Galericiler Sitesi’nde yaz hareketliliği

Elazığ Galericiler Sitesi’nde ikinci el açık oto pazarında yaz hareketliliği başladı.

Galericiler Sitesinde yaz hareketliliği
Özel Haber

Elazığ Galericiler Sitesi’nde bulunan ikinci el açık oto seçim sonrası yaz hareketliliği yaşanıyor.
Elazığ Oto Galericiler Sitesi doğu tarafında bulunan ikinci el oto pazarında ikinci el satışlarında gözle görülür artış yaşanırken, bu durum otomobil alım satım yapanların yüzünü güldürdü. Pazara araç satmaya gelen vatandaşlar, ellerindeki otomobilleri satarak ayrılıyor.
Pazara sabah getirilen ikinci el araçlar öğle saatlerine kadar alıcı bulurken, yaşanan hareketlilik ise alım satım yapan vatandaşı sevindirdi.
Sıfır arabalarda ÖTV vergisinin fazla olması ve dövizin sürekli yükselmesi nedeniyle vatandaş ikinci el araçlara yöneldi. İkinci el araçlarda fiyatların sıfır araçlara göre düşük olmasına rağmen, geçtiğimiz yıllarda düşük fiyatla satılan araçlar artık cüzi miktarla alıcı buluyor.
Araç fiyatlarını yüksek bulduğunu belirten vatandaşlar durumu iyi olan vatandaşın sıfır araç aldığını, durumu iyi olmayan vatandaşın da ikinci el araç baktığını dile getirdiler. İkinci el araç satışlarının satıcılar için iyi, ancak alıcılar için kötü olduğunu söyleyen vatandaş, “Sabah 06.00’dan bu yana güneşin altında gezinip duruyorum. Şu an kim 5 lira daha aşağı verir diye geziniyoruz. 24 bine satılan bir araca baktım. Satıcı 24 bin TL dedi, ben ise 22 bin TL’ye istedim, ama aracı satmadı. Bizler de ayağımızı yerden kaldıracak bir araç bakıyoruz” diye konuştular.
Elazığ’da aracını satan vatandaş, öğle saatleri olmadan pazara getirilen araçların satıldığını belirttiler.
İlkbahar ve yaz aylarında satışlarda hareketlilik olduğunu ifade eden satıcılar, “İkinci el aracımı pazara getirdim. Şu an pazarın da durumuna bakıyorum. İlkbaharda araç satışları başlarken, sonbahar aylarında düşer. İlkbahar ve yaz ayları başlangıcında hareketlilik çok iyi. Elazığ’da özellikle ikinci el araç satımı hareketliliği bu aylarda yaşanıyor. Bunun sebebi de bana göre tatile yurt içi ve yurt dışından gelen vatandaşlar. Geldiklerinde araba alıyorlar veya satıyorlar.” dediler.
Bazı araç satıcıları ise son yıllardan artan araç kiralama yönteminin ise özellikle ikinci el araç alım satımını çok fazla etkilediğini belirttiler.

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.