Geleceğim İçin Okuyorum Kampanyası

Elazığ’ın Palu ilçesinde öğrenciler arasında okuma alışkanlığını kazandırılmak, onları okuyan, araştıran, sorgulayan bireyler olarak yetişmelerini sağlamak, bilgi toplumuna uyumu kolaylaştırmak amacıyla Palu Kaymakamlığı öncülüğünde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından öğrenciler arası “Geleceğim İçin Okuyorum adlı kitap okuma kampanyası düzenlendi.

Geleceğim İçin Okuyorum Kampanyası
İlçe Haberleri

Elazığ’ın Palu ilçesinde öğrenciler arasında okuma alışkanlığını kazandırılmak, onları okuyan, araştıran, sorgulayan bireyler olarak yetişmelerini sağlamak, bilgi toplumuna uyumu kolaylaştırmak amacıyla Palu Kaymakamlığı öncülüğünde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından öğrenciler arası “Geleceğim İçin Okuyorum” adlı kitap okuma kampanyası düzenlendi.

2015-2016 Eğitim Öğretim yılının ikinci dönemini kapsayacak olan kitap okuma kampanyası ilkokul 2. sınıf düzeyinden 12. sınıf düzeyine kadar bütün öğrencileri kapsayacak. Bu dönem içinde her sınıf düzeyinde en fazla kitap okuyan üç öğrenci, toplamda 33 öğrenci tespit edilecek ve çeşitli şekillerde ödüllendirilecek.  

“Geleceğim İçin Okuyorum” kitap okuma kampanyasıyla ilgili olarak açıklama yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Fahri Alakaş, eğitim öğretim işinin fedakârlık isteyen bir iş olduğunu, rutin faaliyetlerin yanında emek verilerek ciddi çalışmaların yapılmasıyla büyük başarıların elde edilebileceğini vurguladı.

Kampanya kapsamında okullarımızda özgün faaliyetlerin başlatıldığını, bütün öğrencilerin okullarda ve evlerinde kitap okuduklarını belirten Alakaş, kitap okuma kampanyanın düzenlenmesinde öncülük eden ve desteklerini esirgemeyen Kaymakam Mehmet Öztürk’e teşekkür etti.

Palu Kaymakam Mehmet Öztürk ise Palu’da göreve başladığı günden itibaren her okul ziyaretinde eğitim ve öğretim faaliyetlerinin destekçisi olacağını, ilçede eğitimin kalitesi adına yapılacak bütün projelere maddi ve manevi anlamda destek çıkacağını her fırsatta dile getirdiğini belirtti.

2015-2016 Eğitim Öğretim yılının 1. döneminde öğrencilere kaynak kitaplar, okuma kitapları, destekleme ve yetiştirme materyalleri aldıklarını, 2.dönemde ise “Geleceğim İçin Okuyorum” kitap kampanyası başlattıklarını belirten Öztürk, kampanya ile amaçlarının kitap okuma alışkanlığı kazandırmanın yanı sıra öğrencilerin sadece okulda değil evlerinde anne babaları ve kardeşleriyle kitap okuma kültürü kazanmalarını sağlamak olduğunu, bütün bu çalışmalarla öğrencilerin seviyelerinde artışlar beklediğini vurguladı.

Kampanya ile ilçede 2. Sınıftan 12. Sınıfa kadar her sınıf seviyesinde en çok kitap okuyan ilk üç öğrenci toplamda 33 öğrenci Çanakkale Gezisine götürülecek
    

 

 

  • Etiketler

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.