Girişimciler sertifikalarını aldı

F.Ü Teknogirişim Akademisi tarafından TÜBİTAK desteği ile düzenlenen “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi”ni tamamlayanlara sertifikaları verildi. 

Girişimciler sertifikalarını aldı
Elazığ Güncel

Fırat Üniversitesi Teknogirişim Akademisi tarafından TÜBİTAK desteği ile düzenlenen “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi”ni başarıyla tamamlayanlara düzenlenen törenle sertifikaları verildi. 
Fırat Teknokent Prof. Dr. Nuri Orhan Konferans Salonunda yapılan sertifika törenine, Fırat Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halil Hasar, Fırat Teknokent Genel Müdürü Prof. Dr. Erhan Akın, Proje Koordinasyon Merkezi Müdürü Doç. Dr. Mehmet Yılmaz, Teknogirişim Akademisi Proje Yürütücüleri Dr. Öğretim Üyesi Yusuf Er, Dr. Öğretim üyesi İlyas Somunkıran, girişimcilik eğitimine katılan öğrenciler ile davetliler katıldı.
Programda konuşan Fırat Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Halil Hasar, Fırat Üniversitesi’nin Teknokenti ile Proje Destek Ofisi ile birçok Ar-Ge birimi ile belli bir seviyeye ulaştığını belirterek, Fırat Üniversitesi olarak öğrenci sayısıyla değil de, başarılı mezunları ile övünün bir Üniversite olmak istediklerini söyledi.
Üniversitede 396 girişimci öğrencinin Teknogirişim Akademisi eğitimine katıldığını belirten Prof. Dr. Hasar, “Girişimciliği sadece Mühendislik ve Teknoloji Fakültelerinde değil, diğer tüm bölümlere yaygınlaştırma konusunda çalışmalarımız var. Öğrencilerimizin kesinlikle girişimci bir ruha sahip olmaları gerekiyor. Türkiye geneline baktığımızda artık gençlerde girişimcilik ruhunun artığını görüyoruz. Bunun yanında Ar-Ge Merkezlerini konuşmaya başladık. Elazığ’da ve bölgemizde girişimci sayısının artmasıyla artık diğer teknik alt yapılarıyla birlikte Ar-Ge Merkezleri hızla artacak. Bizde Üniversite olarak bu konuda üzerimize düşen ne varsa yapmaya hazırız” dedi.
Konuşmaların ardından Teknogirişim Akademisi tarafından TÜBİTAK desteği ile düzenlenen “Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi”ni başarıyla tamamlayanlara sertifikaları verildi. 

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.