Final Türkiye’de bir ekoldür

Final Eğitim Kurumları 2012-2013 Eğitim öğretim dönemi öğretmenler toplantısı Elazığ’da yapıldı.

Final Türkiye  8217de bir ekoldür
Eğitim
 
Final Eğitim Kurumları 2012-2013 Eğitim öğretim dönemi öğretmenler toplantısı Elazığ’da yapıldı.
Misland çok amaçlı salonunda gerçekleştirilen toplantıya Final Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Taşel, Final Eğitim Kurumları Genel Müdürü Şevket Ertem ve Elazığ, Malatya, Elbistan, Kahta, Kovancılar ve Karakoçan’da faaliyet gösteren dershane yöneticileri ve öğretmenler katıldı.
 
Final Eğitim Kurumları Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Taşel, toplantıda yaptığı konuşmada, finalin 32. Öğretim yılını geride bıraktığını, geçen 32 yılda yaklaşık 1,5 milyon öğrenciyi üniversiteli yaptıklarını söyledi.
 
Final Eğitim Kurumları’nın Anadolu’nun dört bir yanına yayıldığını, aynı şekilde final dershanelerinde eğitim gören öğrencilerin Türkiye’nin en güzel okullarını kazandığını belirten Taşel, “Biz sonuç odaklı çalışıyoruz. 12 eylül 1980 yılında çıktığımız yolun üzerinden tam 32 yıl geçti. 33. Öğretim dönemimize başladık. İnsan ömründe ve bir ülkenin tarihi içerisinde çok önemli bir zaman dilimidir 32 yıl. Finalin baba ocağı Elazığ’dır. 32. Yıl boyunca bu dershane bu şehirde on binlerce öğrenci okuttu. Yani 32 sene boyunca ortalama 2-3 bin öğrenci okutmuş olsanız bile Elazığ’ın nüfusu düşünüldüğünde neredeyse bizim dershanemize gelmeyen, öğrencisini göndermeyen bir aile yok gibi. Buradan başlayan yolculuk bütün Türkiye’de devam ediyor. Geçen yıl Türkiye genelinde 205 öğrenci final dershanelerine devam etti. Final’in geçen yılki öğrenci sayısı 205 Bin’di. Bir önceki yıla göre de 14 bin artış gerçekleşti. Biz demek ki geçen yıl 14 bin artışla 205 bin öğrenci okuttuk. Bu oldukça önemli bir rakamdır. Yine finale devam eden öğrencilerin girdikleri okullar ve başarıları bakımında da çok iyi bir noktada olduğunu ifade edebilirim. Neredeyse Türkiye’nin en seçkin üniversitelerinin önemli bir bölümünü finalin öğrencileri doldurdu.” dedi.
 
Final dershanelerinin çok deneyimli eğitim kadrosuna sahip olduğunu vurgulayan Taşel, “Bu işin temeli öğretmendir. Binalar, teknolojik donanımlar, akıllı tahtalar bunların hiçbir tanesi başarıyı bir öğretmen ölçüsünde sağlayamaz. Çok muhteşem bir kadromuz var. Buradaki arkadaşlarımız deneyimle dinamizmi birleştiren insanlar. 32 senede bizimle çalışan arkadaşlarımız da var bizde okuyan, mezun olduktan sonra staj yapan ve staj sondasında tekrar bizde görev yapan arkadaşlarımız da var. Final aynı zamanda kendi ekibini kendisi de yetiştirmiştir. Biz başkalarının hazır elemanlarını almıyoruz. Milli Eğitime hiçbir zararımız yok. Kendi elemanımızı kendimiz yetiştiriyoruz. Bilakis çok sayıda öğretmenimizi yetiştirdikten sonra Milli eğitime gönderdik. Milli eğitimde de hizmet veren onbinlerce öğretmenimiz var. Gittikleri yerde de çalışkanlıklarıyla çocuklara gayet güzel hizmet veriyorlar.” diye konuştu.
 
1,5 MİLYON ÖĞRENCİYİ ÜNİVERSİTELİ YAPTIK
Final dershanelerinin geçen yılki başarısından da bahseden Taşel, şöyle devam etti. “İlk binde 3 binin üzerinde derece elde ettik. İlk 10 da 36 derecemiz var. Türkiye’nin çeşitli illerinden4 tane Türkiye birincisi çıkarttık. Bütün alanlarda Türkiye birincilerimiz oldu. Bununla da gurur duyduk. Bu başarı Anadolu’nun dört bir yanına da yayılmış vaziyette. Aynı şekilde dershanelerimize devam eden öğrenciler Türkiye’nin en güzel okullarını kazandı. İnanılmayacak ölçüde öğrenci var. Bu sadece bu yıla mahsus değil. Yıllar boyu böyle devam ediyor. Bizim 150-200 tane aynı anda Hukuk fakültesine öğrenci gönderdiğimiz öğrenci oldu. 150-200 tane aynı anda Tıp fakültesine öğrenci gönderdiğimiz yıllar oldu. Şimdi bunların tamamı hayata atılmış, Türkiye’nin çok güzel yerlerinde çalışıyorlar. Geçen 32 sene içerisinde yaklaşık 1,5 milyon öğrenciyi üniversiteli yaptık. Türkiye nüfusu düşünüldüğünde oldukça önemli bir rakam bu. Biz buna imza attık. Geçen yılı başarıyla geçirdik. Geçen yılın başarısını bir yönden daha ele almak istiyorum. Sınav sorularıyla sorularımız arasında çok ciddi bir örtüşme oldu. Özellikle LYS’de neredeyse çocuklar bizim sınavlarımaza girmiş gibi hava yaşadılar. Bu nedenle herkes bulunduğu noktadan çok daha ileriye geçti. Niye, çünkü biz sonuç odaklı çalışıyoruz. Final yayınlarının bize bağlı olan diğer 4 yayınlarımızın son derece yakın sorularıyla çocuklarımız finale hazırlandılar. Kısacası geçen yıl oldukça başarılı bir yıl geçirdik. Bu bakımdan final Türkiye’de bir ekoldür. Bu başarıda emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”
 
TÜRK EĞİTİM SİSTEMİNDE VARLIĞIMIZI DEVAM ETTİRECEĞİZ
Taşel, Final Eğitim Kurumlarının sahip olduğu ekolu yüzyıllar boyunca devam ettireceğini, Türkiye Cumhuriyeti yaşadıkça final eğitim kurumlarının da yaşayacağını vurguladı. Final’in dershaneleriyle, kuruluşlarıyla, okullarıyla ve üniversitesiyle Türkiye’ye ve dünyaya damgasını vuracağını ifade eden Taşel, “Final’in kadrosunda olan insanların bu anlamda hiçbir kaygıya düşmelerine asla ve asla gerek yoktur. Biz bu konuda karalıyız ve sonuna kadar da en güzel şekilde Türk eğitim sisteminde varlığımızı devam ettireceğiz. “ dedi.
 
ERTEM: “BAŞARILARIMIZ DEVAM EDECEK”
Final Eğitim Kurumları Genel Müdürü Şevket Ertem ise Final Eğitim Kurumlarının 33. Öğretim dönemine başladığını, yeni eğitim ve öğretim yılının hayırlar getirmesini dile getirdi. Final’in 32 yıl boyunca büyük başarılara imza attığını dile getiren Ertem, aynı başarıların bundan sonra da devam edeceğini vurguladı.
 
  • Etiketler

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.