Gençlik ve Eğitim Merkezi açıldı

Elazığ İlim Yayma Cemiyeti Şubesi tarafından hazırlanan Gençlik ve Eğitim Merkezinin açılışı yapıldı. 

Gençlik ve Eğitim Merkezi açıldı
Elazığ Güncel

İlim Yayma Cemiyeti Elazığ Şube Başkanlığı tarafından, İzzetpaşa Mahallesi'nde Gençlik ve Eğitim Merkezi hazırlandı. Merkezin açılışı düzenlenen törenle protokol üyeleri tarafından yapıldı. 

Programda konuşan Elazığ Valisi Çetin Oktay Kaldırım Türkiye’nin en büyük ihtiyacının maddi kaynak olmadığını insan kaynağı olduğunu belirterek, “Bu insan kaynağının özellikle gençlerimizin ve çocuklarımızın kaliteli yetişmesi milli ve manevi değerlerde teşhis edilmiş şekilde yetişmesi bizim en büyüm gayemizdir” dedi. 

Cemiyetinin ülkenin önemli taşlarından birisi olduğunu ve kuruluşundan itibaren çok önemli hizmetler yaptığını aktaran Kaldırım, “Toplumun gelişmesinde, çok kaliteli insanların yetişip ülkeye hizmet etmesine dahilik yapmış çok önemli teşkilatlardan birisidir. Ülkemizin en önemli konusu insan kaynağıdır. Ülkemiz dünyada küresel güç olmayı hedefleyen dünya insanlığına hizmet ve merhamet götürmeyi hedeflemiştir. İnsanlık götürmeyi ve insanlığı öz değerleri ile buluşturmayı hedefleyen bir ülkedir. Dolayısıyla bizim bu noktada en çok ihtiyaç duyduğumuz kaynak bir maddi kaynak değil insan kaynağıdır. Bu insan kaynağının özellikle gençlerimizin ve çocuklarımızın kaliteli yetişmesi milli ve manevi değerlerde teşhis edilmiş şekilde yetişmesi bizim en büyüm gayemizdir” dedi. 

Cemiyetin kurulmasından bir hafta sonrada ilk kiraladıkları bir binayla İmam Hatip okulunun tohumunu toprağa bıraktıklarını anımsatan İlim Yayma Cemiyeti Genel Başkanı Yusuf Tülün, “ O günlerde başlatılan çalışma bugün büyüdü şimdi İlim Yayma Cemiyetimiz 81 ilimizde mevcut. Ayrıca büyük ilçelerimiz başta olmak üzere gerekli çalışmayı yapabilmeyi görev vaad ettiğimiz yerlerde bulduğumuz arkadaşlarımıza yetki vererek şube sayımızı 173’e ulaştırdık. Elimizdeki mevcut binaların tadilatını tamamladığımızda 210 yurda sahip olmuş olacağız" diye konuştu. 

Ümmetin evlatlarını yarınlara hazırlamaya çalıştıklarını dile getiren Tülün;"Bu yarınlara hazırlama sırasında tek bir derdimiz ve beklentimiz var. Evlatlarımızı bu yoğun baskılardan kurtararak modasıyla, müziğiyle ve sporuyla hayatımızı şekillendiren değerlerimizi bizden çalanlara karşı mücadele vererek bizim değerlerimizle evlatlarımızı mücehhez kılarak tam donanımlı devletine saygılı milletine ve bayrağına sevdalı gençleri bu topraklarda hizmetine sunabilmektir. Bunda muvaffak olursak ilelebet bu bayrak bu topraklarda dalgalanmaya devam edecektir. Bu ezanlar bu minarelerden okunacak bu insanlar ve Müslümanlar bu topraklarda şerefle yaşamaya devam edeceklerdir”diyerek sözlerini tamamladı. 

  • Etiketler

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.