağımız hizmetle devam ettireceğimizi daha nice başarılara kolej ve liselerdeki öğrencilerimizle birlikte yürüyeceğimizi umuyoruz” dedi.

İstanbul Dershanesi Bahçelievler Şubesi Eğitim Koordinatörü Ertuğrul Kilimci ise YGS’de dereceye giren öğrencileri tebrik ederek, bu başarıda emeği geçen ailelere, okul ve dershane öğretmenlerine teşekkür etti.

2015 YGS’de tüm puan türlerinde Elazığ Birincisi olan Ahmet Çağrı Aydoğdu da, “Herkesin bildiği gibi YSG çok çalışmanın yetmediği, biraz da nasip dediğimiz kavramının önemli olduğu bir sınavdı. Ben dolayısıyla konuşmama öncelikle şükrederek başlamak istiyorum. Bunun haricinde benim şahsımda kişiselleşen başarının arkasında birçok önemli unsur var. Bunlara da teşekkür etmek isteyeceğim. Final Dergisi Dershanelerine ve eğitim öğretim kadrosuna özellikle teşekkür etmek istiyorum. Okulum kaya Karakaya Fen Lisesine teşekkürlerimi bildirmek isterim. Aynı zamanda aileme ve arkadaşlarıma da çok teşekkürlerimi bildirmek isterim.” dedi.

Konuşmaların ardından dereceye giren öğrenciler altınla ödüllendirildi.

 

 

  • Etiketler

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.