Gözler kongrede

İstanbulspor ile 2-2 berabere kalarak sezonu puanla tamamlayan Tetiş Yapı Elazığspor’da, gözler kongre sürecine çevrildi.

Gözler kongrede
Spor

34 haftalık uzun lig maratonunu tamamlayan Bordo-Beyazlı Temsilcimiz Tetiş Yapı Elazığspor’da gözler şimdi ise kongre sürecine çevrildi. 18 Mayıs’ta gerçekleştirilecek olan olağanüstü kongrede aday çıkmaması durumunda Bordo-Beyazlı temsilcimizi yine sıkıntılı günler bekleyecek.
Sezon sonu itibariyle 16 futbolcunun sözleşmesi biterken, alacakları düzenli ödenmeyen ve bu sebeple Türkiye Futbol Federasyonu’na başvuran diğer futbolcuların ise her an için serbest kalma tehlikesi bulunuyor.
18 Mayıs’ta çoğunluğun sağlanamaması durumunda kongrenin 26 Mayıs’a ertelenmesi halinde oldukça sıkıntılı bir sürece girecek olan Elazığspor, kadrosunu tamamen kaybetme korkusu yaşıyor.
Başkan Sedat Karataş’ın henüz adaylık konusunda net bir kararı bulunmazken, kulübe yakın çevrelere göre Sedat Karataş, aday olmaya sıcak bakmıyor.
Gerek transfer tahtası, gerek mevcut futbolcuların alacakları gerekse de yeni transferlerin peşinatları düşünüldüğünde Elazığspor’un yeni sezona başlayabilmesi için yönetim kurulunun önüne yaklaşık 15 Milyon TL gibi bir rakam çıkacak.
Hem kulüp tesislerinin hem de Atatürk Stadyumu’nun elektrik kesintisinin de devam ettiği düşünüldüğünde Elazığspor Yönetimi’ne kimin talipli olacağı ise daha şimdiden merak konusu oldu.
 
 

HABERİ PAYLAŞ!

İlk Yorum Yazan Sen Ol!


  • Ana Sayfa
  • Günışığı Gazetesi web sitesi, BETA aşamasındadır. Çok yakında tüm özellikleri ile sitemizi kullanabileceksiniz. Beta sürümde sadece haber ve köşe yazıları gibi içerik modülleri aktif edilmiştir.