Genel Kurul tarihi netleşti 

Mehmet Parlakyıldız Başkanlığı’ndaki Yönetim Kurulu’nun istifasının ardından yönetim boşluğu yaşayan Elazığspor’da Olağanüstü Genel Kurul kararı alındı…

Genel Kurul tarihi netleşti
Spor

26 Mayıs’ta yapılan Olağanüstü Seçimli Genel Kurulu’nda başkanlığa seçilen ancak hemen 4 gün sonra istifasını sunan Mehmet Parlakyıldız Başkanlığı’ndaki Yönetim Kurulu’nun görevi bırakmasının ardından yönetim boşluğu yaşayan Temsilcimiz Elazığspor’da yine Olağanüstü Genel Kuruş kararı alındı. 
Konuyla ilgili olarak Elazığspor Kulübü’nden yapılan açıklamada Olağanüstü Genel Kurulunun ilk oturumunun 15 Haziran 2018 Cuma günü saat 13:00’te Elazığ Belediyesi Kültür ve Kongre merkezinde yapılacağı açıklanırken, salt çoğunluk sağlanamadığı takdirde ikinci toplantının 22 Haziran 2018 Cumartesi günü aynı yer ve saatte yapılacağı duyuruldu. 
İşte o açıklama; 
“26.05.2018 Cumartesi günü gerçekleştirilen derneğimizin olağanüstü seçimli genel kurulunda yönetim kurulu başkanlığına seçilen Mehmet Parlakyıldız ile yönetim kurulu üyeleri çoğunluğu çeşitli sebeplerle istifa etmiş ve yönetim kurulu üye sayısı, boşalmalar sebebiyle üye tamsayısının yarısının altına düştüğü tespit edilmiştir. Bu nedenle Türk Medeni Kanununun 84. Maddesi gereğince 15 Haziran 2018 Cuma günü Saat 13:00’da  Elazığ Belediyesi Kültür ve Kongre Merkezinde aşağıda belirtilen Gündem Maddelerine Göre, Olağanüstü Seçimli Genel Kurul Toplantısı  yapılmasına, toplantı çağrı kararının kulüp internet sitesinden ilanına, çoğunluk sağlanamadığı takdirde ikinci toplantının 22 Haziran 2018 Cuma günü aynı yer ve saatte aşağıdaki gündem maddelerine göre yapılmasına dernek denetleme kurulunun oy çokluğu ile karar verilmiştir.”
Elazığspor Kulübü Derneği’nin Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı’nın gündem maddeleri şöyle;
G Ü N D E M
Açılış ve Toplantı Çoğunluğunun Tutanakla Tespiti
Genel Kurul Başkanlık Divanının oluşumu, (1 Başkan, 2 Başkan Vekili Seçimi)
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı
Genel Kurul Başkanlık Divanına toplantı tutanaklarının imza yetkisi verilmesi
Yönetim Kurulu Faaliyet Raporunun Okunması ve müzakeresi,
Yönetim Kurulu Faaliyet Raporunun İbrası,
27.05.2017 – 15.06.2018 tarihleri arası gelir gider tablosunun okunması ve müzakeresi
27.05.2017 – 15.06.2018 tarihleri arası gelir gider tablosunun ibrası
Denetleme kurulunun raporu ve ibrası
Derneğe daha önce tüzük hükümlerine uygun şekilde ve süresinde sunulan Yönetim Kurulu Başkanı, Yönetim Kurulu, Disiplin Kurulu ve Denetleme Kurulu aday listelerinin Başkanlık Divanına teslimi
Yönetim Kurulu Başkanı, Yönetim Kurulu, Denetleme Kurulu ve Disiplin Kurulu’nun ayrı ayrı seçimi
Gerektiğinde bütçe tadilleri yapmak için Yönetim Kuruluna Yetki Verilmesi
Dilek ve Temenniler,
Kapanış

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.